AAC Brak dzwięku 5.1

Tomik23

New member
Witam
Mam do Was pytanie, czy bylibyście w stanie pomóc odnośnie dźwięku AAC
Mam Arive HDplayer 310 i Amplituner Denon AVR 2807. Wszystko mi ładnie chodzi, ale w przypadku plików z AAC nie odtwarza mi przez kolumny - kompletna cisza.

Nie wiem, czy coś źle podłączyłem lub coś innego, ale nie potrafię sobie z tym poradzić, a wyczytałem, że dźwięk powinien chodzić na 5.1

Proszę o pomoc

 

PurpleViolet

New member
amplituner nie posiada dekoderów AAC, dlatego brak dźwięku, a wypuszczasz tzw RAW
jeżeli ariva dekoduje AAC to
dla HDMI na LPCMmultichanel przestaw i powinno być po HDMI 5.1 (amplituner musi posiadać HDMI, które sygnał audio odbiera - PCM)
dla SPDIF jeżeli przestawisz na LPCM to otrzymasz max 2.0 downmix do stereo - PCM (chyba że posiada LPCMmultichanel to powinno być 5.1)

ps. chyba za bardzo nie pokręciłem :)
 

janusz

New member
Bez reklam
Żadko trafiają mi się pliki w AAC, więc nie sprawdziłem, ale wydaje mi się, że to format podobny do ProLogic tzn. sygnał cyfrowy dwukanałowy i dopiero procesor dekoduje do 5.1.
Jeżeli się mylę to proszę o sprostowanie z wyjaśnieniem.
 

PurpleViolet

New member
AAC to jest 5.1 w filmach mp4, ale nie przystosowany pod amplitunery KD, które posiadają dekodery AC-3 oraz DTS i HD.
Ale taką ścieżkę audio można wyciąć z filmu przekonwertować na AC-3 połączyć z powrotem z obrazem i będzie ok.
 

PurpleViolet

New member
z gotowych programów w sumie avidemux konwertuje, ale z jakością bywa różnie... w zależności od konfiguracji komputera (na jednych działa dobrze a na niektórych... z różnym efektem... ale warto sprawdzić
 

janusz

New member
Bez reklam
AAC to jest 5.1 w filmach mp4, ale nie przystosowany pod amplitunery KD, które posiadają dekodery AC-3 oraz DTS i HD.
Ale taką ścieżkę audio można wyciąć z filmu przekonwertować na AC-3 połączyć z powrotem z obrazem i będzie ok.
Czy efekt końcowy będzie zauważalnie lepszy niż przesłanie LPCM sygnału 2 kanałowego, następnie użycia Dolby Prologic II przez amplituner?
 

PurpleViolet

New member
dźwięk AAC 5.1 wypuszczony jako PCM 2.0 charakteryzuję się bardzo słabą dynamiką + poziom głośności jest bardzo zubożały...

ProLogic to jest tylko symulacja i w tym przypadku zależy od klasy sprzętu, głośników itp... tyle, że AC-3 wypadnie w każdym przypadku lepiej (dużo wyższa dynamika, rozdzielczość, głośność)
 
Do góry