A może HTPC??

Jaki sprzęt do telewizora?


  • Total voters
    0

darekguma

New member
Bez reklam
Ja bym kupił, jak się nie sprawdzi to za tyle zawsze sprzedasz.

Pozdrawiam,
Na początek wielkie dzięki za info, nawet nie wiedziałem że jest taki sklep. Po chwili zastanowienia kupiłem ten odtwarzacz, przeważyła naprawde dobra cena i chyba lenistwo, czterdziestka na karku, oraz brak doswiaczczenia w zestawach HTPC, może w przyszłosci sie zdecyduję na takie centrum multimedialne. Jak odtwarzacz dotrze do mnie to podzielę sie wrażeniami. Dzięki. Pozdrawiam.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Czy ten temat jeszcze żyje, mysle nad jakims media playerem ale ostatnio zastanawiam sie czy nie lepiej zainwestowac w HTPC tylko nie wiem czy osiagne jakosc filmow porównywalną do takich odtwarzaczy jak X SW3 czy Egreat r200s pro, i oczywiscie wygodę uzytkowania, leniwy jestem w konfiguracji wiec najlepiej aby nie trza bylo co chwile nagrywac jakies stery, max jakie filmy chce ogladac to MKV 720p, nie jestem wymagajacy.
I ostanie pytanie ile taki zestaw pobiera prądu.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dobrze Ci powiedział, to jest najważniejszy czynnik - przy takim HTPC zawsze jest coś do roboty, a już na pewno na początku przy konfiguracji.
Więc jak Ci się nie będzie chciało z tym grzebać to się nawet nie masz za co brać.

Pozdrawiam,
 
To fakt ....jeśli chciałbyś sam dłubać przy HTPC to muszę przyznać że czasami trzeba kombinować i poprawiać to i owo. Ale za to zawsze możesz zmienić system / programy itd itp jak ci się znudzi player zrobić normalnego PC-ta ..... z playerem HD niestety lipa masz to co kupisz i tyle a jeszcze gorzej gdy support do niego będzie lipny. Jak lubisz dłubać to temat jest jak najbardziej dla Ciebie. Ja ostatecznie zostałem na OpenELEC-u ( HTPC ) właśnie dlatego że jest to system bardzo stabilny coś w rodzaju firmware do playerów HD ...ale ma też i wady ale to już inna bajka i temat rzeka
pozdro!
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Nie nie nie, troszeczkę źle mnie zrozumieliście, lubię prostotę jaką posiada odtwarzacz multimedialny, chodzi mi o to że nie ma potrzeby aby nagrywać jakieś nowych kodeków, ale z tego co naczytałem się, to i tak trzeba kombinować z firmware bo przeważnie te oryginalne jest do dupy.
Co do HTPC to ciekawy temat gdyż ostatnio myślałem na X360 i jakimś playerku typu X SW3 czy Egreat R200S PRO. A tu maiłbym dwie pieczenie na jednym ogniu, ale jeśli ma mi HTPC służyć jako konsola to trzeba mocne bebechy a wtedy jest prądożerny nie zejdzie do ok 50W a nie wspomnę już w porównaniu z Media Playerem gdzie pobór prądu jest w granicy 10W.
Ale do rzeczy, zastanawiam się nad Raspberry Pi, niby na YouTube widać że radzi sobie jako XBMC bardzo dobrze ale jak jest w rzeczywistości nie wiem.
Co do dłubaniu w HTPC to bardziej zależy mi aby złożyć nagrać system skonfigurować stery do XBMC za pomocą jakiejś paczki kodeków i żeby wszystko grało, mam sporo filmów z kamery hd wiec zależało by mi aby sprzęt poradził sobie z tym. Miał by też służyć jako zasysacz torentów nocami, ale chyba rachunki mnie zjedzą.
 

dominlesne

New member
Od razu przyznam się, że dopiero zaczytam czytać ten wątek. Mam zamiar pozbyć się wielu gratów w pokoju na rzecz jednego sprzętu - "mocnego" htpc. Miałoby służyć jako normalny komputer, czyli gry, filmy, także internet (tu w niedalekiej przyszłości jakiś tablet dla wygody czytania).
Koszt wychodzi około 2500 przy takiej konfiguracji:
i3 chłodzenie box, gtx 650ti - wersja nie podkręcona, 8GB RAM, płyta główna micro atx - chip B75, zasilacz xfx 450W, dysk 500GB, jakiś blu ray combo z allegro
Największym problemem jest znalezienie odpowiedniej obudowy. Za około 400zł znalazłem Silverstone GD05. Trzeba do niej niestety dobrać kontroler obrotów wentylatorów lub taką płytę główną, która pozwala na ich ustawienie.
Sterowanie tradycyjne - mała klawiaturka z touchpad-em, do gier pad bezprzewodowy lub mysz.
Proszę o opinie, czy to dobry pomysł?
 
