A może HTPC??

Jaki sprzęt do telewizora?


  • Total voters
    0

broda1725

New member
Bez reklam
Masta J to co mówisz że taki RasPi będzie lepszy jako odtwarzacz multimedialny niż taki Egreat R6S PRO ? bo sam już nie wiem. Powiem że jestem zdecydowany na 3 opcje:

1. Egreat R6S PRO z Chin za 280zł
2. Raspberry Pi + dodatki czyli ok 250-300zł
3. Budowa HTPC (troszkę poczytałem wasze posty w tym dziale i doszedłem do wniosku że jak do filmów i XBMC to taki zestaw
-płyta Asrock AMD E350 z USB3.0
-pamięć 1x4gb coś taniego
-obudowa taka mała z zasilaczem coś jak PICO gdzieś tu widziałem w tym temacie ktoś budował cena ok.160zł
-pilot mam Logitech Harmony 200 (ale nie wiem jak to będzie działać co trzeba by kupić)
-i do tego dysk 2,5" bo w tej obudowie jest tylko miejsce na taki dysk i karta wifi na USB
Cena ok 500zł z dyskiem ok 650zł

Ale mam trochę wątpliwości co do tego HTPC, co do prądu już mi rozwialiście wątpliwości, ale pozostały jeszcze do do sterowników, bo myślałem o OpenElec ale słyszałem ze kiepsko działa na AMD, działanie torentow to wiem ze będzie działać normalnie jak na innym kompie, ale co z obrazem na PDP u mnie czy będzie równie ostry jak na odtwarzaczach ? bo szczerze to filmy odtwarzane na XBMC na moim lapku wyglądają nie ostro.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ja pisałem do uki1985, jeśli chodzi o prosty odtwarzacz DLNA.
Przechodziłem przez różne odtwarzacze i nie ma to jak HTPC.

Pozdrawiam,
 

spider_kruk

New member
Witam
Przeczytałem już cały temat i mam kilka pytań na które wydaje mi się że uzyskam tu odpowiedź;-)

Zacznę może od problemu jaki mam przy podłączeniu notebooka Asus 1225B z amplitunerem Yamaha RX-V663 (podpinam za pomocą przewodu HDMI), po podpięciu i odpaleniu na Asusie filmu Yamaha wyświetla komunikat PCM. Bez różnicy czy dźwięk jest Dolby Digital, DTS czy DTS-HD Master. Może ktoś zna rozwiązanie tego problemu.

Kolejna sprawa to taka że przymierzam się do zmontowania własnego HTPC. Chciałbym aby mój HTPC podpięty pod amplituner Yamaha RX-V663 + JAMO S606HCS3 SUB260 i TV SAMSUNG LE46A956 niemiał najmniejszego problemu z odtwarzaniem filmów full hd typu Bluray i dźwięków HD (DTS-HD Master , Dolby TrueHD). Chciałbym także umieścić w nim kartę DVB-T tak aby muc odbierać telewizję cyfrową naziemną wraz z kanałami HD ;)
Jaki zestaw byście Mi polecili?

Zastanawiam się także czy składać nowy zestaw czy może zmontować coś z mojego komputera. A składa się on z: Procesora Intel Core2 Duo E8200 2,66GHz, ram GeIL DDR2 4GB 800MHz, płyty głównej Asus Commando, grafika Galaxy GF 9600 GT ( grafikę to raczej by się chyba niewykożystało bo niema wyjścia HDMI), karta muzyczna Creative X-Fi XtremeMusic, zasilacz Corsair 500w

Prosiłbym o nakierowanie czy z mojego kompa dało by rade zrobić HTPC na moje potrzeby ;) czyli co by w nim zmienić, ale także o informacje jeśli składać nowy to jakie podzespoły zamontować? Z góry dziękuję za pomoc.
 

dominlesne

New member
Na pewno da się wykorzystać te podzespoły. Rozumiem, że chcesz włożyć to w obudowę desktop. Tu w zasadzie nie ma dużego wyboru, ale praktycznie wszystkie podzespoły w taką budę upchniesz. No i jakieś ciche horyzontalne chłodzenie procesora też się przyda. W zasadzie najlepiej wymienić też wentylatory z grafiki i obudowy na cichsze.
Grafikę jak najbardziej możesz podłączyć przez DVI wykorzystując przejściówkę, a dźwięk osobno chinch-em.
 
