Absolut w zasięgu JBL Everest DD 67000

Rafal7

Banned
Co tu gdybać, jakby nie było klienta to by nie zrobili tak drogich kolumn.
Mniej więcej wiedzą ile par im zeszło z poprzedniej serii i dokładnie wiedzą co robią wypuszczając te kolumny na rynek.
Dla mnie mogą być kolumny po milionie za sztukę,nie stać mnie i ich nie kupię, a kogo stać niech sobie kupuje i się dźwiękiem delektuje.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kapusta, z tymi rymowankami, to powinienes uderzyc na konkurs Toshiby :)

Spinacz, masz sporo racji, ale to nie wątek na takie dyskusje.
Takie sprzety sa skierowane do konkretnej grupy odbiorcow, to ludzie sukcesu, lub zwyczajni szczesciarze, ktorzy pasjonuą sie takze sprzetem audio/video, a jak sie pojawiają na forach tematycznych, szczegolnie w watkach gdzie sa prezentowane sprzety z gornej pólki, to po to zeby się zapoznac z nowinkami i porozmawiac ze "swoimi" i na temat. Na zagranicznych forach, sa wyznaczone specjalne wątki "hi-end", jest tam spory ruch i nikt tam uzala sie nad problemami ktore dotyczą wiekszosci spoleczenstwa.
Ja Cie doskonale rozumiem, ale ich nie dotyczą omawiane przez Ciebie problemy, a w Polsce tez jest mimo wszystko trochę takich ludzi.
Podejrzewam, ze i tak wielu z nich wspiera instytucje charytatywne, ale swiata nie uratują, a tez chcą korzystac ze swoich pieniedzy i cieszyc sie zyciem.
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Panowie macie ochotę grzebać w polityce idźcie na inne forum, jakiekolwiek przypisy o złodziejach, okradaniu, jakimkolwiek rządzie w tym czy innym kraju, po pierwszym ostrzeżeniu będą nagradzane banami. Kolega Spinacz dostał pierwsze ostrzeżenie.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Właśnie usunięto moje posty za obrazę społeczeństwa i insynuację i dostałem 6 punków karnych gdzie tu demokracja bo piszę o prawdzie.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Kolega spinacz otrzymał właśnie 7 dniowy odpoczynek od forum za wprowadzanie polityki na łamy naszego forum.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam dokladnie jest tak ze jak ludzie maja marzenia to je spelniaja, a jak maja przy tym nadmiar kasy i nikt nie cierpi z hobby takiego czy innego to czemu nie... kupowac i wspierac gospodarke :)
A propo juz samych kolumn JBL to jakbym mial mozliwosc odsluchu je w Warszawie to chetnie bym ich posluchal i sie przekonal nausznie jak sobie daja rade..
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
A ja tam sądzę, że większość klientów tego typu nie ma nic w sobie z audiofila. Kupują bo mają kasę i potrzebny jest lans, a nie dlatego że słyszą różnicę. Tak jak w wielu innych dziedzinach naszego konsumpcjonistycznego świata. Liczy się to, jak się pokażesz w "środowisku". To to samo, co nowe buty, torebka czy marmurowe wykończenie domu.
 

pintr

New member
Też tak myślę ...na dodatek zapewne nowy nabywca w/w kolumn kupił je w ciemno ,bez odsłuchów ....Jest to zadziwiające ile można wydać żeby się pochwalić i mieć coś droższego niż inni ,a nie kupować coś bo się podoba ,czy np. ładnie gra ...szok.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie, prosba. Dajcie juz spokoj.
Rozmawiajmy do sprzetach, a nie o tym czy ktos kupuje taki sprzet dla lansu.
Pokazcie swoje sygnatury rodzinie w Tanzani, Ugandzie czy Etiopi.
Ciekawe jak was podsumują.
To nie są kolumny wysadzane diamentami, a sprzet dla konkretnych klientow z grubym porfelem, cieszmy sie ze ktos bedzie mial takie cacka w domu.
Moze jak nie bedzie czytal takich komentarzy, to pokusi sie o opis wrazen.
Ja bardzo chetnie dowiedzialbym z czym przyszly wlasciciel to podlaczyl i jakie ma przemyslenia.
Gdybym nie mial co robic z pieniedzmi, to kupilbym np. sprzet TAD'a, brzmienie wybitne w moim mniemaniu i lekką reką dalbym kilkaset tys. za taką przyjemnosc odsluchu kazdego dnia i nie ma to nic wspolnego z lansem i innym bzdetami.
 