Pomysł jak najbardziej dobry ...ale to w tym przypadku tak mi się wydaje podobnie jak z samochodem . Jeśli cię stać na dobrą brykę z napędem 4x4 to nie pytasz potem o cenę benzyny czy ropy :)
Sam bym tak chciał ...ale niestety mam HTPC ktory ciągnie ok 40 parę wat góra w największym stresie :) ...do gier to raczej się nie nada (ION2) jako player HD super ...do torcików jeszcze można przeboleć ale i tak korzystam z routera.
Wniosek jeżeli Cię stać to wal jak w dym ..życie jest krótkie :D
 

ali69

New member
Czy można wykorzystać tablet jako HTPC np. ipad, samsung galxy tab lub asus na windzie? Małe zgrabne i za telewizor można wsadzić? czy konfiguracja nie wystarczy do oglądania filmów nawet 3d?
 

Ethar

New member
Podejrzewam, że palcem. :D
Na upartego da się zrobić z tableta HTPC, ale sugerowałbym to rozwiązanie doświadczonym użytkownikom.
XBMC na Androida i wszystko jest możliwe.
 

Ethar

New member
Nie nie nie, troszeczkę źle mnie zrozumieliście, lubię prostotę jaką posiada odtwarzacz multimedialny, chodzi mi o to że nie ma potrzeby aby nagrywać jakieś nowych kodeków, ale z tego co naczytałem się, to i tak trzeba kombinować z firmware bo przeważnie te oryginalne jest do dupy.
Co do HTPC to ciekawy temat gdyż ostatnio myślałem na X360 i jakimś playerku typu X SW3 czy Egreat R200S PRO. A tu maiłbym dwie pieczenie na jednym ogniu, ale jeśli ma mi HTPC służyć jako konsola to trzeba mocne bebechy a wtedy jest prądożerny nie zejdzie do ok 50W a nie wspomnę już w porównaniu z Media Playerem gdzie pobór prądu jest w granicy 10W.
Ale do rzeczy, zastanawiam się nad Raspberry Pi, niby na YouTube widać że radzi sobie jako XBMC bardzo dobrze ale jak jest w rzeczywistości nie wiem.
Co do dłubaniu w HTPC to bardziej zależy mi aby złożyć nagrać system skonfigurować stery do XBMC za pomocą jakiejś paczki kodeków i żeby wszystko grało, mam sporo filmów z kamery hd wiec zależało by mi aby sprzęt poradził sobie z tym. Miał by też służyć jako zasysacz torentów nocami, ale chyba rachunki mnie zjedzą.
Z tymi rachunkami to przesadzasz. U mnie HTPC działa 24h/365 dni w roku, non stop ssie torrenty, często służy mi do rippowania, demuxowania, a nawet stoi tam serwer bazy danych, podłączonych ma 5 dysków wewnętrznych i napęd BD, a rachunki miesięcznie nie przekraczają 200 złotych. A nie wspomnę o tym, że jeszcze jest Onkyo 809, który działa w trybie czuwania i subwoofer, który także sobie czuwa i czeka na sygnał by dać bum. :D Ponadto mam jeszcze piec gazowy, który raz, że grzeje bieżącą wodę, a dwa grzeje wodę, którą pompuje do kaloryferów.
Nie wspomnę o komputerze stacjonarnym pracującym po kilka godzin dziennie, który potrafi żreć ponad 200W.
Jak widać ma co u mnie żreć prąd, a jak napisałem wcześniej - 200pln miesięcznie nie przekraczam.
BTW. XBMC nie potrzebuje zewnętrznych kodeków, gdyż posiada praktycznie wszystkie w pakiecie (ffmpeg).
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
U mnie rachunki miesięczne nie przekraczają 120 zł za prąd a myślałem, że płacę dużo - trochę mnie Ethar uspokoiłeś, muszę to pokazać żonie ;-)

Pozdrawiam,
 

uki1985

New member
Zastanawiam się nad złożeniem HTPC TYLKO I WYŁĄCZNIE do oglądania filmów przez DLNA czy ktoś jest w stanie zaproponować jakiś sensowny i niedrogi zestaw powiedzmy do 500 zł? Czy może lepiej kupić po prostu odtwarzacz multimedialny?
 
Do góry