A może HTPC??

Jaki sprzęt do telewizora?


  • Total voters
    0

zpoe

New member
Zależy mi na tym, by poprawnie obsługiwał wideo w Full HD (głównie .mkv ;) ), jak i słabszej jakości, a także dekodował dźwięk DD, DTS, Dolby True HD, DTS HD MA itp.

Dekodował? przecież bitstream puścisz do HK i on zrobi co należy wieć po co dekodować go na htpc? ważne żeby sprzęt potrafił wysłać te formaty bezstratnie...True HD, DTS HD MA nie za wiele to potrafi...
 

pako90

Member
Hmm, a jak z obsługą BD-ISO?
Czy wbudowana karta dźwiękowa Realtek daje radę?
Lepszy system OpenELEC, czy Windows 7 z XBMC na pokładzie?
 

zet120

New member
Cud!
Po 45 dniach, milionie telefonów, kilku ticketach do Allegro, rozpoczętym i zakończonym jako nierozstrzygnięty sporze transakcyjnym, zgłoszeniu na Policję oraz wmieszaniem w całą sprawę kancelarii prawnej "super" firemka pamięci24h w dniu wczorajszym zwróciła kasę za ID80 studząc do zera mój zapał na kolejną próbę.....
 

zet120

New member
Osobiście nic, przywykłem do Linuxa i na HTPC tak zostanie, a Desktop to Mac OSX na PC oczywiście. :)
A z innej beczki z tego co czytam ZOTAC wycofuje ID80 zastępując go ID84, pytanie po co skoro ów ID84 sprawia wrażenie słabszego.
 

pinochet

New member
Dokładnie. Dla mnie XBMC to najlepsza aplikacja do odtwarzania filmów. Korzystam obok Ubuntu, moim zdaniem funkcjonalnością bije wszelkie HDD playery. Teraz pc, który uciągnie full hd kosztuje tyle co odtwarzacz. Jedyne co może przeszkadzać to że włącza się dłużej i jest głośniejszy - oczywiście można zainwestować więcej i mieć cichy i szybko startujący np. z dysku sdd system. Mnóstwo wtyczek, i ciągłe aktualizacje to duże plusy.
Sam jak miałem PBO to przetestowałem kilka softów i żaden nie miał zbliżonej funkcjonalności. Wystarczy zresztą poczytać odpowiednie tematy, ciągłe poszukiwanie softu, a problemy z YouTube. Korzystanie z Windows do odtwarzania filmów to jak dla mnie średnio udany pomysł.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Tak daleko bym nie szedł, ja mam uruchomionego XBMC pod Windowsem bo jednak jest sporo rzeczy, które robię jak na zwykłym komputerze, tyle, że podłączonym do dużego ekranu.
Natomiast rozumiem, że jeśli ktoś korzysta z HTPC wyłącznie jako odtwarzacza filmów to nic więcej do szczęścia nie jest mu potrzebne.

Pozdrawiam,
 

pinochet

New member
Tak oczywiście chodziło mi o HTPC przeznaczone wyłącznie do oglądania filmów. Tam wydatek kilkuset złotych za Windowsa żeby obejrzeć film, czy posłuchać muzyki wydaje się zbędny.
 

Wladek_76

New member
Osobiście nic, przywykłem do Linuxa i na HTPC tak zostanie, a Desktop to Mac OSX na PC oczywiście. :)
A z innej beczki z tego co czytam ZOTAC wycofuje ID80 zastępując go ID84, pytanie po co skoro ów ID84 sprawia wrażenie słabszego.

Jeżeli chcesz używać OpenElec'a i zależy Ci na dźwięku wysokiej jakości (np. DTS-HD MASTER) oraz zastanawiasz się nad BRAZOSEM vs ATOM/ION2 to muszę Cię zmartwić, że tylko ION2 obsłuży ten rodzaj dźwięku (mimo, że Linus ostatnio poprztykał się z Nvidią). AMD nie dostarcza sterowników na podobnym poziomie co do Win. Społeczeństwo też jeszcze się nie dopracowało sterowników z dźwiękiem HD. Dopiero niedawno udało się uruchomić sprzętową akcelerację wsparcia dekodowania filmów na kartach AMD.

Ogólnie jeżeli HTPC + linux to Intel + nvidia (z tych małych energooszczędnych).

Wydajnościowo AMD Brazoz jest porównywalne z ATOM B525 + ION2. (Lepsze CPU w AMD za to przy dekodowaniu filmów lepiej radzi sobie ION, choć różnice są pomijalne).

Pozdr.
 

ptr

New member
Witam.
Posiadam laptopa 18 calowego Acera (FullHD).
Procesor: Core2Duo T6600 (2,2 Ghz, 2 MB Cache)
Pamięć: 4 GB ram
Grafika GeForce 9600M 512MB Ram
Zastanawiam się nad jego sprzedaniem i złożeniem htpc na E350 lub E450, Radeon 63210, BR, ramu mniej więcej tyle samo.
Czy jest sens?
Inaczej. Czy ten laptop który posiadam będzie dobry do wszelkiego rodzaju multimediów (chodzi o filmy)?
Ma DVD, które wymienłbym na BR. Chcę oglądać filmu na BR + mkv (najlepiej fullHD).
Sprzęt ma być podłączany przez hdmi do plazmy.

A czy do odtwarzania BR ten laptop jest dobry? Bo nie wiem czy opłaca się wymieniać napęd.
I czy zastąpić może odtwarzacz stacjonarny BR?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Ethar

New member
Jeśli używasz tego laptopa do czegoś więcej niż tylko centrum multimedialne, to nie ma sensu.
Obecny sprzęt wystarczy Ci do odtwarzania zarówno filmów w kontenerze Matroska jak i w postaci filmów na płytach Blu-Ray. Instalujesz XBMC + TotalMedia Theatre, mała kombinacja z playerfactory i z poziomu XBMC odtwarzasz wszystko. Jedyne co czego Ci brakuje to bitstreaming strumieni Audio HD. Ma to takie znaczenie, że w chwili obecnej nie ma żadnego open source dekodera DTS MA i w przypadku braku bistreamingu odtwarzany jest tylko strumień core ze strumieniu DTS MA, czyli zwykłe DTS.
No chyba, że chcesz żeby stało Ci coś świecącego pod telewizorem.
Swego czasu kupiłem stacjonarny odtwarzacz BD i bardzo rzadko z niego korzystam, bo dokupiłem napęd BD do swojego HTPC.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
U mnie TotalMedia Theatre bez problemu odtwarza HD Audio.
Jeśli miałbyś chwilę to skrobnij proszę więcej na temat tej małej kombinacji z playerfactory.

Dzięki i pozdrawiam,
 
Do góry