AAC w ampitunerach... budżetowych

TurboDymo

New member
Witajcie,
zakupiłem niedawno RX-V567 (yamaha)... mam też odtwarzacz multimedialny WD TV Live Hub... i niby wszystko gra, ale ostatnio dość dużo plików z dźwiękiem w formacie AAC otrzymuje... a ten chyba nie jest rozpoznawalny przez ampituner i puszcze mi dźwięk jako stereo:(
Oczywiscie mogę włączyć w ampi "sztuczną" przestrzeń jako "Extended 7.0" czy jakoś podobnie, ale to takie "oszukanie" sytuacji...

czy jakieś nowe ampi dekodują już AAC?? Może RX-V571?? A moze coś doradzicie w tej klasie cenowej...
 

diuczysko

New member
Bez reklam
A ten materiał, który odtwarzasz to na pewno ma ścieżkę wielokanałową ? W moim przypadku wszystkie materiały z dźwiękiem 5.1 mają zawsze ścieżkę albo DD albo DTS. Co to za pliki ? Spróbuj sprawdzić w poziomu menu amplitunera jaki sygnał otrzymuje od odtwarzacza, nie wiem jak to wygląda w yamahach, ale w onkyo jest po prostu klawisz info.
 

TurboDymo

New member
No własnie jak puszczam z kompa to ma ścieżkę wielokanałową (na słuch...), a jak puszczę z playerka to ampituner wykrywa jako PCM czyli stereo...

a ostatnio i filmy i teledyski kodują audio w plikach video w formacie AAC (to chyba format wymyslony przez Apple)...
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Sprawdziłem temat z AAC, sytuacja wygląda tak. Po pierwsze Onkyo z pewnością nie zdekoduje aac. Po drugie radzę sięgać po filmy z oryginalnymi ścieżkami DD/DTS czyli wszystkie release'u znanych grup a nie amatorów :)
Ścieżki AAC 5.1 w przypadku filmów to już 'zrekompresowane' oryginalne audio DD/DTS, więc niepotrzebna strata jakości w przypadku audio, które i tak mało zajmuje w stosunku do reszty plików wideo. W przypadku problematycznych plików pozostaje konwersja na AC3(DD), zamieszczam przykładowy poradnik z sieci.

Playing AAC Audio with Onkyo 3300 and WDTV Live
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
No własnie jak puszczam z kompa to ma ścieżkę wielokanałową (na słuch...), a jak puszczę z playerka to ampituner wykrywa jako PCM czyli stereo...

a ostatnio i filmy i teledyski kodują audio w plikach video w formacie AAC (to chyba format wymyslony przez Apple)...
Amplituner wykrywa to co do niego idzie. Jak idzie dts to wykryje dts a nie pcm.
 
Do góry