A może HTPC??

Jaki sprzęt do telewizora?


  • Total voters
    0

zet120

New member
Witam!
Również i mnie dopadła idea HTPC zatem kupiłem choć jeszcze nie mam ZBOX'a ID80 glównie kierując się porównaniem, do którego link zamieścił Masta_J
Wedle tego porównania ID80 wypada całkiem nieżle, ale dzisiaj trafiłem na teścik
Kod:
niestety nie mam pięciu postów zatem nie mogę umieszczać linków. :(
i wyniki są całkowicie odmienne, zatem powstaje pytanie.
ID80 na Intelu z GM520m czy jednak Nano AD11 z E450 i HD6320 i dyskiem SSD?

Docelowo sprzęt ma służyć jako HTPC na OpenElec bez gier, może jeszcze uda mi się zamienić, pytanie tylko czy jest sens takowej zamiany, dodam, że cena podobna.
 

zet120

New member
Może się uda bez spacji. :)
Oto link do ID80
hxxp://hothardware.com/Reviews/Zotac-ZBOX-ID80-Plus-Mini-PC-Review/?page=1
A tutaj Nano AD11
hxxp://hothardware.com/Reviews/Zotac-ZBOX-Nano-XS-AD11-Plus/
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ja mam w AD10 WiFi wbudowane, nie wiem dlaczego tutaj jest na donglu USB.
Do tych ZBOXów bez mSata SSD zawsze możesz włożyć zwykły dysk SSD 2,5" więc tutaj AD11 jakiejś strasznej przewagi też nie ma.
Co w tych testach mówi Ci, że źle wybrałeś?

Pozdrawiam,
 

zet120

New member
Może nie to, że źle wybrałem, choć doświadczenie w tej materii mam raczej skromne, ale przyznam, że na tle platformy AMD ów ID80 wygląda raczej blado przynajmniej w tych testach.
Pocieszająca jest ocena tego co najważniejsze czyli odtwarzania mediów choć jak wiadomo 1080p potrafi mieć różne oblicza, a jedno z nich wygląda tak:
hxxp://ubuntuone.com/4Ml8vUAumLcu7NZ0ZleUu6
To standardowy pliczek z kolekcji firmy Artbeats:
hxxp://wxw.artbeats.com/clips/SFA102/HD
i prawdę mówiąc liczę na to, że ID80 odtworzy ten pliczek poprawnie, a może inaczej chciałbym aby moje HTPC odtwarzało takie pliczki. :)
 
Ostatnia edycja:

Vaderus

New member
Bez reklam
Sprawdź dokładniej tego ID80 - on ma grafę NVidii (też porównywałem z AMD, którego jestem fanem ale model ID80 jest jednak nowszy technologicznie i wydajniejszy).
Kupiłem właśnie takiego i jestem mega zadowolony, szczególnie z wydajności i jakości obrazu.
Maszynka wcale się nie grzeje i nie hałasuje mimo, że u mnie działa prawie całą dobę :)
 
Ostatnia edycja:

zet120

New member
Vaderus zajrzyj do wyników testu z linku wyżej.
Jako jedną z wad ID80 podają tam - słaba grafika ;-)
Tak czy owak już zapłaciłem za ID80 i czekam na dostawę, ale pojawił się "moment zawachania"

PS.
Jeżeli masz ochotę i sposobność to potestuj odtwarzanie tego pliku z postu wyżej, jeżeli na Twoim ID80 plik zadziała to śpię spokojnie.
 

zet120

New member
Jeżeli kto ciekaw to tutaj jeszcze jeden teścik, tym razem porównanie wprost platformy AMD (E450, HD6320) rezrezentowanej przez ZBOX AD04 i Intel z Nvidia czyli ID80:
hxxp://knurdtech.com/amd-e-450-review-linux-htpc/2/
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Sprawdź dokładniej tego ID80 - on ma grafę NVidii (też porównywałem z AMD, którego jestem fanem ale model ID80 jest jednak nowszy technologicznie i wydajniejszy).
Kupiłem właśnie takiego i jestem mega zadowolony, szczególnie z wydajności i jakości obrazu.
Maszynka wcale się nie grzeje i nie hałasuje mimo, że u mnie działa prawie całą dobę :)
Tylko Ty porównywałeś do AD10 a już mamy AD11 :)

Pozdrawiam,
 

zet120

New member
Ano własnie i ten AD11 robi całkiem dobre wrażenie.
Pozostaje kwestia zasadnicza, a mianowicie współpracy platformy AMD z Linuxem.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Sprawdź dokładniej tego ID80 - on ma grafę NVidii (też porównywałem z AMD, którego jestem fanem ale model ID80 jest jednak nowszy technologicznie i wydajniejszy).
Kupiłem właśnie takiego i jestem mega zadowolony, szczególnie z wydajności i jakości obrazu.
Maszynka wcale się nie grzeje i nie hałasuje mimo, że u mnie działa prawie całą dobę :)
Kurczaki teraz dopiero miałem czas porządnie zapoznać się z testem wrzuconym przez Zet'a (Zotac ZBOX ID80 Plus Mini PC Review - HotHardware) i wnioski niestety niszczą zupełnie ID80 i to w porównaniu do AD10, nie mówiąc zupełnie o AD11.

