ACER H5360 i 3D z uzyciem okularow DLP Link - Powazny problem!

jerry_87

New member
Witam Serdecznie,

Jestem tu nowy wiec na poczatek wszystkich Witam! :)

A teraz konkrety.. - jestem od niedawna szczesliwym nabywca ACER'a H5360, opinie o nim wczesniej tutaj czytalem i byly podzielone i takie je pozostawmy.

Jednak zaintrygowala mnie sprawa filmow 3D i gier, wkoncu ten projektor ma taka funkcje wiec postanowilem sprobowac. Moja wiedza opierala sie na czytaniu forum polskich i zagranicznych oraz wymianie kilku e-mail'i z ludzmi co maja zapewne wieksze pojecie o tym niz ja ale na nic sie to zdalo..

Jako ze jestem posiadaczem karty graficznej ATI Raden4870 nie zainwestowalem w nVision tylko w okulary DLP Link, ktore i tak wydawaly sie atrakcyjniejsze technicznie.. by uniknac roznego rodzaju zgrzyztow natury "braku kompatybilnosci roznych producentow" kupilem okulary DLPLink ACER'a.

No i postepuje zgodnie z instrukcja, wlaczam projektor i funkcje w nim 3D DLP (nie moge zmienic synchro na inny - mam ciagle "odwrotny" - tez ciekawostka?), wlaczam okulary i co? I NIC!

Filmy 3D przy uzyciu Stereoscopic Player i wlaczaniu filmow side by side nie daly rezultatow. Instalowanie sterownikow iz3D z wlaczeniem funkcji ATI DLP oraz samej DLP nic nie dalo. Odpalanie chyba 10 roznego rodzajow 3D nic nie dalo. Nawet zainstalowalem gre AVATAR z funkcja 3D i ustawilem na DLP i tez bez rezultatow. Baterie w okularach napewno sa dobre. Kabel z projektorem jest podlaczony HDMI, badz zwyklym VGA.

Pisze to do ludzi co probowali, albo maja kino domowe oparte na komputerze stacjonarnym i projektorze z uzyciem funkcji 3D ready poprzez DLPLink.. POMOZCIE bo za diabla nie wiem co zle robie.. Moze zle podlaczam urzadzenie, albo powinienem zainstalowac jakies sterowniki??

I do czego sluzy to dziwaczne wejscie "RS232", ktore przeciez jest jakims mini-din'em..?

Dziekuje, skonczylem ;]

Pozdrawiam!
 

timbot

New member
Bez reklam
napisałeś, że nie działa, ale nie napisałeś czy obraz 3- d nie jest wyświetlany (tj, dwa obrazy bez okularów widoczne, jak nie ostre), czy nie ma synchronizacji - wtedy najprościej upewnić się, ze promiennik podczerwieni jest ustawiony tak, że widzi w lini prostej przód okularów
 

jerry_87

New member
Moj blad.. zgadza sie, obraz jest wyswietlany a przy zalozeniu okularow i ich wlaczeniu roznicy nie ma, robi sie tylko ciemniej. Jak juz wspomnialem obraz wystwietlany side by side w normalnym odtwarzaczu to daje nam 2 obrazy obok siebie, po polaczeniu ich w stereoscopic player daje obraz rozmyty (z tego co wiem ten wlasciwy dla okularow migawkowych) i taki ciagle pozostaje.

Proba siedzenia w lini prostej do projektora rowniez nic nie dala.

Chyba ze ten "promiennik".. to jakies osobne/dodatkowe urzadzenie?
 