Ostatnia edycja:

spider_kruk

New member
Na pewno da się wykorzystać te podzespoły. Rozumiem, że chcesz włożyć to w obudowę desktop. Tu w zasadzie nie ma dużego wyboru, ale praktycznie wszystkie podzespoły w taką budę upchniesz. No i jakieś ciche horyzontalne chłodzenie procesora też się przyda. W zasadzie najlepiej wymienić też wentylatory z grafiki i obudowy na cichsze.
Grafikę jak najbardziej możesz podłączyć przez DVI wykorzystując przejściówkę, a dźwięk osobno chinch-em.
Myślałem na obudowom jakąś taką multimedialną z pilotem itd.
Co do grafiki to chciałbym zmienić bo jak dźwięk puszcze przez chinch-e to nie wiem czy będę miał dźwięk HD :( No i czy moja karta muzyczna da radę z tymi ścieżkami HD?
A jeśli miałbym złożyć całkiem nowy sprzęt HTPC to jakich podzespołów najlepiej użyć by mieć pewność że filmu Bluray będą działać jak na stacjonarnym odtwarzaczu a może i lepiej? ;)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Dźwięk HD pójdzie tylko po HDMI, będziesz musiał kupić kartę z HDMI i obsługą dźwięku HD, nie każdy model ATI czy GEForce wypuszcza dźwięk HD.
Nie piszę o core czyli DD czy DTS.
 

dominlesne

New member
Jeśli nowy sprzęt to może coś pokroju AMD Fusion, czyli procesor z wbudowaną grafiką. Można włożyć to w małą obudowę i nie będzie się specjalnie grzało. Wszystko zależy od tego ile na to chcesz wydać kasy?
Można też wsadzić to co masz w coś takiego:
Live 2
Jeśli chcesz mieć dekodery DD, DTS to albo nowa karta graficzna albo musisz kombinować ze swoją kartą X-Fi, czyli wypuścić sygnał przez złącze cyfrowe. Nie jestem pewny, ale te kart wspierają te dekodery tylko trzeba mieć odpowiednie sterowniki.
Run Away Brainz: Audio: Creative X-Fi S/PDIF FlexiJack,Toslink and Coax Digital output adaptors
 

spider_kruk

New member
Jeśli nowy sprzęt to może coś pokroju AMD Fusion, czyli procesor z wbudowaną grafiką. Można włożyć to w małą obudowę i nie będzie się specjalnie grzało. Wszystko zależy od tego ile na to chcesz wydać kasy?
Można też wsadzić to co masz w coś takiego:
Live 2
Jeśli chcesz mieć dekodery DD, DTS to albo nowa karta graficzna albo musisz kombinować ze swoją kartą X-Fi, czyli wypuścić sygnał przez złącze cyfrowe. Nie jestem pewny, ale te kart wspierają te dekodery tylko trzeba mieć odpowiednie sterowniki.
Run Away Brainz: Audio: Creative X-Fi S/PDIF FlexiJack,Toslink and Coax Digital output adaptors
Jakoś nie bardzo jestem przekonany do AMD Fusion. W notebooku Asus 1225B mam procesor E-450 1,6GHz , 4 GB ramu i AMD Radeon HD 6320M a filmy bluray działają bo muszą ale do pełnej płynności im trochę brakuje :) Do tego po podpięciu tego Asusa pod amplituner dźwięk na amplitunerze wyświetla PCM :(
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ja mam E-350 i 4 GB Ramu w swoim HTPC i BluRay'e działają bo chcą, zupełnie płynnie.

Pozdrawiam,
 

dominlesne

New member
@spider_kruk
To jakie obciążenie dostaje procesor przy odtwarzaniu BR? Może to kwestia odtwarzacza? Nowe APU AMD jest już sporo mocniejsze i chyba wersje desktop-owe to nie to co mobilne.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Jeśli nowy sprzęt to może coś pokroju AMD Fusion, czyli procesor z wbudowaną grafiką. Można włożyć to w małą obudowę i nie będzie się specjalnie grzało. Wszystko zależy od tego ile na to chcesz wydać kasy?
Można też wsadzić to co masz w coś takiego:
Live 2
Jeśli chcesz mieć dekodery DD, DTS to albo nowa karta graficzna albo musisz kombinować ze swoją kartą X-Fi, czyli wypuścić sygnał przez złącze cyfrowe. Nie jestem pewny, ale te kart wspierają te dekodery tylko trzeba mieć odpowiednie sterowniki.
Run Away Brainz: Audio: Creative X-Fi S/PDIF FlexiJack,Toslink and Coax Digital output adaptors


