a451 vs a551 vs a656 vs TH-50PV8

vxam

New member
Witam wszystkich,

jak wielu zastanawiam się nad wyborem nowego tv (PLAZMA) w związku z tym od jakiegoś czasu śledzę wymianę opinii na forum. Ograniczyłem nieco zakres wyboru poprzez określenie budżetu do około 4500 zł.
Nowy TV ma mieć 50 cali, więc na pewno odpada chwalony KURO bo przekracza budżet.

Zastanawiam się więc nad a451 lub a551 lub TH-50PV8 lub a656. Z istotnych dla mnie różnic wyróżniam że a451 w stosunku do a551 nie ma fullhd ale posiada odświerzanie 100hz. Z kolei panas TH-50PV8 jest droższy od wymienionych i brzydszy od samsungów i tez nie ma fullhd. Wydaje się ze najlepszy byłby a656, choć nie ma najlepszych opinii na forum i cena troszkę przekracza założenia.

Nie chciałbym wybierać tylko i wyłącznie na podstawie danych technicznych których być moze nawet nie będę w stanie zobaczyć na ekranie dlatego mam prośbę o opinie.
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
Radzę Ci jednak obejrzeć te tv w akcji i je porównać na tym samym sygnale - każdy ma trochę inne poczucie estetyki, czy odbiór kolorów, czy płynności ruchu, więc trudno wyrokować za kogoś innego.

Osobiście wybrałem PS50A451, z prostych powodów:
- Samsungi (wg mnie) miały ładniejszy obraz od PV8,
- nie widziałem różnicy z odległości 2m na sygnale full HD między A551 a A451,
- A451 ma niższy deklarowany pobór mocy,
- A451 ma nieco lepsze "polepszacze" obrazu niż A551,
- A451 ma delikatnie niższą cenę niż A551.

Co do A656 - ładny, ale mi szkoda było wydać więcej kasy na obudowę i nieco ciemniejszy obraz (niż w przypadku A551).
 

sebonet

New member
Stałem przed podobnym dylematem i wybrałem A656. Imho warto było dodać około 1k w stosunku do A551. Pv8 odpada w przedbiegach z tymi modelami Samsunga.
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
A widziałes jak odbiera A551 w bezpośrednim porównaniu z A656, czy piszesz tylko tak bo Ty sobie akurat wybrałeś ten model i cieszysz się że masz "topowy" na dzień dzisiejszy model plazmy wychodząc z założenia, że skoro jest 1000zł droższy to musi być napewno dużo lepszy :D W praktyce jest niestety inaczej i według mnie doplata ponad 1k do modelu A656 to pieniądze "wyrzucone w błoto". A551 chodzi porównywalnie, a w moim odczuciu ma nawet lepszy obraz niż A656. A451 nie widzialem w bezpośrednim porównaniu z tamtymi modelami więc się nie wypowiadam, ale z tego co śledze forum to obraz HD z odległości większej niż 2-2,5m jest równie dobry jak modelach Full HD, natomiast skalowanie sygnału SD w A451 jest lepsze i obraz jest lepszej jakości niż w A551 i A656 :)
 
Ostatnia edycja:

jacky-x

New member
@pkonrad
Witaj, .. a ja porównywałem ( na róznych ustwieniach, obok stoisko panasonica) wszystkie trzy dokładnie obok siebie (media markt Chorzów) i jakos A656 najbardziej mi przypadł do gustu, dlaczego? na pewno nie cena+top model, może mniejsze odbicia swiatła zewnętrznego, co za tym idzie, ciut inne kolory (przy tych samych ustawieniach) i takie jakies malutkie detale, skłoniły mnie jednak do zakupuA 656, ale nie można powiedzieć że jest jakaś wielka róznica na korzyść któregoś, sa ciut inne, po to sa różne aby dopasować do siebie ibyc zadowolonym, a nam się to udało obu;) a jeszcze przy okazji dlaczego sądzisz że skalowanie sygnału SD w A451 jest lepsze i obraz jest lepszej jakości niż w A551 i A656, mnie się wydaje że nie patrząc po tym samym sygnale :hmm: Pozdr
 

sebonet

New member
Porównywałem A551, A656 i PV8 w skepie dla idiotów we Wro. W moim subiektywnym odczuciu A656 grał z nich wszystkich najlepiej. Miałem możliwość sprawdzenia dwóch źródeł tj. SD i HD.
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
jacky-x napisał:
[...] a jeszcze przy okazji dlaczego sądzisz że skalowanie sygnału SD w A451 jest lepsze i obraz jest lepszej jakości niż w A551 i A656, mnie się wydaje że nie patrząc po tym samym sygnale [...]