Ostatnia edycja:

AdrianWNS

New member
W mojej Optomie wygląda to tak.
W ustawieniach karty graficznej daję 1280x720@120Hz.
W SPlayer daje:
Widok -> Tryb wyśweitlania -> Software Pageflipping
Bez wł. opcji DLP Link w projektorze obraz strasznie miga dopiero po wł. obraz jest taki jak na 3D TV.
 

jerry_87

New member
W mojej Optomie wygląda to tak.
W ustawieniach karty graficznej daję 1280x720@120Hz.
W SPlayer daje:
Widok -> Tryb wyśweitlania -> Software Pageflipping
Bez wł. opcji DLP Link w projektorze obraz strasznie miga dopiero po wł. obraz jest taki jak na 3D TV.


Nareszcie, konkretna odpowiedz! Nie wiem jakim cudem ominalem wczesniej ten tryb wyswietlania! Super dzieki wielkie!

Temat do zamkniecia :)
 

raus

New member
I do czego sluzy to dziwaczne wejscie "RS232", ktore przeciez jest jakims mini-din'em..?
Dopóki nie będziesz miał jakiegoś radosnego systemu zarządzania sprzętem to pewnie ci się za bardzo nie przyda. Z użyciem tego złącza możesz przesyłać komendy na projektor (czyli nim sterować, np. z domowego komputera albo serwera kina domowego) i otrzymywać informacje o jego statusie ( http://global.mitsubishielectric.com/bu/projectors/downloads/pdf/hc3800/rs232c_hc3800.pdf tutaj jest rozpiska komend dla Mitsubishi HC3800, dla tego Acera musiałbyś pewnie poprosić producenta o udostępnienie)
 

jerry_87

New member
No, czyli dla mnie opcja do ominiecia :)

A moze wie ktos z panow/pan jak wycisnac w grach 120Hz (np. Assassin's Creed I), gdy te takowej opcji nie maja(np. tu max 85Hz) by moc cieszyc sie nie "mrugajacym" 3D przy uzyciu DLPLink??
 

Geezer

New member
Panowie, testowaliście może konwersję 2D->3D przy użyciu CyberLink PowerDVD Ultra 10.0 ?
Także - skąd pozyskać materiał 3D który "zadziała" z DLP Link ?
 
Ostatnia edycja:

hudy85

New member
Witajcie ,mam pytanie ,w jaki sposob pozbyc sie migania przy trybie wyswietlania "programowy page flipping" ?
Mam projektor DELL S300W i nie ma tam opcji wyboru okularow. Efekt 3D jest wyrazny ,jednak chwile po wlaczeniu pelnego ekranu obraz okrutnie miga ,jakby przelaczal miedzy lewym a prawym obrazem.
 

Barnie

New member
Jak sprawdza się w praktyce połączenie ACER H5360 i 3D z uzyciem okularow DLP Link? Czy trzeba mieć do tego specjalną kartę graficzną? Czy filmy muszą być w 3D, czy można wyświetlać zwykłe filmy, które "w locie" przerabiane są na 3D? Jakie są wasze doświadczenia w tym temacie?
 

kryho79

New member
podepne sie pod temat

napisałeś, że nie działa, ale nie napisałeś czy obraz 3- d nie jest wyświetlany (tj, dwa obrazy bez okularów widoczne, jak nie ostre), czy nie ma synchronizacji - wtedy najprościej upewnić się, ze promiennik podczerwieni jest ustawiony tak, że widzi w lini prostej przód okularów
Dopiero chce zacząc zabawę z 3d i tak sie zastanawiam czy takie okulary:
Akcesoria 3D - Okulary 3D Nec DLP-Link - monitory, projektory - linka dodac nie moge bo mam za malo postow,
będą działały z tym projektorem ACER H5360 i czy jak kolega w ostatnim poście musi byc material nagrany w 3d czy w locie idzie dokonac konwersji z 2d na 3d. No i czy to jest tak jak kolega cytowany mowi ze do tych okularow potrzebny jest promiennik podczerwieni jakis specjalny czy projektor to juz ma sam w sobie???
 

