Acer H5360BD i 3D

Ziomall

New member
Witam,
Niedawno stałem się posiadaczem projektora H5360BD. Mam kilka pytań odnośnie projekcji 3d i doboru okularów. Można np wyświetlić nim film 3d (SBS) korzystając tylko playera typu Asus O!Play/ Philips HMP3000? Bawilem sie troche Stereoscopic player nie wiem czy w tym programie trzeba złączyć obrazy czy jakoś projektor robi to sam? Poza tym obraz jest jakiś rozciagnięty w pionie mino ustawień ekranu 1280x720. Może to wina odświeżania bo max. jaką mogę uzyskać na laptopie to tylko 60Hz.
Na innych forach czytałem, że trzeba mu podać obraz 3D (SBS) 120Hz , wtedy tylko z menu projektora wybieramy 3D DLP i cieszymy się obrazem 3d (oczywiście +okulary aktywne).

Może zapytam inaczej: skoro mój komp nie uciągnie 3d to jaki player HD z możliwością odtwarzania 3D najlepiej zakupić do tego projektora? Wiem, że Dune HD Smart da sobie radę ale czy coś tańszego pociągnie ten format i będzie współpracowało z moim projektorem bez dodatkowych urządzeń typu 3D-XL?
 
Ostatnia edycja:

tom0987

New member
kolego Ziomal jestes z tego projektora zadowolony możesz coś więcej powiedzieć o nim ,jaka jakośc wyświetlanego obrazu ,może jakieś zdjęcia wkleisz
 

Ziomall

New member
kolego Ziomal jestes z tego projektora zadowolony możesz coś więcej powiedzieć o nim ,jaka jakośc wyświetlanego obrazu ,może jakieś zdjęcia wkleisz

Zadowolony muszę być bo na inny mnie nie stać, nawet jeśli, to nie jestem aż takim maniakiem kinematografii żebym wydał wiecej nie 3k na projektor. Kupiłem go teraz w zasadzie tylko dlatego, że zima sie zbliża i złoty słabnie :)
Co do obrazu - napiszę odrazu, że widzę tęczę. I chociaż nie miałem pojęcia jak ona wygląda to zobaczyłem ją już po kilku minutach oglądania filmu. Ale liczyłem się z taką możliwością. Nie wybrałem LCD tylko dlatego, że zależało mi na 3D i możliwie niskiej cenie sprzętu. Myślę że wybrałem najlepszy kompromis. Wybierałem pomiedzy Benq w600, Optomą HD600X i Acerem v700.
Niestety tak jak pisałem wcześniej, patrząc z dalszej perspektywy czasu chciałem mieć 3D ale te projektory wymagają dodatkowego urządzenia np.: Optomy 3D-XL. Przypadkowo całkiem trafilem na H5360BD. Poczytałem trochę o nim i cieżko bylo mi sie rozstać z moim faworytem Benq w600. Projektor kupiłem w ciemno, nie wiem jak wygląda obraz na tle innych? Na pewno jest ciemnejszy niż u Benka. Pokój mam z ciemymi roletami wiec z zaciemnieniem nie ma kłopotu. Obraz przy świetle dziennym da się oglądać ale dopiero jak zaciemnię pokój kolory wygladają o niebo lepiej. Projektor w trybie eco jet dla mnie niesłyszalny, filmy w HD wyglądają naprawde ładnie ("nieHD" jeszcze nie oglądałem). Nie chce pisać jaki to "on" nie jest och i ach. Jak dla mnie jest ok. Jak bym tylko tęczy nie widział byłoby idealnie a tak jest tylko ok. Ale może to wina wielkości obrazu? Niestety nie mam ekranu jeszcze i wyświetlam na ścianie, projektor stoi na przeciwległej scianie oddaleonej o ok 5m na parapecie. Obraz ma więc u podstawy ok 3m (przekątna ok 133") a ja oglądam go z odległości ok 4,5m. Nie wiem czy to nie za blisko? Do tej pory patrzylem z tej odległości na TV 42". Co dziwne kiedy gram na x360 i mam przekątną ok 65-70" efektu teczy nie widzę. Wyświecone mam dopiero 13h wiec to trochę za mało żeby napisać coś konkretnego. Ogólnie jak za tą cenę to jestem zadowolony, obraz ładny, czerń też, dużo opcji nawet z wyboerm koloru tła (ściany) na które rzucany będzie obraz.
Nie wiem czy jest sens wstawiać zdjęcia bo obraz póki co na ścianie tylko i aparat też mam słaby (za słabe ISO). Ale w wolnej chwili może zrobię fotkę i wrzucę.

