A może HTPC??

Jaki sprzęt do telewizora?


  • Total voters
    0

szwendacz

New member
Wesena Mini ITX7-2 Case (nie mogę dodawać jeszcze linków więc musisz sobie sam wygooglować stronę producenta)

Jedna z piękniejszy obudów moim zdaniem;) Wchodzi do niej napęd Sony Optiarc BC-5640H BluRay. Nie jestem w stanie sprawdzić czy to typ szczelinowy.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Wygląda na to, że jest to napęd szczelinowy :)

Wesena Mini ITX7-2 Case > ITX Series > Wesena UK

itx7black1.jpg


Pozdrawiam,
 

firefox

New member
dzieki za info i link, mam napęd blu ray typu "slot in" dlatego chciałbym go wykorzystać stąd poszukiwanie obudowy pod slot in
Tak mówiąc szczerze myślałem że jest większy wybór tych obudów pod napęd szczelinowy "slot in" ale alternatwy do porównania dla tej Wessena na razie nie znalazłem...

Jest też inna wersja tej obudowy z wbudowanym pasywnym chłodzeniem pod cpu :

www . quietpc. com/ products/ htpccases / st-fc8

Czy warto w to inwestować pod katem platformy "Asus E35M1-I AMD Hudson-M1 Zacate 2x1,6 GHz Radeon HD 6310" procek tam ma pasywne chłodznie, te z obudowy pewnie będzie bardziej wydajne ale czy warto wymieńc to z tym pasywnym pasywnym od Asusa E35M10I bo może one sobie dobrze radzie i będzie to przerost formy nad treścią :) ?

Wracajac do napedu Blu ray ,naped który mam nie posiada fizucznego przycisku "eject" ,XBMC radzi sobie z wysuwaniem płyty ale tylko jak sie wczesniej jej nie zacznie odtwarzać potem jakby był w jakimś trybi lock i za cholere nie można wysunąć płyty software'owo, trzeba robić restart.
XBMC Eden na linuxsie, jest na to jakaś metoda ? windows ;) ?

pozdrawiam,
Marcin
 

pako90

Member
Witam, noszę się z zamiarem złożenia HTPC.
Zainstalowany na nim będzie zapewne OpenELEC, nie chce bawić się z Windowsem.
HTPC ma służyć jedynie do odtwarzania multimediów.
Podłączony będzie do amplitunera HK AVR255 --> TV

Co sądzicie o:
Obudowa: Nox Xtreme Media 2
Płyta główna: Gigabyte GA-E350N-USB3
Pamięć: np G.SKILL DDR3 4GB 1600MHz DUAL RIPJAWSxCL9 FOR SANDY BRIDGE (F3-12800CL9D-4GBXL)
Zasilacz: Proszę o poradę
Pilot: Proszę o poradę
HDD: Najlepiej jakiś 2TB, bo o ile się orientuję, to tylko 2 mógłbym podłączyć, a zależy mi na dużej pojemności.
A co z kartą dźwiękową? Ta na płycie głównej wystarczy? Chodzi mi o bezproblemowe odtwarzanie dźwięku HD.
Do tego jakieś chłodzenie.

W napęd BR zainwestuję raczej w późniejszym czasie.

Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałem.

Pozdrawiam.
 

firefox

New member
w kwestii klawiaturek/pilotów polecam Rii Mini i6.
Kalwiatura touchpad na 2,4ghz oraz pilot na podczerwień z umiejętnością uczenia w jednym :)

Swoją kupiłem na ebay'u szło około 2 tygodnie chin(z bezpłatna przesyłką w cenie)

http : / / www . ebay . com/ itm/ 170810752758? #ht_3786wt_1396


o wiele lepsze rozwiazanie niż nawet najlepszy pilot(mam również harmony one)

p.s. wykasujcie spacje z linku
 

firefox

New member
róznica jest zasadnicza :) w postaci drugiej strony klawiatury jakby od spodu masz pilota z paroma przyciskami którego możesz nauczyc i zaprogramowac te przyciski dowolnym innym pilotem. Czyli majac to coś w ręce nie potrzebujesz właczac tv,wzmacniacza czy potem np regulowac głośność innym pilotem.
U nas te piloty/klawiatury były coś ponad 240 pln czyli różnica 100 pln jest warta świeczki :) ,jestem z PL(wawa).

Nikt z was już nie widział innej obudowy pod napęd szczelinowy typu slot in ? ,zostaje mi tylko ta wesena do wyboru ;) ?, prawie 600 pln bez zasilacza nie ukrywam że to troche sporo sie robi :(
 

zet120

New member
Czekałem, czekałem i się doczekałem mojego ID80.
Po konsultacji z kolegą Vaderus już wiem komputerek uszkodzony.
Tuż po włączeniu 3 sek. piszczy, 2 sek. przerwy i tak w kółko.
Ponadto zamawiałem wersję PLUS czyli z dyskiem i RAM'em zainstalowanym przez producenta, a z opakowania czyli pudełka wynika, że to jednak nie PLUS, a dysk i RAM musiał być zamontowany przez sprzedawcę z Allegro. (oj nieładnie)

Zainstalowana pamięć (dolny slot):



Wnętrze:



Dzięki kol. firefox zamówiłem również klawiaturę z pilotem, kosztowała mnie ta operacja 155,43 PLN.
To mój pierwszy zakup u Chińczyka i sam jestem ciekaw co z tego będzie. ;)
 

firefox

New member
czekaj cierpliwie około 2 tygodni i dojdzie.
Najdużej to pewnie i tak leży w polsce na cle a potem pewnie polska poczta.
Oczywiscie jest to zwolnione z cła(poniżej 140 euro) ale i tak w liscie przeowzowym chińczycy wpisują ze to jest pare $ warte :)
 

szwendacz

New member
Szczerze mówiąc to dużo zależy od Chińczyka. Moja paczka była ostatnio wysłana w sobotę, a we wtorek miałem ja już w domu;) No i w takich przypadkach lepiej korzystać z firmy kurierskiej moim zdaniem.
 

pako90

Member
Wypowie się ktoś odnośnie mojego planowanego złożenia HTPC?
Wpis jest na poprzedniej stronie ;).
I dzięki za podesłanie linków do klawiaturek.Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Czekałem, czekałem i się doczekałem mojego ID80.
Po konsultacji z kolegą Vaderus już wiem komputerek uszkodzony.
Tuż po włączeniu 3 sek. piszczy, 2 sek. przerwy i tak w kółko.
Ponadto zamawiałem wersję PLUS czyli z dyskiem i RAM'em zainstalowanym przez producenta, a z opakowania czyli pudełka wynika, że to jednak nie PLUS, a dysk i RAM musiał być zamontowany przez sprzedawcę z Allegro. (oj nieładnie)

Zainstalowana pamięć (dolny slot):

(...)

Wnętrze:

(...)

Dzięki kol. firefox zamówiłem również klawiaturę z pilotem, kosztowała mnie ta operacja 155,43 PLN.
To mój pierwszy zakup u Chińczyka i sam jestem ciekaw co z tego będzie. ;)
Od kogo na Allegro kupowałeś?

Pozdrawiam,
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Przecież zobaczcie na małą ilośc opinii u tego allegrowicza... To od razu zbyt podejrzane, by wydawać tyle kasy...
 
Do góry