Przeważnie jest tak, że matryce HD Ready lepiej skalują obraz SD od matryc Full HD. Nie widziałem bezpośredniego porównania A551 i A656 z A451. Trochę źle się wyraziłem w poprzednim poście. Powinienem napisać, iż jakość obrazu SD na A451 nie jest lepsza, a powinna być lepsza. Czy tak jest tego do konca nie wiem bo nie widziałem. Poza tym nie jestem w tej kwestii fachowcem. Jak dla mnie A656 był troche ciemniejszy od A551 przy tych samych ustawieniach w menu. Głównie dlatego obraz A551 przypadł bardziej mi do gustu. Dodam jeszcze, że miałem okazje porównać oba TV jak już byłem włascicielem A551. Poza tym ponad 1000zł różnicy w cenie to dla mnie nie jest mała suma pieniędzy, a obraz na A551 jest naprawde bardzo dobrej jakości. Z wyboru TV jestem więc zadowolony :)
 
Ostatnia edycja:

vxam

New member
Sprawdzałem dziś ceny
a451 - 3455 PLN morele.pl
a551 - 3840 PLN morele.pl
a656 - 5389 PLN w agito.pl 4947,00 PLN
pv8 - w agito.pl 4692,00 PLN

pv8 chyba odpada bo mi się po porostu nie podoba wygląd, cena tez nie adekwatna.

zostają samsungi.......1100 PLN róznicy miedzy a a656 i a551 i jeszcze wiecej do a451....
 

gofer

New member
Wybór pozostawiam tobie ale 551 to chyba najlepszy stosunek cena-jakość i ten tv właśnie kupie jak tylko wrócę do Polski czyli za około tydzień:)
pozdrawiam
 

fx25

Klub HDTV.com.pl
VIP
:hmm: 50A656 za 4719+150 kurier płatne przy odbiorze - ja taką cenę dziś dostałem (maximedia)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

fanfar

New member
Zastanów się czy potrzebujesz fullHD.

Jeśli tak to raczej bym szedł w kierunku 656 (pominąwszy dyskusje na temat przewag 551 nad 656 i odwrotnie).

Jeśli nie to 451 (Panasonic 50pv8 jest w mojej ocenie najzwyczajniej zbyt drogi).

Mimo wszystko trzeba koniecznie zobaczyć tv w akcji, nawet w sklepie (lepiej tak niż wcale). Łatwo może się okazać, że jakieś elementy nie pasują pod indywidualne gusta.
 

vxam

New member
....po namyśle dochodzę do wniosku że tv musi posłużyć parę lat i nie chcę później narzekać że nie wybrałem fullhd itd.
Dlatego A451 odpada. Zostaje A551 i A656. Co wybrać?

TV chcę kupić do końca września jak tylko skończę remont mieszkania. Czy uważacie że ceny powinny jeszcze spaść czy zacznie się tendencja wzrostu cen przed świętami?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Z cenami naprawdę nie wiadomo. Jeśli chodzi o Full HD, to w odległości okołó 3 m od 50" ekranu będziesz już widział tak, jakby to był telewizor HD Ready. Zakup 656 może być o tyle sensowny, że jest to model lepiej wyposażony i jakościowo prawdopodobnie lepszy. Wprawdzie opinie są mieszane, ale nie wydaje mi się, aby w telewizorach tej samej serii subseria wyższa była gorsza od niższej. Wiele wskazuje na to, że A451 i A551, to podobne telewizory, zaś 656 jest na nieco wyższej półce.

ArtS :)
 

vxam

New member
co prawda zrezygnowałem z a451, ale dzis byłem w makro i leciała viva na a451 i a551 i chociaż sygnał był paskudny(kasza) to sporo lepiej radziła sobie a451, szczególnie z bliska było widać różnicę. W a551 był ciemniejszy obraz ale to może ustawienia....
hmmm...czyżby skalowanie z fullhd powodowało taką róznicę?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
HD Ready małatwiejsze zadanie, gdyż skaluje w mniejszym stopniu. Reszta, to kwestia ustawień (ciemniejszy obraz).

ArtS :)
 

miaucoon

New member
to i ja sie dolacze do dyskusji
mam klopot z decyzja :)
panasonic th-50pv8 czy samsung ps50a451

wybor tylko pomiedzy tymi dwoma, cena praktycznie identyczna, 2 zlacza hdmi mi wystarcza, czytnika kart sd nie potrzebuje

powiedzmy ze kolorystyka odpowiada mi w obu :)

co ma lepszy dzwiek, mozliwosci, opcje itp
 

robiw

New member
Ja mam 42PV80 i zamierzam zmienić na któryś z tych dwóch - przeczytaj mój wątek poniżej :). Dźwięk w PV80 jest OK... robiw
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dźwięk w Samsungu nie należy do rewelacyjnych (delikatnie mówiąc), ale do oglądania zwykłej telewizji wystarczy. Nie mam porównania z Panasem, ale podobno też nie ma rewelacji.

ArtS :)
 
Do góry