A może HTPC??

Jaki sprzęt do telewizora?


  • Total voters
    0

Masta_J

Active member
Bez reklam
Które to aplikacje zamieniają telefon w pilota.

Panowie net od lokalnego dostawcy u mnie na południu, za 49 zł :)

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nic no i.
Ja ją nazywam pilotem i inni też, to, że Ty tego tak nie nazywasz to dlatego piszesz No i? :)

Pozdrawiam,
 

marx2

New member
"No i" dotyczyło opisu ceny za internet.
Spróbuj takiego "pilota" porównać do prawdziwego. A więc: kosztuje co najmniej kilkaset złotych, trzeba go ładować praktycznie codziennie, aby go użyć trzeba go najpierw włączyć, a być może i odblokować, następnie znaleźć i uruchomić aplikację, której bezwzrokowo nie jesteś w stanie Jeśli masz rodzinę to taki telefon/tablet musi być dedykowany bo przecież nie zabierzesz rodzinie pilota jak idziesz do pracy?
Zalety oczywiście są i każdy kto widział Yatse od razu je zauważy. Ale nadal twierdze że to nie zastąpi pilota, a przynajmniej nie każdemu.
 

marx2

New member
Żeby działał cec w xbmc to potrzebny jest kawałek sprzętu w pc (choć gdzieś czytałem że w pi nad tym pracują i nie będzie trzeba).
Jako piloty polecane są logitech harmony, problem w tym że ten najtańszy czyli 300 stwarza części ludzi problemy a kolejne które są ok są dużo droższe. Sam chyba jednak kupię 300 i pomęcze się z konfiguracją.
 

uki1985

New member
@demografik

Żeby ładnie działało menu polecam jakąś lżejszą skórkę np Quartz. No i wszystko zależy czy masz powłączane fanarty w tle i różne takie fajnie wyglądające ficzery :)
Można to powyłączać w System->Ustawienia->Wygląd-> Skóra -> Ustawienia

Aha i drugi temat to jaki masz system zainstalowany i na jakiej karcioszce SD.

Ja mam Raspbmc na Kingstonie class 4 z zaznaczoną opcją instalacji na pendrive (odczyt 21mb/s, zapis 17mb/s). Wszystko działa sporo lepiej bo system jest na pendrive natomiast karta jest tylko do bootowania, ale pendrive musi być w miarę szybki (ludzie polecają USB 3.0 pomimo, że malina nie obsługuje, ale ja mam 2.0 dość szybki więc nie narzekam)

Jeżeli masz tylko kartę to Openelec jest chyba bardziej "obcięty" niż Raspbmc i powinien śmigać szybciej, natomiast jak zainstalowałem Xbiana to jeszcze szybciej się go pozbyłem bo strasznie mulił.
 
Ostatnia edycja:

demografik

New member
Żeby działał cec w xbmc to potrzebny jest kawałek sprzętu w pc (choć gdzieś czytałem że w pi nad tym pracują i nie będzie trzeba).
Jako piloty polecane są logitech harmony, problem w tym że ten najtańszy czyli 300 stwarza części ludzi problemy a kolejne które są ok są dużo droższe. Sam chyba jednak kupię 300 i pomęcze się z konfiguracją.

Ja nic więcej nie mam oprócz Maliny podłączonej do amplitunera a ten do TV. Pięknie działa obsluga z pilota od TV.

Tapnięte z mojego SGS III ♡
 

demografik

New member
Spróbuje ale nie wiem czy inna skórka będzie mi się podobać od AeonNox.
Ustawienia w większości mam defaultowe.
System to rasbmc zainstalowany na pierwszej lepszej karcie 2gb SD jaka znalazłem w szufladzie.


Tapnięte z mojego SGS III ♡
 

uki1985

New member
U mnie też działa CEC ale tylko przez jakiś czas (malina jest włączona 24h) po wyłączeniu ampli i tv i powtórnym włączeniu jest problem z obsługą pilotem.
 

uki1985

New member
Spróbuje ale nie wiem czy inna skórka będzie mi się podobać od AeonNox.
Ustawienia w większości mam defaultowe.
System to rasbmc zainstalowany na pierwszej lepszej karcie 2gb SD jaka znalazłem w szufladzie.


Tapnięte z mojego SGS III ♡

Aeon jest najbardziej "zasobożerną" skórą do XBMC:) Nie ma co - trafiłeś z wyborem:D Muszę Cię niestety rozczarować - lepiej nie będzie nawet po instalacji na szybkiej karcie czy dołożeniu pena. Jakkolwiek masz rację to jest najładniejsza skórka, ale popatrz sobie na inne PM3HD jest niezła, Hybrid muli tak samo no i są jeszcze różne skiny z nieoficjalnych repozytoriów.
 

demografik

New member
U mnie też działa CEC ale tylko przez jakiś czas (malina jest włączona 24h) po wyłączeniu ampli i tv i powtórnym włączeniu jest problem z obsługą pilotem.

Ja mam w menu TV możliwość szybkiego połączenia jeśli nawet nie połączy się ono automatycznie. Ja mam samsunga TV.

Tapnięte z mojego SGS III ♡
 

Peter Mayer

New member
Witam
Pomyślałem o złożeniu małego komputerka (HTPC) który ma służyć do oglądania filmów (jak najwięcej kodeków), słuchania radia internetowego, muzyki, oglądania internetowych stron (playerów) oraz weeb.tv.

Kupiłem płytę

Sapphire pure fusion e350 [link: sapphiretech.com/presentation/product/?pid=1034&lid=1 ]

poniżej 200 zł.

I zacząłem się zastanawiać, czy RaspberryPi nie spełniłby moich oczekiwań.
Czy zestaw na tej płycie wystarczy żeby obsłużyć filmy we wszelakich rozszerzeniach.
Czy po dołączeniu odtwarzacza BR dam radę oglądać filmy na BR?

Czy może i tak do tego co chce robić wystarczy zestaw na Raspberry Pi model A?
 

marx2

New member
Rpi obsłuży tylko to do czego ma sprzętowe wspomaganie. Do zwykłej płyty możesz włożyć w przyszłości grafikę która obsłuży sprzętowo nowe formaty. Inna sprawa że wtedy cena takiej grafiki to pewnie będzie cena całego rpi...
 

MarcinGa

New member
Też składam HTPC, brakuje mi jedynie płyty głównej.

Głównie to mam pozostałości po laptopie, procek, dysk, napęd, ram no i brakuje mi płyty bo się w lapku spaliła :D.

Pozdrawiam..
 
Do góry