A może HTPC??

Jaki sprzęt do telewizora?


  • Total voters
    0

jurass

Banned
Jak wygląda odtwarzanie pełnych struktur BluRay w plikach ISO albo folderach BDMV? Czy wszystkie menu płyty działają jak w normalnym odtwarzaczu BluRay?

Dzięki i pozdrawiam,

Za to odpowiada soft, a nie hardware. A na xbmc takich "cudów" nie uświadczysz (TMT jest niezastąpiony). A hardware raczej też za cienki, żeby pociągnąć wysoki bitrate.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Mnie nie interesuje co za to odpowiada, albo ten sprzęt to umożliwia albo nie - czy to sprzętowo czy programowo.
Nie ma softu na Malinę dla BluRay - to ja podziękuję i pozostanę przy droższym HTPC.

Pozdrawiam,
 

jurass

Banned
A czy toto jest dostarczane z jakimkolwiek softem? Masz to co sobie zainstalujesz. Wiesz czym odtwarzasz kopie BD, więc wystarczy sprawdzić czy to się da uruchomić na owym sprzęcie. Dla odtwarzania BDMV, BDAV i 3D ISO z pełnym menu zbyt wielkiego wyboru nie ma.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Czy to jest dostarczane z softem? Nie mam pojęcia, nie interesowałem się tym.
OP napisał by zadawać pytania to pozwoliłem sobie zadać.
Ja wiem czym odtwarzam BD ale nie wiem czym odtwarzają zachwyceni użytkownicy Maliny - może coś mają więc o to zapytałem.

Pozdrawiam,
 

jurass

Banned
Bardzo dobrze, że pytasz, a ja odpowiadam zgodnie ze swoją wiedzą :mrgreen: Tego typu zabawki nie nadają się do odtwarzania materiałów o jakie pytasz. Większości użytkowników wystarczają ripy i mkv, więc są zachwyceni i na Twoje pytanie Ci nie odpowiedzą.
 

uki1985

New member
@ Masta_J Z tego co wyczytałem specjalnie dla Ciebie na forum OpenELEC:

"Iso files will definitely play. BDMV files should play as long as they are decrypted I believe (don't quote me cause I've never used them)"

Pomimo, że gość prosi by go nie cytować:)

Czyli ISO na pewno, BDMV z bardzo dużym prawdopodobieństwem. Jeżeli da się coś takiego np. jakiegoś sampla w obu strukturach znaleźć to zaciagnę, przetestuję i dam znać.

Pozdrawiam
 

jurass

Banned
Pytanie nie jest czy odtworzy, tylko jak odtworzy. Chodzi o odtwarzanie z pełnym menu, tak jakbyś odtwarzał płytę BD na zwykłym odtwarzaczu. Xbmc, na którym oparty jest OpenElec, odtwarza struktury BDMV/BDAV, ale "kulawo", bez pełnej funkcjonalności płyty BD, co jest dla niektórych nieakceptowalne. Open software nie będzie w najbliższej przyszłości odtwarzał inaczej, bo nie jest to raczej kwestia nieumiejętności zrobienia tego, ale opłat licencyjnych.
 

uki1985

New member
XBMC does not support bd menus

Czyli Malina nie dla Ciebie. Mnie potrzebna była jak to kolega jurass napisał do odtwarzania mkv, avi, mp4 itp i to zadanie spełnia w 100%
 

demografik

New member
Właśnie konfiguruję maline :) Już wiem że to jest to o co mi chodziło :)
Wszystko pięknie działa po podłączeniu do mojego TV i NASa.


Tapnięte z mojego SGS III ♡
 

caeruleus

New member
Pytanie nie jest czy odtworzy, tylko jak odtworzy. Chodzi o odtwarzanie z pełnym menu, tak jakbyś odtwarzał płytę BD na zwykłym odtwarzaczu. Xbmc, na którym oparty jest OpenElec, odtwarza struktury BDMV/BDAV, ale "kulawo", bez pełnej funkcjonalności płyty BD, co jest dla niektórych nieakceptowalne. Open software nie będzie w najbliższej przyszłości odtwarzał inaczej, bo nie jest to raczej kwestia nieumiejętności zrobienia tego, ale opłat licencyjnych.
Prawdę jurass mówi.
Jest dokładnie tak jak piszecie, dlatego póki co alternatywą dla użytkowników XBMC jest odpowiednio skonfigurowany external player dla tej aplikacji. Zbyt dużego wyboru nie ma, ja używam TotalMedia Theatre 5. Jest tylko jeden mały haczyk, owe obwarowania licencyjne, o których pisze jurass powodują, że ten soft (i z tego co wiem, wszystkie inne odtwarzające BD też) wyposażono w piękny dodatek pod tytułem "CINAVIA". Ostatnia wersja TMT wolna od niego, to 5.3.1.146 ;) . Na razie daje radę ze wszystkim, zobaczymy jak będzie w miarę pojawiania się coraz nowszych i bardziej wymagających tytułów :-? .
XBMC does not support bd menus...
W najnowszej wersji XBMC v.12 'Frodo" jest z tym pewien postęp. Jest wsparcie dla menu BD w tkzw. wersji "lite" (bez javy). Działa nie tylko z płytą, ale także ze strukturą BD i ISO. Co prawda ja używam wersji Windowsowej, ale myślę, że w wydaniach OpenElec i dla Raspberry Pi też powinno chodzić.
 

demografik

New member
Testowałem troche maline i troszkę denerwujące jest mało płynne menu w xbmc. Przegladanie 200 filmów nie jest tak płynne jak na PC. Ale za drugiej strony wszelkie moje filmy odtwarza bez zajakniecia więc 'moc' jest.
W czym więc problem?

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2
 

wojcik_dan

New member
Witam ponownie. Stałem się posiadaczem Foxconna 3700, zainstalowałem Openelec i na razie się bawię. Możecie mi doradzić jaki pilot będzie dobry do tego sprzętu?
 
Do góry