marimba22

New member
Jestem posiadaczem Benq MS612ST 3d ready. Zastanawiam się nad kupnem okularów DLPLink 3D, tylko najpierw chcę sprawdzić, czy projektor w ogóle włączy 3d. Sygnałem miałyby być filmy side-by-side. Czy wystarczy instalacja Stereoscopic Player i co ewentualnie w nim ustawić (mam wersję 1.76 en), czy przy karcie Amd Radeon 6370M podstawą będzie instalacja sterowników iz3D ???
Jak to jest właściwie, czy program scala obraz side-by-side czy to projektor go scala w jeden ???
Czy musiałbym kupić okulary Benq, czy można dostosować jakieś tańsze ???
Proszę o pomoc.
 

kryho79

New member
Jestem posiadaczem Benq MS612ST 3d ready. Zastanawiam się nad kupnem okularów DLPLink 3D, tylko najpierw chcę sprawdzić, czy projektor w ogóle włączy 3d. Sygnałem miałyby być filmy side-by-side. Czy wystarczy instalacja Stereoscopic Player i co ewentualnie w nim ustawić (mam wersję 1.76 en), czy przy karcie Amd Radeon 6370M podstawą będzie instalacja sterowników iz3D ???
Jak to jest właściwie, czy program scala obraz side-by-side czy to projektor go scala w jeden ???
Czy musiałbym kupić okulary Benq, czy można dostosować jakieś tańsze ???
Proszę o pomoc.
Specjalista nie jestem ale odpowiedziec na bazie swoich krotkich doswiadczen Ci moge.
Jeśli projektor(wybacz sprawdzac mi sie nie chce) jest DLP READY to okulary DLPlink 3D powinny działać (mi działają okulary NEC przy projektorze Acer). Scala obraz program i co np. ciekawe np. na youtube filmik jest podzielony na 2 takie same obok siebie (jak sie domyslam to jest wlasnie tryb side by side) ale nie idzie go poogladac na moim zestawie. Sciagajac ten filmik i odtwarzając działa. Efekt jednak na te chwile mnie nie powala, ale moze wynika to z tego ze nie do konca wiem jak to wszystko w samym programie poustawiac. Raz obraz jest maly(scalenie lewego i prawego w jedno lekko przesuniete) raz duze ale juz nie z takim efektem.
Moze ktos podpowie z tych co uzywaja tego projektora jak to maja poustawiane. Glownie chodzi o to czy dobrze poustawione to mam:
Plik:Uklad: i tu mam Sasiadujaco najpierw prawy obraz (tylko czy dobrze):)
Proporcje obrazu: domyslnie
Widok:programowy page flipping
Proporcje obrazu: i tu jak ustawie Pelny rozmiar to mam 2 zlaczone czyli obraz mniejszy
jak ustawie Polowa wysokosci to mam obraz duzy czyli program scala a ekran jest duzy ale jakby efekt gorszy.
 

majes89

New member
witam, posiadam projektor ACER H5360, wszystko pięknie tylko przy trybie wyświetlania page fliping obiekty strasznie migają, mam wlaczone DLP3D, ustawione 120hz i page flipping, przy trybie AMD Stereo Driver widac efekt ale jestem ciekaw czy to taki sam jak page flipping? czy to wina kodeków?
 

Bloob

New member
Witam, jestem posiadaczem projektora acer H5360BD+okulary 3DDLP acera i miałem ten sam problem. Podczas oglądania filmów 3d obraz migał, efekt 3d był super, ale to miganie odbierało mi chęć dalszego oglądania. Poszperałem trochę w internecie i dowiedziałem się ze przyczyną może być zbyt wysokie użycie procesora podczas oglądania filmu 3d, przy użyciu programu Stereoscopic Player (że jeśli Player używa ponad 30%procesora to wtedy obraz skacze) Podczas oglądania filmu przeszedłem do włączonych procesów w menadzerze zadań windows (ctr+alt+del ->uruchom menadzer zadań ->zakładaka procesy) i zauważyłem, że proces ,,Stereoscopic Player'' używa od 18 do nawet 40% procesora. Poszperałem w opcjach Playera i znalazłem. Stereoscopic Player ver. 1.9.5 : Plik->Ustawienia->Opcje zaawansowane->zakładka Rozwiązywanie problemów. W tej zakładce zaznaczoną miałem opcję ,,Disable hardware accelerated video decoding'' po odznaczeniu tej opcji i po ponownym załadowaniu filmu użycie procesora spadło do 8-20 % a miganie w filmie zniknęło.
 

