A może HTPC??

Jaki sprzęt do telewizora?


  • Total voters
    0

Masta_J

Active member
Bez reklam
Czyli teraz już nic nie rozumiem, zalecałeś mu instalację tego programu + XBMC a potem piszesz, że nie będzie miał obsłużonego HD Audio...

Pozdrawiam,
 

Ethar

New member
To był skrót myślowy. TotalMedia Theatre jako odtwarzacz płyt BD, a nie wszystkich formatów video (np. mkv), które także mogą zawierać strumienie audio HD.
Z tego co dobrze pamiętam to TMT ma problem z niektórymi kontenerami i ich wersjami czy też napisami tekstowymi. BD problem nie dotyczy, bo używa napisów bitmapowych.
 
Ostatnia edycja:

ptr

New member
dzięki za odpowiedzi.
A mam jeszcze pytanie. Czy jeżeli do tego laptopa dokupię zewnętrzną kartę muzyczną na USB to wystarczy, że podepnę zestaw głosników 5.1, aby mieć dźwięk przestrzenny np. z BR?
pozdrawiam
 

xede

New member
Panowie może mi ktoś polecic gotowy zestaw, badz cos do zlozenia co bym mogl sam zrobic, do ok. 100zl +/-
moze byc cos na intelu badz na apu amd byle dawalo rade w filmach i przegladaniu neta, dysk mam 3.5 calowy
 

Ethar

New member
XBMC obsługuje bitstreaming, tylko jest jedno ale...a właściwie kilka.
Bitstreaming musi obsługiwać karta dźwiękowa o czym tu już pisałem, to raz.
Jeśli nie masz takiej karty to XBMC nie dekoduje strumieni DTS MA, tylko wyciąga z niego strumień core, to dwa.
Z prostej przyczyny - nie ma open source'owego dekodera DTS MA. I do tego potrzebny jest właśnie TMT.
Nie ma wersji finalnej XBMC z bitstreamingiem, wersja z AE ciągle jest w fazie alfa, a druga wersja, która poprzez patch na wersji dziesiątej dodaje te funkcje ma inne ograniczenia - downgrade strumieni 24 bitowych do 16 bitów.
Pominę już fakt, że XBMC nie potrafi odtwarzać płyt BD, a to potrafi TMT.
 

Ethar

New member
@xede

Na Twoim miejscu brałby coś AMD np. Asusa E35M1-M Pro lub Asusa E45M1-M PRO, ewentualnie coś na nowej wersji AMD E2-1800.
Choć te ostatnie chyba jeszcze nie są dostępne.
Sam posiadam E45M1-M PRO i jestem bardzo zadowolony.
Na początku były z nimi problemy - zbugowany BIOS i sterowniki, ale od niedawna wreszcie wszystko jest OK.
 

Ethar

New member
Aaa jeszcze jedna rzecz, jeśli planujesz używanie Linuxa to wybierz coś na IONie, niestety sterowniki AMD nie oferuje jeszcze bitreamingu audio HD.
Osobiście używam Windowsa, więc mnie ten problem nie dotyczy.
 

Prokop

New member
Bez reklam
Bitstreaming musi obsługiwać karta dźwiękowa o czym tu już pisałem, to raz.
W tej chwili praktycznie każda karta graficzna obsługuje bitstreaming formatów HD
Jeśli nie masz takiej karty to XBMC nie dekoduje strumieni DTS MA, tylko wyciąga z niego strumień core, to dwa.
Z prostej przyczyny - nie ma open source'owego dekodera DTS MA. I do tego potrzebny jest właśnie TMT.
Pełna zgoda, acz praktycznie większość amplitunerów od dobrych kilku lat obsługuje te formaty tak więc potrzeba dekodowania tych formatu do PCM jest dziś chyba rzadkością.
Nie ma wersji finalnej XBMC z bitstreamingiem, wersja z AE ciągle jest w fazie alfa, a druga wersja, która poprzez patch na wersji dziesiątej dodaje te funkcje ma inne ograniczenia - downgrade strumieni 24 bitowych do 16 bitów.
Mam 11, nie jest to wersja oficjalna, tylko w czym to szkodzi? Co do downgrade się nie wypowiem, nie sprawdzałem na formatach HD DTS i DD, ale sprawdzę.
Pominę już fakt, że XBMC nie potrafi odtwarzać płyt BD, a to potrafi TMT.
[/QUOTE]
Struktury płyty BD nie, ale filmy się dopalają bez problemu.
Jak widać niedociągnięcia są, ale niewielkie :)
 