Henry

Active member
Bez reklam
:blagam: Jest dokładnie tak jak mówisz. Skoro, ktoś taki sprzęt produkuje, to znaczy, że ktoś to kupi.
Są osoby mające taką kasę, że dla nich kilkaset tyś. zł na sprzęt audio czy kilka mln. zł na samochód będzie wydatkiem, którego nawet nie odczują.
Idąc tym tokiem rozumowania, to dla ludzi "innych" od nas ;) wydanie nawet kilku tysięcy zł na sprzęt audio jest :fool: lub co najmniej niezrozumiałe :-D.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pintr

New member
Czy wydawałbym kilkaset złotych czy kilkadziesiąt tysiecy,to kupowałbym to co mi się podoba ,słuchając najpierw tego ( lub oglądając ,zależnie czego by się to tyczyło ) a nie kupował tylko po to żeby mieć coś droższego od innych i o to mi chodziło a nie o to ile kto wydał pieniędzy , bo jeśli wydałby nawet i kilka milionów ,ale kupował by to dlatego bo słuchal i dźwięk go zaskoczył pozytywnie ,to jak najbardziej tak.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Panowie, prosba. Dajcie juz spokoj.
Rozmawiajmy do sprzetach, a nie o tym czy ktos kupuje taki sprzet dla lansu.
Pokazcie swoje sygnatury rodzinie w Tanzani, Ugandzie czy Etiopi.
Ciekawe jak was podsumują.
To nie są kolumny wysadzane diamentami, a sprzet dla konkretnych klientow z grubym porfelem, cieszmy sie ze ktos bedzie mial takie cacka w domu.
Moze jak nie bedzie czytal takich komentarzy, to pokusi sie o opis wrazen.
Ja bardzo chetnie dowiedzialbym z czym przyszly wlasciciel to podlaczyl i jakie ma przemyslenia.
Gdybym nie mial co robic z pieniedzmi, to kupilbym np. sprzet TAD'a, brzmienie wybitne w moim mniemaniu i lekką reką dalbym kilkaset tys. za taką przyjemnosc odsluchu kazdego dnia i nie ma to nic wspolnego z lansem i innym bzdetami.

Dokladnie tak jak piszesz, bo iles osob faktycznie kupi taki sprzet dla lansu, ale gro ludzi kupi bo lubi to ( oczywiscie nie mowie tu o kilkuset osobach) bo zapewne specjalnie duzo tego sprzetu w takich cenach nie schodzi, ale ktos od czasu do czasu to kupuje.
Co do TAD-a to Armanig w tamtym roku odsluchiwalem kolumienki tej firmy bodajze za okolo 170 tys za pare ( kolumny mialy wys. okolo 1,70m, a wstegowy glsonik byl gdzies dl okolo 80-90 cm :) ze sprzetem i kablami za jakies okolo 150 - 200 tys i powiem Ci ze naprawde nie chcialo sie wychodzic z pokoju. Fajna sprawa ale wiadomo to dla troszke innych ludzi sprzet..
A co do lansu to dam przyklad jeden kupi za powiedzmy 140 tys wypasionego merca klasa A, a drugi kupi za 140 tys wypasiona mazde 6. Patrzac gabarytowo to mazda duzo wiekszym jest samochodem, w sumie bardziej nawet chyba rzucajacym sie jest autem.... Czy wlasciciel merca kupil mniejszy samochod za te same pieniadze tylko i wylacznie dla lansu ? Zeby sie popisywac .... skoro za te pieniadze mogl miec w sumie wygodniejszy samochod, czy moze dlatego ze chcial pojezdzic wlasnie ta a nie inna marka i dlatego wybral mercedesa? Czy w Polsce pewne nazwy jak Mercedes, BMW itp, jak drogie wlasnie kolumny zawsze wszystkim musza sie kojarzyc wylacznie z lansem, a nie z tym ze ktos to moze najzwyczajniej w swiecie lubic te firmy..
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Te kolumny o których rozmawiamy i polemizujemy koniecznie do nich trzeba do kupić kable by z nich wydobyć to co w nich siedzi:)

Czołówka Światowa najdroższych kabli świata.