muzyk123

New member
Witamy, że pierwszy raz to nie będziemy pisać ot taki żarcik.
Mamy kartę graficzną Nvidie geForce GT630 i myślimy o zakupie projektora Acer H5360 i okulary DLP LINK ACER
Ale co forum HDTV to nie dwie głowy
Czy poradzicie nam coś innego w cenie do 2,500zł?
Dziękujemy i życzymy SZCZĘŚLIWYCH,WESOŁYCH,RADOSNYCH,nowych programów telewizyjnych(przede wszystkim tv1;tv2)I ZDROWYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.
 

hydro9

New member
Witam uprzejmie. Kupiłem projektor H5360 bez BD Chciałbym się zapytać Was odnośnie 3D w PS3. Otóż czy w ogóle jest taka możliwość ? Mam kabel HDMI 1.3b a z tego co widze na Wikipedii do 3D jest wymagany 1.4, zresztą w instrukcji jest napisane, że bym mógł zmienić format 3D potrzebuję kabla 1.4 lub nowszy. W każdym razie po ustawieniu 3D w PS3 obraz robi się cały zielony i nic nie widać, dopóki nie wyłączę 3D. Kiedy jednak włączam ponownie obraz ustawia się side-by-side (2 obok siebie) ale bez nachodzenia na siebie, czyli dokładnie tak jak bym go widział na zwykłym wyświetlaczu 2D (np zwykłym TV LCD bez 3D). Czy mogę bez użycia 3D Vision czyli na okularach DLP (a nie tych od 3D Vision, gdyż go nie mam) używać 3D w PS3 czy potrzebuję albo wersji BD (bo tam widziałem gdzieś na stronie, że używali 3D w PS3 bez problemu) czy koniecznie potrzebuję adaptera Optoma XL (czy jakoś tak). W ogóle czym się różni wersja BD od bez BD ? W specyfikacji niby widzę zawsze zaznaczane na stronach przy wersji bez BD HDMI (po prostu), a w BD HDMI 1.4a, tyle, że w instrukcji wyraźnie jest napisane, że do formatu 3D potrzebuję kabla HDMI 1.4 lub nowszego czyli skoro w instrukcji dołączonej na płytce tak mam (polski manual) to znaczy, że wersja bez BD musi obsługiwać HDMI 1.4, a poza tym na jednej jakiejś niemieckiej stronie widziałem przy wersji bez BD HDMI 1.4a i to by się zgadzało. W związku z czym jak to w końcu jest z tym 3D w PS3 na wersji bez BD ? A może jest jakiś firmware (mod) potrafiący zmienić zwykłą wersję w BD ? :p
EDIT - właśnie przeczytałem na pewnej zagranicznej stronie, co prawda temat związany z innym problemem, ale typ, który tam się wypowiada nasunął mi pewien pomysł: a mianowicie, możeby tak zmienić rozdziałkę PS3 na 720p i problem zniknie ? Niestety będę mógł to dopiero sprawdzić wieczorem, gdyż jestem w pracy, ale czy to może coś dać ? Oczywiście podłączę kabel HDMI 1.4
 
Ostatnia edycja:

sobczax

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam zestaw: projektor eMachines V700 + AMD3 + okulary DLP Link. Niestety mam problem z odtwarzaniem napisów w stereoscopic player, a nie lubię oglądać filmów z lektorem. Czy ktoś ma na to rozwiązanie?
 
Do góry