Wszystkie karty dźwiękowe wspierają DD i DTS, panowie o czym wy piszecie.
Tak jak większość TV wypuści po optyku DD, ale już DTS niekoniecznie.
Za to żeby wypuści Dolbry TrueHD i DTS HD Master Audio z komputera i filmu na BD już trzeba mieć lepsze rozwiązania chociażby kartę dźwiękową z obsługą tego formatu po HDMI.

Dolbry TrueHD i DTS HD Master Audio to nie DolbyDigital ani DTS!
Taki dźwięk znajdziemy na płytkach BD (tych niebieskich)
 

dominlesne

New member
Racja, tylko czy to taka wielka różnica dla "kowalskiego"? Chodzi mi o to, że na takim sprzęcie np. 5.1 za jakieś 3-4 tys. to różnica chyba nie będzie słyszalna... No i zakup specjalnie karty dla samego wyjścia hdmi to też kwestia do przemyślenia.
 

gather_pl

New member
Od jakiegoś czasu również poszukuję HTPC. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest złożenie własnego. I tu się nastręcza problem, ponieważ zupełnie nie jestem na bieżąco ze sprzętem, nie wiem czy wybrać MOBO z wbudowanym CPU, czy też maszynę MOBO i oddzielnie CPU. Nie wiem czy wybrać wewnętrzny zasilacz, czy też zewnętrzny typu pico. Już nie mówiąc o wyborze platformy AMD/Intel Brazos/ION.

HTPC używałbym do:
- filmy HD
- muzyka
- YT/czasem inne www
- klient torrent zdalnie zarządzany
- być może FTP
- samba do wymiany plików
- weeb.tv/tvn playery i inne

Nie wiem czy powyższe wymagania rozwiąże XBMC Ubuntu/OpenELEC ? Nie chciałbym używać Win7/Win8, no chyba, że to będzie konieczne, to jeszcze mam wolne licencję z MSDN AA :)


Wymagania:
- cichy
- energooszczędny
- materiał 1080p powinien bez problemow się odtwarzać
- usb 3.0
- mile widziane WiFi n
- kompaktowa obudowa

Nie będę używał urządzenia do grania !

Urządzenie byłoby podłączone do LG 50PV350 oraz do Onkyo TX-SR576 (Onkyo | TX-SR576) z dwoma frontowymi głośnikami, tak więc nie wiem czy optyczne wyjście w tym wypadku będzie potrzebne/kluczowe. Tym bardziej, że AVR nie obsługuje audio HD (?).

Dodatkowo znalazłem fajnego pilota do XBMC na Androida:
https://play.google.com/store/apps/...d.yatsewidgetfree&feature=more_from_developer

Na tą chwilę zastanawiam się nad tą obudową z wewnętrznym PSU:
FI-01B (Seria Flyer / Mini ITX Tower / miniITX)

Co polecacie do moich wymagań ?
 

uki1985

New member
Poszukałem, popaczyłem i faktycznie Raspberry Pi może się dla mnie nadać w sam raz. Teraz tylko chciałbym żeby ktoś (użytkownik Malinki) rozwiał moje wątpliwości.
1. Czy Raspberry oczywiście z RASPBMC odtworzy mi film z napisami .srt udostępniony w sieci lokalnej?
2. Czy nie ma problemu z odtwarzaniem wszystkich najpopularniejszych formatów filmów (avi, mkv, mp4) w różnych kontenerach?
3. Czy uda się połączenie RPi z Ampli (Denon AVR-2307) przez HDMI i z ampli HDMI out do TV (Philips 42PFL6007k)
4. Czy można kopiować pliki i foldery udostępnione w sieci lokalnej na dysk podłączony do RPi?

Z góry dziękuję za pomoc
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Poszukaj czy przypadkiem nie ma gdzieś oddzielnego wątku poświęconemu Malinie i najlepiej tam zapytaj.

Pozdrawiam,
 

marx2

New member
Z tego co mi się o oczy obiło to wszystkich formatów nie da rady, tylko te które da radę sprzętowo dekodować.
 
Do góry