A może HTPC??

Jaki sprzęt do telewizora?


  • Total voters
    0

uki1985

New member
Ok, naoglądałem się i naczytałem więc kupię Malinę w przyszłym tygodniu, potestuję i wrzucę opis wrażeń:) Do moich potrzeb myślę że będzie w sam raz. A jak nie to zbuduję z niej jakiegoś robota czy inne cudo :D
 

wojcik_dan

New member
Witam. Panowie pomóżcie bo nie wiem na co się zdecydować. Potrzebuję jakiegoś grajka do filmów full hd. Zastanawiam się nad Foxconn A3700, procek AMD E450 , karta AMD Radeon HD 6320. Czy to wyświetli płynnie 1080p z dużym bitrate? Czy lepiej kupić obudowę media center i umieścić tam bebechy mocnego Pc-ta. W domu mam dwa w miarę dobre komputery stacjonarne i mam zamiar jeden sprzedać i w to miejsce kupić nettopa, ale nie wiem czy to dobry pomysł czy nie lepiej po prostu dać go do salonu.
Dużo czytałem w internecie i są dwojakie opinie o nettopach do filmów hd. Jedni piszą, że wszystko płynne a inni, że jednak w 1080p tej płynności już nie ma.
Co będzie lepsze do filmów Radeon 6320 na procesorze e-450 czy Intel HD 3000 z i3?
 
Ostatnia edycja:

Ethar

New member
E-450 bierze na miękko każdy materiał 1080p. Sam posiadam HTPC oparty na tej platformie i nie mam żadnego problemu z odtwarzaniem, a mam masę remuxów swoich własnych filmów BD o bitracie przekraczający często 30Mbit.
A płynności pewno nie mieli, bo nie potrafią prawidłowo skonfigurować np. XBMC. :]
Jeśli platforma będzie oparta o system Windows to zdecydowanie doradzam właśnie E-450. Jeśli Linux po pomyśl o Atomie z ION 2, bo sterowniki pod Linuxa AMD pozostawiają sporo do życzenia.
 

wojcik_dan

New member
Dzięki za odpowiedź. Zastanawiam się pomiędzy Zotac AD12, Foxconn 3700, Lenovo q180?
Możesz doradzić? A może coś innego do 1100zł?
Nie wiem jeszcze co zainstaluję spróbuję Linuxa, ale nie wiem, czy nie wrócę do Win7.
 
Ostatnia edycja:

wojcik_dan

New member
Dzięki za odpowiedzi. To zadam ostatnie już pytanie. Czy kupić Zotaca Ad12 z AMD za 1000zł czy Foxconna 3700 z E-450 za 700 zł bo mam taką okazję?
Opłaca się dopłacić czy nie?
Dziękuję i pozdrawiam.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Mnie Zotac optycznie bardziej się podoba ale to akurat kwestia gustu.
Porównaj sobie wszystkie wejścia, wyjścia i jeśli mówisz o tym z Allegro za 0,7K to ma 1,5 roku gwarancji kontra 2 lata za nowego Zotaca.

Pozdrawiam,
 

wojcik_dan

New member
Tak właśnie o tym mówię 1,5 roku gwarancji, ale tańszy 400 zł.Sam nie wiem. Znalazłem jeszcze Zotaca za 999 bez gwarancji, ale nowy ID82 z I3 ,ale tam jest sama karta Intel HD 3000. Poradzi sobie tak samo dobrze co np: Radeon 6320?
 

wojcik_dan

New member
He,he też tak sprawdzałem. Różnicę napisałem w stosunku do Zotaca AD12, który kosztuje 1100 i nie ma pamięci. Ten używany Fox kosztuje 700zł,ma już pamięć.
Pomijając już ten fakt, który Zotac jest jeszcze wart zakupu, bo jest ich kurcze kilka. Na razie napaliłem się na AD12 z AMD i nie wiem czy Intel czy AMD?
Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Obecnie najnowszy Zotac to AD13 AMD E2-1800 i Radeon HD 7340, ja osobiście posiadam AD10 i też śmiga jak złoto.

Pozdrawiam,
 

uki1985

New member
Obiecałem podzielić się moimi odczuciami odnośnie zakupionej przeze mnie "maliny", czyli Raspbery Pi.

Otóż krótko mówiąc: to małe gów..nko zmieniło moje życie :D.

Pomimo niewielkiej, jakby się zdawało, mocy (proc. 700 MHz, 512 RAM, kurtka mój telefon ma więcej:)) jest to przepotężne urządzenie jeśli ktoś szuka taniego HTPC TYLKO do multimediów. Instalacja jest banalnie prosta, potrzebna jest karta SD i 20 minut oraz zdolności informatyczne na poziomie otwierania plików w Windows :). Po zainstalowaniu jednego z trzech liczących się dystrybucji (OpenELEC, Xbian, Raspbmc (Przetestowałem wszystkie, polecam to ostatnie) możemy zasiąść na kanapie i cieszyć się pełnoprawnym centrum multimedialnym.

