AB IpBox 9000HD

vorlon

New member
Wczoraj otrzymałem Ipbox 9000hd z dwoma głowica. Po zainstalowaniu hdd, Włączyłem IPBOx i zrobiłem update oprogramowania przez sieć. Wyszykiwanie programów z astry i HotBirda poszło sprawnie. Mam Astona 2.18 i cyfre+ pakiet prest. Ten tunerek z Astonem bardzo dobrze gra. A po niżej moje spostrzeżenia:

-EPG cyfry+ jest, ale bez polskich liter,
-Nie ma napisów na canal+.
-Na canal+ źle jest wyświetlana telegazeta,
-Na kanałach HBO telegazeta dobrze jest wyświetlana, ale nie są wyświetlane napisy z telegazety.
-Dość głośno chodzi wiatraczek.

To narazie tyle, po pracy dalej będe testował.
 
M

Mobi

Guest
Witam
A mozesz podpowiedziec mi w jaki sposób udało ci się zupdatować boxa przez sieć, ponieważ u mnie wyskakuje taki komunikat kiedy chce to zrobic: Update failed, gethostbyname: Interrupted system call.
Chciałem tak że dodać ,że poprzez FTP łącze sie z boxem bez problemu.
Bede wdzięczny za podpowiedź.
Pozdrawiam
 

Edern

New member
Też dołączyłem do HD9000

Witam,

również odpaliłem w weekend. Update po sieci bez problemu. Dobrze działa ftp no i edycja i ładowanie listy kanałów. Na stronce ABComu jest edytor Listy kanałów.

Cyfra z HD bez problemu w T-Rex'ie.

Dzisiaj nagrywałem testowo i zauważyłem, że nie ma diodki nagrywania. Ciekawe gdyz nie widać co się dzieje.


Zaliczyłem kilka razy Panic ale to nic. Testowałem ostro pilota i reakcję na różne kombinacje. Poprawią zapewne wkrótce. Przy tak przyjemnym sposobie update'u softu po sieci to zabawa. Trzeba tylko pamiętac aby zrzucic i zapamiętać listę kanałów gdyz update to wykasuje.

Pozdr
Zbig
 

vorlon

New member
W pracy ipbox Aston 2.18 i karta cyfry+ występują u mnie następujące usterki:

- w czasie nagrywania zaprogramowanego programu, a oglądania drugiego nagranie zacina się po różnym okresie czasu najczęściej 10 minut , przy nagrywaniu tego programu który się ogłada problem nie występuje.
- nie znajduje programów AXN i foxlife, ładuje je do radia, a po przeniesieniu ręcznym do TV programy nie są odtwarzane z powodu nierozpoznania systemu kodowania (CAS).

P.S. : Proponuje również z aktualizować bootload do wersji 13.02.2008.
 

ziejas

New member
vorlon napisał:
....
P.S. : Proponuje również z aktualizować bootload do wersji 13.02.2008.

Jak - możesz powiedzieć, jaki to plik i jak go aktualizować?
Znalazłem dwa pliki:
ftp://dev.dgstation.co.kr/pub/cuberevo/netupg/DGStation/uboot/usb_uboot.zip
jest tam spakowany usb_uboot.img
ftp://dev.dgstation.co.kr/pub/cuberevo/netupg/DGStation/uboot/usb_uboot_for_old_boot.zip
tu jest spakowany usb_uboot_for_old_boot.img.
Oba pliki są z 13.02.2008r., są tej samej wielkości, a w zawartości jest minimalna różnica w kilku początkowych bitach.
Rozumiem, że wgrać go można Flash Toolem, tak jak firmware?
Tylko co da wgranie tego boota w tej wersji w stosunku do oryginalnej, będącej teraz w tunku?
 
Ostatnia edycja:

vorlon

New member
ziejas napisał:
Jak - możesz powiedzieć, jaki to plik i jak go aktualizować?
Znalazłem dwa pliki:
ftp://dev.dgstation.co.kr/pub/cuberevo/netupg/DGStation/uboot/usb_uboot.zip
jest tam spakowany usb_uboot.img
ftp://dev.dgstation.co.kr/pub/cuberevo/netupg/DGStation/uboot/usb_uboot_for_old_boot.zip
tu jest spakowany usb_uboot_for_old_boot.img.
Oba pliki są z 13.02.2008r., są tej samej wielkości, a w zawartości jest minimalna różnica w kilku początkowych bitach.
Rozumiem, że wgrać go można Flash Toolem, tak jak firmware?
Tylko co da wgranie tego boota w tej wersji w stosunku do oryginalnej, będącej teraz w tunku?

Tak samo jak Firmware, umnie działa plik usb_uboot.img.
Na starym boot zdarza się że boot się uszkadza i nie można uruchomić IPBOXa , pozostaje w przesłanie tunera do serwisu gdzie wgrają bootload.
 

mqba

New member
vorlon napisał:
W pracy ipbox Aston 2.18 i karta cyfry+ występują u mnie następujące usterki:

- w czasie nagrywania zaprogramowanego programu, a oglądania drugiego nagranie zacina się po różnym okresie czasu najczęściej 10 minut , przy nagrywaniu tego programu który się ogłada problem nie występuje.

vorlon jaki masz wgrany soft że udało Ci się odpalić nagrywanie jednego i jednoczesne oglądanie innego. Mam również Astona 2.18, tuner z dwoma głowicami i nic, niestety nie działa :(
 
Do góry