xede

New member
Może coś na mini ITX ... np. ASUS E35M1-M Pro
Sam posiadam Asus AT5IONT-I ...ale sprzęt już jest trochę latek na rynku i na pewno "podstarzały" choć dużo nie odbiega od konkurenta. Jednak cena to jakaś masakra.... sam parę lat w tył płaciłem za nią ok 500 :) ale lepiej poczytaj to :
licz sobie jak za zyto z tym prockiem i p. glowna
za tyle to mi ktos cos takiego zlozyl
kombo.krakow.pl/Konfiguracja_1d8ae22d99.htm#md
 

Ethar

New member
Tylko, że taka konfiguracja to dużo większe zużycie prądu. Bolesne, gdy HTPC pełni także inne funkcje, np. NASa im działa 24h.
Osobiście wybrałbym sprzęt, gdzie karta graficzna pochodzi od Nvidia lub AMD.
Z tego co pamiętam na forum XBMC o wbudowanych układach graficznych Intela, było kilka niepochlebnych wątków dotyczących slutteringu (24p bug). Lepiej poszperaj trochę, bo potem będziesz sobie pluł w brodę.
Osobiście uważam, że lepiej nie kombinować i używać rozwiązań sprawdzonych u innych. A platforma Brazos została przeze mnie dogłębnie sprawdzona i w chwili obecnej działa mi wszystko, nawet nie mam problemów handshake z amplitunerem Onkyo, o braku slutteringu i obsłudze audio HD nawet nie wspomnę, 6 portach SATA 3.0 etc, etc. Według mnie to najlepsza obecnie platforma pod Windows dla HTPC, dla Linuxa szedłbym w IONa, bo Nvidia ma lepsze sterowniki pod Linuksa. Pominę już fakt, że Intel też ma problem ze sterownikami pod Linuxa i dopiero pracują nad rozwiązaniem problemów.
 

Ethar

New member
@Prokop
Nie oceniałem XBMC jako platformy multimedialnej tylko jej możliwości w kontekście sprzętu/laptopa, który miał być jej sprzętową bazą., gdzie była także mowa o dokupienia napędu BD.
Od siebie dodam, że wbrew pozorom masę sprzętu dźwiękowego ma problemy z odtwarzaniem różnych strumieni audio, w szczególności pod XBMC z AE np. Realtek. XBMC "Frodo" to ciągle wersja deweloperska, rozwojowa, więc też jest tam masę błędów i na dzień dzisiejszy trudno mówić o niej jako referencyjnej. Sam jej używam, więc znam jej bolączki.


"Pełna zgoda, acz praktycznie większość amplitunerów od dobrych kilku lat obsługuje te formaty tak więc potrzeba dekodowania tych formatu do PCM jest dziś chyba rzadkością."

Amplituner nie ma tu nic do rzeczy, z góry założyłem, że poradzi sobie ze strumieniami audio hd.
Tyle, że najpierw musi do niego dotrzeć. A jeśli karta nie mam możliwości bitstreamingu, to w przypadku XBMC i innych niekomercyjnych rozwiązań, dotrze tam tylko pod postacią zdekodowanego lub nie DTS Core, czyli zbubożałego o dane różnicowe w stosunku do profilu MA.
 
Ostatnia edycja:
Do góry