a może jednak plasma

mario.79

New member
Już miałem kupować LCD 32' np Panasonic 32LX70P ale poczytałem forum i może lepiej kupić plasmę 37' ? Co uważacie ? Moi rodzice mają plasme Panasonic 42 PV60EH i są bardzo zadowoleni. Podobno plasma mają lepszy obraz także na SD (a w cyfrze są tylko 3 programy HD) więc może lepiej np Panasonic 37PV7P ? A może coś innego za rozsądną cenę ?
 

Skibus

New member
Wiem, że nieelegancko ale zacytuję sam siebie z innego watku:


"Nie mam dużego doświadczenia odnośnie TV jednak się troszkę wtrącę.

Porównywałem 2 tv 40" Samsung LCD 40R71 ( jak sie nie mylę ) i plazmę Panasonica 42PV70p.

1. W nasłonecznionym pokoju w dzień lepiej sprawował sie LCD, równiez lepszy był przy podłączeniu komputera.

2. We wszystkich pozostałych przypadkach plazma okazała się lepsza

Generalnie lepsze kolory, lepszy obraz ( mimo mniejszej rozdzielczości i większego ekranu ) miała własnie plazma.

U mnie w pokoju zaśłony reguły są zasłonięte ( w miarę światło przepuszaczają ) i bez problemu o dowolnej godzinie moge ogladać TV ( 70PV ustawiony w trybie kinowym, z lekko skręconą jaskrawościa i kontrastem ). W salonie u kolegi ( ma duże okna ) został LCD ale do oglądania filmów wieczorem dokupił projektor bo LCD nie zapewniał odpowiedniej jakości."
 

mario.79

New member
a może plasma

Wiekjie dzięki. Chyba jednak kupię plasme. Cena podobna a opinie jednak są za plasmą. Ale generalnie polecasz tego panasa ?
 

mario.79

New member
To super. A napisz mi jeszczejesli możesz jaka jest obudowa ? Matowa czy błyszcząca ? no i ogólnie czy stabilna podstawa i ewentualnie ogólnie coś co powinienem wiedzieć o tym telewizorze
 

mario.79

New member
Dzięki. Ciekawa lektura. Ale może nie zauważyłem, jednak nie wiem nadal czy obudowa jest matowa czy błyszcząca. Bardzo będe wdzieczny za odpowiedź
 

mario.79

New member
wypalanie pikseli

upatrzyłem sobie Panasonic TH37PV70P ale zaniepokoił mnie fakt iż wypalają się piksele w miejscu gdzie jest logo stacji telewizyjnej (tak gdzieś wyczytałem). Czy to prawna i co to oznacza ? Mocno mnie to zaniepokoiło. A przy okazji ile ten TV ma hertzów bo nigdzie nie znalałem tego ?
 

Skibus

New member
100Hz

Wszystkie plazmy podobno maja problem z wypalaniem się logo, ale:
dotyczy to sytuacji gdy dośc intensywnie ogladamy 1 kanał i logo tego kanału nie jest półprzezroczyste ( przynajmniej tak to zrozumiałem ).
Nie zostawiam TV na pauzie, nie podpinam pod komputer ze statycznym obrazem ( docelowo zamierzam podpiąć tylko do oglądanie filmów rmvb do czasu gdy będą stancjonarne odtwarzacze tego formatu ), nie mam ulubionego kanału z mocnym logo, mam skręcone ustawienia kinowe ( dość ciemny pokój )

To chyba powinno wystarczyć ale mam za krótko plazme by można było powiedzieć coś więcej.
 

mario.79

New member
Panasonic TH-37PV70P

Docelowo będę oglądał tvn, canal +, hbo, tvp i dvd ale nie wierze że gdy bedę ogladał kilka godzin to sie pixele wypalą. Chyba nie robili by sobie wstydu, bo kto by to kupil. Mam nadzieję że się nie mylę:) Bo z LCD po przeczytaniu forum już się wyleczyłem. Ale z tego co widzę to każdy telewizor do 5 tyś ma wady.
 

mrdark

New member
Witam
Wydaje mi sie, ze to strefa testów i nie ladnie wyglaja tutaj posty tego typu. Debata lcd vs plazma przewija sie juz na forum w sporej ilosci. Gdyby tak kazdy swoje rozwazania przedstawial w strefie testow zrobilby sie tu straszny balagan, nie uwazacie?
Pozdawiam.
 
Do góry