Konfiguracja biblioteki - banał, po prostu wskazuje się pliki lub katalogi które mają być w bibliotece i już.
XBMC posiada mnóstwo wtyczek i tzw. scraperów, które określają nam zawartość katalogu (opis fabuły filmu, okładka, fanart, itp.). Pi radzi sobie doskonale z odtwarzaniem wszelkiego rodzaju plików wideo bez żadnych problemów. Przez 2 tygodnie testów nie miauknęło przy żadnym z filmów, a obejrzałem ich ponad 20 we wszystkich moźliwych kontenerach - avi, mp4, mkv - dodam od razu, że nie potrzeba do ich odtwarzania licencji na MPEG2 i VC-1. Filmy w 1080p - żaden problem zarówno lokalnie z dysku USB jak i udostępnione przez SMB przez sieć z innego komputera, jedyne o czym warto pamiętać to ustawić synchronizację wideo z ekranem. Jeżeli ktoś ma zamiar kupić a posiada amplituner to podłączenie Maliny do ampli, a następnie wyprowadzenie wideo na TV (wszystko przez HDMI) i włączenie opcji passthrough, odciąża znacznie procesor. Nie wiem jak radzi sobie owo cudo z plikami z dysków sieciowych, bo takiego nie posiadam (jeszcze), ale czytając zagraniczne fora to nawet lepiej niż z zasobami udostępnionymi przez SMB w Windows. Jedyne co boli, to jeżeli ktoś nie jest zapalonym informatykiem-linuxowcem, nie ma opcji przeglądarki internetowej, ale da się to obejść tylko trzeba umieć - ja nie potrafię, a może i potrafię ale się boję, bo jak działa to nie warto psuć :) Napisy w filmach również są - zarówno lokalne lub udostępnione, jak również jest możliwość ich sciągnięcia w trakcie oglądania.
Do obsługi urządzenia nie potrzeba w zasadzie żadnych peryferiów typu myszka czy klawiatura, wystarczy telefon z Androidem i aplikacja YATSE, lub jezeli telewizor wspiera CEC to będzie działał zwykły pilot.
Raspberry spełniło wszystkie moje oczekiwania jakie miałem do HTPC, a to wszystko za niecałe 250 zł, więc jeżeli ktoś szuka HTPC tylko do multimediów, a nie do surfowania po necie czy okazjonalnej gry w QUAKE 3 (bo nic więcej raczej na Fusionach AMD, czy na Sandy Bridge'ach Intela bez dodatkowej karty graficznej nie pójdzie) to Raspberry jest tym czego szuka. Jeżeli HTPC ma służyć tylko jako domowe centrum rozrywki to nie warto przepłacać za Foxconna czy innego Zotaca.

Jeżeli, ktoś chciałby się dowiedzieć więcej piszcie i pytajcie :), a ja tymczasem wracam do oglądania :D
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jak wygląda odtwarzanie pełnych struktur BluRay w plikach ISO albo folderach BDMV? Czy wszystkie menu płyty działają jak w normalnym odtwarzaczu BluRay?

Dzięki i pozdrawiam,
 

demografik

New member
Mam identyczne oczekiwania więc chyba już wiem co zaraz zamówię ; )
Potwierdz tylko proszę czy xbmc na malinie ma opisy po polsku.
Czy podpieta przez amplituner obsłuży CEC pilotem z TV?
Czy xbmc na malinie obsłuży filmy 3D zarówno SBS jak i OU? (Plex ma za tym problem).

Tapnięte z mojego SGS III ♡
 
Ostatnia edycja:

uki1985

New member
@ Masta_J

Szczerze mówiąc: nie wiem, bo nie bawiłem się takimi cudami:)

@ demografik

Wszystko o czym piszesz to prawda :)
Opisy są polskie (scraper Filmweb)
U mnie podpięta przez ampli obsługuje CEC w TV Philips
Nie próbowałem SBS ale OU bez problemów więc zakładam że SBS również (tylko ja mam TV 3D więc wybieram sobie w TV tryb 3D)
 
Ostatnia edycja:

demografik

New member
Ja mam Samsunga. On sam sobie zmienia tryb jak rozpoznaje 3D. Przez dlna działa mi i SBS i OU ale przez Plexa np już nie.
Ciekawe jak XBMC.

Gdzie kupiłeś Rasp?
 
Do góry