Acer H5350 - Jako pierwszy projektor

artmangon

New member
Witam,
to mój pierwszy post więc ładnie chciałem sie przywitać :)

Teraz pytanie, czy ktoś posiada wyżej w tytule wymieniony projektor Acer H5350. Chciałbym kupic jakis budzetowy projektor, przeczytałem troche artykułów prawie całego to forum i kilka innych i dalej nie wiem co wybrać. Wszyscy niby zachwalaja W500 ale po przeglądnieciu screenow, prezentacji nakreconych z róznych modeli jednak bardziej przemawiaja za mną projektory DLP niz LCD. Drugą sprawa to chciałbym sie poradzić czy jeśli będe uzywał projektora do filmów i gry na Xboxie odczuje znacząca róznice w jakości obrazu miedzy projektorami które oferuja hd ready jak 2 wyzej wymienione a takimi które podstawowa rozdzielczośc maja 1024?
Z góry dzięki za pomoc.
 

Dreamerek

New member
Jeżeli DLP to wybrałbym bardziej OptomeHD65 niż tego Acera. Przy oglądaniu filmów o wiele lepszy jest format 16:9 niż 4:3 jaki jest przy rodziałce 1024
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Z tego co mi wiadomo, to lens shift jest spotykany w projektorach DLP, ale tych droższych. :)

Projektory 720p będą lepsze z dwóch względów: dopasowanie formatu obrazu do filmów, jak i lepsza jakość obrazu w kinie (1024x768 to projektory do prezentacji, mają gorszy kontrast, jaśniejszą czerń i "niewierne" odtwarzanie barw).

Z budżetowych DLP warto spojrzeć także w stronę Optomy HD700X i Infocusa X9.

Co do samej idei zakupu DLP, to musisz brać pod uwagę istnienie efektu tęczy (ja osobiście po niemal 100 "lampogodzinach" nie zauważyłem) oraz trudniejszy (i droższy) montaż - praktycznie jedynie podsufitowy. Wspomniany brak lens shiftu wymusza ustawienie maszynki w jednym konkretnym miejscu, dokładnie pośrodku ekranu w poziomie, i nieco powyżej (dla montażu sufitowego, "do góry nogami") górnej krawędzi ekranu w pionie.
 

artmangon

New member
Więc tak z montażem nie bedzie problemu, uchwyt pod sufitem juz jest. Efekt teczy poki co mnie nie interesuje nawet jesli bedzie widoczny, mysle ze przezyje jesli nie to wtedy bede sie martwil. Na optome zwrocilem uwage ale w przystepnej cenie jest tylko na pixmani, a z tego co czytalem oni siedzibe maja we francji, jakos nie mam przekonania do takich zakupow> glownie chodzi mi o ewentualna naprawe serwis. Na Infocusa szczerze mowiac nie zwrocilem uwagi. Ktos widzial ten projektor na "zywo" jak pracuje??
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
http://www.projektor-ag.pl/-p-7910.html
W miarę niedrogo i nie we Francji... ;)

Co do X9:
http://www.projectorreviews.com/infocus/X9/index.php
Dla "maniaków" obrazu problem może stanowić brak możliwości regulacji składowych RGB, ale w zamian za to, według recenzji, X9 oferuje bardzo dobre odtwarzanie barw, bez konieczności strojenia. Coś dla początkującego użytkownika.

Edit:

X9 ma też wadę, 2x prędkość koła barwnego, czyli bardziej widoczny RBE.
 

artmangon

New member
Tego sklepu przyznam sie ze wczesniej jakos nie zauwazylem. o Optomie same pozytywne komentarze czytałem. Firmy Infocus szczerze mowiac nie znam, a za wiele na forach o nim rowniez nie ma. Myslalem o acerze bo jest to "najswiezszy produkt" z projektorów które wymieniliśmy. Mam pytanie wiatrak, czy widziałeś może ta optome 700 w akcji??
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Nie. W prawdziwej akcji (czyli w domu, niejeden film) tylko HC 1500 Mitsubishi. A w sumie, to akcja jest nieprawdziwa, bo nie mam jeszcze ekranu... :roll::roll::roll:

Polecam na podstawie tego co można wyczytać. O X9 za dużo nie ma, bo to najnowszy model z wymienionych, w sprzedaży od września b.r.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Witam serdecznie. Ja posiadam od wrzesnia Optome HD 65, umieszczona pod sufitem. Prawda jest, ze trzeba dokladnie wymierzyc miejsce przykrecenia uchwytu do sufitu, aby dokladnie "wycentrowac" polozenie projektora. Wynika to z tego, ze projektor ten nie posiada lens shift'u oraz praktycznie min. zoom. Jesli chodzi o jakosc obrazu jest bardzo ok. W trybie kino projektor ten jest bardzo dobrze zkalibrowany juz przez producenta. Bardzo duzo informacji na temat tego projektora jest pod adresem:
http://http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=947156
 