Nie jestem w stanie póki co uzyskać obrazu 3D z dwóch obrazów wyświetlanych obok siebie. Tu myśle tylko o x360 (Crysis 2 i Black Ops.) Nie wiem jak spowodować żeby obraz SBS sie złączył. Może musze korzysyać tylko z wejścia HDMI (w instrukcji jest tylko wspomniane o opcji 3D przy gnieździe HDMI) a ja akurat próbowałem na componencie? Będę wdzieczny za rady i sugestie. Muszę kupić kabel hdmi High Speed. Tylko nie wiem czy do x360 ma to sens skoro w konsoli jest hdmi v1.2?

kiki -co do sprzetu o którym wspominasz: Panasonic DMP-BDT110 3D Odtwarzacz Blu-Ray - Blu-Ray - Panasonic DMP-BDT110 3D Odtwarzacz Blu-Ray cena od 470.90zł
Wydaje się być ok ale naped Blu-Ray jest mi zbyteczny i troche szkoda mi płacić za tą opję. Troche mało informacji w necie na temat formatu napisów. Jedni piszą, że czyta .txt inni, że tylko .srt. Szukam czegoś mniejszego, takiej mydelniczki jak O!Play Asusa najlepiej. I w cenie tak do 300zł. Chyba poczekam jeszcze z tym 3D bo za mało wiem na ten temat. Dokształcę się trochę a w tym czasie może jakieś odtwarzacze się pojawią.
 

m2000

New member
acer

ja też jestem na kupnie projektora i myślałem właśnie o tym H5360 ale po tych fotkach to już nie wiem trochę za mdłe kolory i słaba jasność może to kwestia ustawień ale sam już nie wiem czy kupować 720p i 3D czy już full HD bez 3D które kusi :cry:. Czytam forum i jestem skołowany !
Może ktoś coś jeszcze doradzi chociaż sporo już o tym pisano .Nie rozumiem tylko czemu nie ma jakiegoś następcy Acera który miał by 1080p i 3D a może jest odpowiednik z innego producenta ?
Oczywiście w przystępnej cenie nie jak HD33 za 7K
 
Ostatnia edycja:

Ziomall

New member
Co do kolorów i jasności to podobnie jak w TV możesz je ustawić jak Ci pasują. Zdjęcia, które wrzuciłem są na ustawieniach eco i definicji obrazu film... czyli najciemniejsze. Jaśniej może być bez problemu. Wystarczy z menu zamiast "film" wybrać "jasny" i nawet w trybie eco jest już sporo jaśniej. Fotki wrzuciłem tylko tak jako poglądowe. Jak dla mnie też wyglądają mocno przeciętnie i nie oddają realnego obrazu nawet z powierzchni ściany. Najlepiej jest odwiedzić kogoś kto ma taki projektor, pobawić się chwile ustawieniami itp. No ale najczęściej tak się nie da. Ja też kupowałem w ciemno. To co najbardziej mnie wkurza to tęcza. Ale wszystkie DLP ją mają w przedziale cenowym na który mnie stać. Jakby co służę instrukcją w wer. pl.
 

m2000

New member
a gdy oglądasz filmy w rozdzielczości DVD to jaka jest jakość nie kostkuje może jakieś fotki z odtwarzania DVD ?
w dalszym ciągu się zastanawiam czy kupować ten model czy odpuścić sobie 3D i kupić 1080p mam na myśli Epson EH-TW3200 lub Acer H7531D
 

Ziomall

New member
DVD jeszcze nie oglądałem. Z ciekawości włączyłem divX ale zaraz wyłączyłem go z powrotem bo z odległości ok 4,5-5m tak dawał po oczach, że oglądać się nie dało. Projektory o których wspominasz to inna półka cenowa. Jeden droższy o 1000 a drugi o 1500zl :) Projektorowi, który kupiłem nie mam jako tako nic do zarzucenia. Ale technologia DLP w tym przedziale cenowym nie jest dla mnie. Tęcza skutecznie odbiera mi przyjemność z oglądania filmów. Kiedy tylko skupię się na oglądaniu i zapomnę o niej zaraz przypomina mi na jaką technologię się skusiłem :)Na szczęście oglądającym to nie przeszkadza... bo im o tym efekcie nie wspomniałem :) Właściwie to nie wiem już czy oglądam film czy czekam tylko na scenę w której zobaczę tęczę. Trochę żałuję że tyle się naczytałem na jej temat tutaj i na innych forach. Zawsze dziwiłem się ludziom, którzy po zakupie upragnionego TV dopatrywali się w nim wypalonych pikseli na początku pierwszego wiersza wyświetlacza czy niedoświetlonych narożników zamiast cieszyć się filmem w jakości HD na "wielkim" ekranie 42". A teraz dzięki wam sam staję się do nich podobny ;)
 