Nordost Odin Supreme http://www.nordost.com/Odin-Supreme-Reference-Speaker-Cable-P33.asp - 109 480 zł (23 800 funtów, 2x3m) (znalezione w sieci)



nordost_valhalla_2_sc_large.jpg
 
Ostatnia edycja:

dupcengier28

New member
Dokladnie tak jak piszesz, bo iles osob faktycznie kupi taki sprzet dla lansu, ale gro ludzi kupi bo lubi to ( oczywiscie nie mowie tu o kilkuset osobach) bo zapewne specjalnie duzo tego sprzetu w takich cenach nie schodzi, ale ktos od czasu do czasu to kupuje.
Co do TAD-a to Armanig w tamtym roku odsluchiwalem kolumienki tej firmy bodajze za okolo 170 tys za pare ( kolumny mialy wys. okolo 1,70m, a wstegowy glsonik byl gdzies dl okolo 80-90 cm :) ze sprzetem i kablami za jakies okolo 150 - 200 tys i powiem Ci ze naprawde nie chcialo sie wychodzic z pokoju. Fajna sprawa ale wiadomo to dla troszke innych ludzi sprzet..
A co do lansu to dam przyklad jeden kupi za powiedzmy 140 tys wypasionego merca klasa A, a drugi kupi za 140 tys wypasiona mazde 6. Patrzac gabarytowo to mazda duzo wiekszym jest samochodem, w sumie bardziej nawet chyba rzucajacym sie jest autem.... Czy wlasciciel merca kupil mniejszy samochod za te same pieniadze tylko i wylacznie dla lansu ? Zeby sie popisywac .... skoro za te pieniadze mogl miec w sumie wygodniejszy samochod, czy moze dlatego ze chcial pojezdzic wlasnie ta a nie inna marka i dlatego wybral mercedesa? Czy w Polsce pewne nazwy jak Mercedes, BMW itp, jak drogie wlasnie kolumny zawsze wszystkim musza sie kojarzyc wylacznie z lansem, a nie z tym ze ktos to moze najzwyczajniej w swiecie lubic te firmy..
chodzi o TAD Reference One ??? TAD Reference One?TAD
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To inne kolumny byly, chyba ze cos pokrecilem z firmami..tamte byly bardzo wysokie, one 20 min sie grzaly zeby zaczely jakies dzwieki wydawac, pomimo, ze normalnie elektrownia byla podpieta pod te kolumienki :) Ale te ktore dales linka tez sa fajniutkie....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

robertuss

Active member
Bez reklam
O , przypomniałem sobie tą firmę co zapodaliście link powyżej TAD

Szukałem kiedyś informacji o subwooferach i natrafiłem na wypowiedzi że ten głośnik (któryś z serii) najlepsza konstrukcja na świecie

low_tl1601a_title.jpg


Teraz już nie pamiętam, ale natrafiłem także w sieci na ciekawą konstrukcję głośnika(samego głośnika) miał możliwość odczepiania,wymiany membrany
 
Ostatnia edycja:

dupcengier28

New member
To inne kolumny byly, chyba ze cos pokrecilem z firmami..tamte byly bardzo wysokie, one 20 min sie grzaly zeby zaczely jakies dzwieki wydawac, pomimo, ze normalnie elektrownia byla podpieta pod te kolumienki :) Ale te ktore dales linka tez sa fajniutkie....
no musiało coś Ci się pokręcić,bo ten TAD Reference One jak i pozostałe,które są na stronie TAD'a to nie mają przetworników wstęgowych,tylko przetwornik/i niskotonowe oraz przetwornik/i współosiowy średnio-wysokotonowy,no chyba,że to był jakiś model którego już nie produkują.
 
Do góry