slavol33

New member
Witam.
Ja z kolei jestem posiadaczem infocusa IN78, koło barwne 4X, żadnej tęczy nie widzę, darkchip3, zoom 1.3, lens shiftu jak wiadomo brak. Wyświetlam na ekranie AVteka i jakość obrazu bardzo mnie zadowala. Bardzo jasny projektor, oczywiście w swojej klasie cenowej, chyba mogłem zaryzykować ekran HC, i to w ecomode lampy.
Producent bardzo chwali kalibrację fabryczną i chyba ma rację bo absolutnie nie mam ochoty na "kręcenie" czymkolwiek w ustawieniach.
Porównywać do innych sprzętów nie mogę bo nie widziałem.
Opini o infocusach za dużo nie ma bo są stosunkowo drogie, ale firma jest bardzo solidna.
Pozdrawiam.
 

artmangon

New member
Witam ponownie.
Swieta mineły a ja nadal nie wiem który projektor wybrac.
Cenowo chciałbym się zmieścic w 2500. Za dużego wyboru projektorów HD Ready nie ma w tej cenie niestety. Przedstawie dla porównania dla innych uzytkowników również ceny jakie znalazłem na necie wraz z przesyłka.
Z LCD mamy w tej cenie jedynie:

- BENQ W500 ( 2569,5 PLN ) Prono.com.pl lub Allegro
- Epson EH-TW420 ( 2 513 PLN ) Pixmania.com

z DLP natomiast:

- Optoma HD700X ( 2 099 PLN ) Pixmania.com
- Acer H5350 ( 2294,99 PLN ) Redcoon.pl
- LG AH215 ( 2320,5 PLN ) Prono.com.pl
- Infocus X9 ( 2 439 PLN ) Pixamania.com
- Mitsubishi HC1100 ( 2 684 PLN ) projektor-ag.pl

Cenowo najlepiej wypada Optoma, z kolei Epson kusi gwarancja na lampe 3 lata lub 1700h co jest sporym plusem przynajmniej dla mnie bo projektor nie będzię używany od Swieta tylko dosc czesto. Jednak najbardziej przypadl mi do gusty ten acer. To taki kompromis pomiedzy cena a wlasciwosciami 6 segmentowe kolo, 4 h lampy w eco. Lampy na pozimie 500 zl jak w BENQ W 500. Z góry dzięki za wasze porady i opinie.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ja osobiście tego Epsona bym nie brał, nie ma auto-iris, co daje słabe czerń i kontrast.

HC1100 sam chciałem kupić we wrześniu, ale się spóźniłem - wymiotło z polskich sklepów i wziąłem 1500. 1100 ma od 1500 lepszą czerń i kontrast i mniejszą jasność. Za to w tej chwili znów jest dostępny w EU (wydaje mi się że projektor-ag.pl nie bierze od polskich dystrybutorów, ma swoje kanały zaopatrzeniowe). Oba Mitsu nie obsługują sygnału 1080p/24, co może mieć znaczenie przy współpracy z BD.

Fama głosi żeby nie kupować w Pixmanii. Sklep ma sporo negatywnych komentarzy, poza tym jest we Francji. W razie reklamacji musisz do nich wysłać towar, a jak ją odrzucą to dużo więcej kosztuje towaru powrót.
To już lepiej w Projector Point lub w Beamer Discount kupować, jeśłi nie boisz się zagranicznych zakupów.

Mój ranking:
1.Mitsubishi 1100
2.Optoma 700 ( w projektor AG mają teraz na stanie po 2478 )
3.Infocus X9

Jeśli cena ma największe znaczenie, to Optoma.

I być może czarny koń to LG. Parametry i funkcjonalność porównywalne z wym. trójką.
 
Ostatnia edycja:

artmangon

New member
Wole dołozyc 200-300 zl niz pozniej zalowac ze wybralem cos gorszego. Pozatym optoma tylko cenowo dobrze wypada na pixmani i jakos nie jestem przekonany do tego projektora. ten LG faktycznie sie prezentuje calkiem niezle 7-segmentowe kolo 3/4k godzin pracy jedyne co mnie zastanawia czemu na stronie prono podaja format obrazu jako 4:3. Mysle ze poczekam juz do 1 stycznia z tym zakupem moze jakies przeceny po swietach ktorys ze sklepow zrobi.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jeśli podają 4:3 to błąd w druku, lub określenie możliwości. Matryca jest 16:9.

Ja bym nie czekał, HC1100/1500 niby są wycofane z produkcji, i może zabraknąć. Optoma 700 też wkrótce chyba wyjdzie.

Poza tym złotówka cały czas spada. Kupując teraz, za swoje Mitsu musiałbym dołożyć 250 PLN do ceny z końca września.

W tej branży na wyprzedaże bym nie liczył. To nie MM z pełnymi magazynami LCD'ków i plazm, które trza opchnąć.

Chociaż, gdybym poczekał, to wziąłbym HC1100 tylko o 50 PLN drożej niż 1500. :???::roll:

No, ale wróżką nie jestem... ;)
 
Do góry