pa3

New member
Bez reklam
Heh, u mnie na początku było podobnie, zamiast skupiać się na filmie, czekałem kiedy pojawi się tęcza. Z czas idzie się przyzwyczaić i na dzień dzisiejszy nie zwracam na to uwagi.

P.S W tej klasie z DLP pod względem tęczy najlepszy wybór to Optoma (prędkość koła x4). Na pocieszenie mogę ci powiedzieć że mogłeś wybrać jeszcze gorzej - Benq
 

Ziomall

New member
Z Optomy to rozważałem tylko zakup HD600X a ona nie wiem czy nie ma koła x2. Ten Acer H5360BD ma chyba 3x jeśli dobrze pamiętam (teraz próbuję znaleźć i widzę tylko informację: "6-cio segmentowe, zoptymalizowane koło barwne")?. Z tego co pamiętam to Benq w600 też miał chyba x2? A która Optoma w podobnej cenie ma x4? I w ogóle jest widoczna różnica między 2 a 4x? Czy to tylko marketing?
 

m2000

New member
P.S W tej klasie z DLP pod względem tęczy najlepszy wybór to Optoma (prędkość koła x4). Na pocieszenie mogę ci powiedzieć że mogłeś wybrać jeszcze gorzej - Benq[/QUOTE]



A o którym modelu piszesz ?!!
Bo ja wciąż przed zakupem i rozważam ..rozważam.......:hmm:
 

frytek

New member
i co wybrałeś? Ja właśnie zastanawiam się między tymi dwoma projektorami (optoma vs acer). Acer opcja tańsza, ale czy lepsza? Po głowie jeszcze chodzi mi cały czas czy nie olać całego tego 3d i nie kupić HD20... doradźcie coś?;] Obraz oglądac będę z 3m, ekran podstawa 190cm
 

dziekan79

New member
Witam czy ma ktoś może tego acera h5360bd podłączonego do ps3,chodzi mi głównie o to czy obraz 3d otrzymamy bezpośrednio z ps3 czy musimy zainwestować w konwerter do obrazu 3d.
 

Ziomall

New member
Nie musisz inwestować w nic oprócz okularów. Podłączasz PS3 z obrazem 3d SBS czy Over-Under i w opcjach 3d projektora łączysz je ze sobą.
 

dziekan79

New member
Acer H5360BD

Ok dzięki tak właśnie myślałem teraz jeszcze zostaje dylemat czy wybrać Optomę Gt750 czy może właśnie tego Acera.Optoma Gt750 też nie potrzebuje dodatkowego konwertera,cena też podobna.
 

dziekan79

New member
Acer H5360BD

Wie może ktoś jaka jest możliwość regulacji wielkości obrazu za pomocą samego obiektywu ponieważ mogę projektor ustawić w odległosci 1.80m.Czy jest to kwestia paru centymetrów czy może więcej.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja tylko dodam ze tymi fotkami nie ma co sie sugerowac, obraz pewnie wyglada o niebo lepiej na zywo, co nie znaczy ze na tych wyglada zle, pamietam jak kiedys robilem przecietnym aparatem zdjecia z projekcji i w porownaniu do tego co bylo na zywo nie bylo zadnego porownania. Generalnie mimo ze nie jestem teraz na kupnie projektora to fajnie i obiektywnie napisales swoje wrazenia, milo sie czyta.
 

edi7777

Member
Mam takie pytanie - posiadam h5360 (ta wersja bez bd na końcu) - rozumiem, że filmy puszczone z kompa w stereoscopic player da się oglądać z okularami dlp link? A czy da się pograć w gry z xbox360/PS3 bez żadnych przystawek optomy? Czytałem, że nie ale w przypadku tych konsol one i tak nie mają hdmi 1.4 którym tak różni się model h5360bd... poza tym w internecie znalazłem też info na temat jakiś aktualizacji dla tego projektora i już sam nie wiem co będzie działać w 3d, a co nie.
 
Do góry