pcmarkvantagenormal.jpg


3dmarkvantageu.jpg


etqw.jpg


powersc.jpg



[EDIT]
W tym teście z kolei, który swego czasu sam tu podesłałem ID80 wypada ciut lepiej niż AD10; chyba tylko jak sami sprawdzimy to się przekonamy. Ktoś chętny na mały teścik - porównanko?
http://www.chip.pl/testy/akcesoria/mini-pc-(htpc)/zotac-zbox-id80-plus

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

zet120

New member
Jak tu wierzyć testom, a może testującym? ;-)
Niemniej dalej jestem w punkcie wyjścia, a zapłacony ID80 wciąż nie dotarł, a może jednak AD11? ;-)

Panowie dysponujący HTPC wszelkiej maści potestujcie odtwarzanie tego pliku na waszych maszynkach.
http://ubuntuone.com/4Ml8vUAumLcu7NZ0ZleUu6
Wasze poświęcenie, plik jest dosyć spory, będzie z pożytkiem dla ogółu.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Do tego video są potrzebne jakieś specjalne kodeki?
Czym to najlepiej odtwarzać?

U mnie to tnie niemiłosiernie ale to jakaś bzdura 20 sekund i 820 MB, prawie 330 mbit/s - na co to komu?

Pozdrawiam,
 

zet120

New member
Do tego video są potrzebne jakieś specjalne kodeki?
Teoretycznie nie, to QuickTime, dokładne info tutaj:
Artbeats - San Francisco Aerials HD Clip SFA102
największe wrażenie robi cena tegoż pliczku. ;-)
Czym to najlepiej odtwarzać?
Najlepiej aby odtwarzał to XBMC
U mnie to tnie niemiłosiernie
Czteroletni MacBookPro4,1 z:
CPU - Intel Core 2 Duo 2,5G
VGA - NVIDIA GeForce 8600M GT
odtwarza ten pliczek w PLEXIE super płynnie.
ale to jakaś bzdura 20 sekund i 820 MB, prawie 330 mbit/s - na co to komu?
1080p ma różne oblicza, oto jedno z nich do testów znakomite ;-)
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Vaderus zajrzyj do wyników testu z linku wyżej.
Jako jedną z wad ID80 podają tam - słaba grafika ;-)
Tak czy owak już zapłaciłem za ID80 i czekam na dostawę, ale pojawił się "moment zawachania"

PS.
Jeżeli masz ochotę i sposobność to potestuj odtwarzanie tego pliku z postu wyżej, jeżeli na Twoim ID80 plik zadziała to śpię spokojnie.

Moje testy to live użytkowanie. Wsio śmiga bardzo ładnie więc jestem "zaspokojony" ;)
Test ten też zasiał u mnie lekki niepokój przed zakupem... ale to był tylko ten jeden taki dziwny test. Inne źródła były zgodne co do wysokiej wydajności najnowszego jednak modelu Zotac'a.
Tak czy inaczej ja jestem z niego zadowolony i chętnie poczytać Twoje wrażenia.
 

szwendacz

New member
Cześć,

Ja zapytam trochę z innej beczki. Jestem własnie na etapie testów HTPC, którego złożyłem z przeznaczeniem na sprzedaż. Komputer oparty jest o płytę główną VIA VE-900.

Interesuje mnie mianowicie, jakim testom powinienem go poddać? Ściągałem i odtwarzałem już parę próbek filmów w 1080p, teraz jestem na etapie różnorakich crash testów (100% obciążenie procesora itp). Do głowy przychodzi mi jeszcze zainstalowanie programów do obsługi multimediów w stylu xbmc wraz z wtyczkami, aby sprawdzić jak układ będzie się zachowywać w czasie normalnej pracy.

Będę bardzo wdzięczny za wszystkie sugestie:smile:
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Przemagluj go wszelkimi testami, które go porządnie dociążą, na procesor, na pamięć RAM, na dysk twardy, na grafikę 2D i 3D itp.

Pozdrawiam,
 

szwendacz

New member
To już jest za mną. Wczoraj testowałem go kompleksowo dwoma programami i wszystkie testy wypadły pozytywnie. Bardziej chodziło mi o konkretne multimedia. Czy są jakieś rozszerzenia/formaty na które powinienem zwrócić uwagę?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jeżeli to jest za Tobą to już więcej nic nie zrobisz.
Za dużo jest tego wszystkiego byś to przetestował.

Pozdrawiam,
 

firefox

New member
witam,

poszukuje obudowy pod HTPC z która umożliwiłaby zamontowanie napędu blu ray slim typu szczelinowego. Przekopałem juz troche stron z obudowami i wszędzie te obudowy wyglądaja jakby były pod napędy z tacką. Cena akceptowalna to tak do 700 pln, z góry wielkie dzięki za jakies podpowiedzi/namiary :)

pozdrawiam,
Marcin
 
Do góry