A może HTPC??

Jaki sprzęt do telewizora?


  • Total voters
    0

Sebaa_

New member
No i zasilanie cichego HTPC. Wyjęcie zasilacza poza obudowa (czyli wykorzystanie takiego jak w laptopie) przyjmuje jako optymalne. Źródło ciepła ucieka z obudowy. Ta może być mniejsza. Tylko gdzie znaleźć płytę główną z takim zasilaniem, albo jak podłączyć je do tradycyjnego złącza ATX?
To są dla mnie ważne pytania i na nie brakuje mi odpowiedzi z konkretnymi modelami urządzeń. Pewnie dalej zrodzą mi się jeszcze inne zagadki.
A rozważania player czy HTPC, oraz co pleyery robią dobrze a z czym sobie nie radzą to na jakiś inny wątek, których jest pełno i które pokazują ile problemów jest z odtwarzaczami nawet tymi drogimi

Hello,

co do zasilania to są przetwornice DC/DC z jednej strony można je zasilać zasilaczem np. od laptopa a z drugiej strony mają wtyczki w standardzie ATX. NP. przedmiot nr 3993102445 na znanym portalu aukcyjnym - jako przykład, bo myślę, że można to znaleźć taniej. Jeśli chodzi o dźwięk to u mnie musiała by być jakaś karta z wyjściem optycznym - wszystko idzie przez amplituner kina domowego po optyku. Do obsługi filmów full HD wystarczy nawet celeron lub słabe I3 z wbudowanym układem graficznym Intel HD 4400 lub 4600. Są też płyty ze zintegrowanym procesorem na stałe. Tutaj przykład: Mini PC #1 - małe jest piękne, ciche, wystarczająco szybkie i niskoenergetyczne. Fanless PC. - YouTube

Przesył danych no to raczej jednak po kablu, jeśli np. masz bibliotekę z plikami na serwerze NAS to takie filmy MKV 1080p z dużym bitrate lepiej puszczać po kablu - ja tak przynajmniej preferuję.

Pozdrawiam
 

oktonot

New member
@majkeljo na pewno do szybkiego startu użył bym dysku SSD do Linuxa, XBMC i wiele innych wystarczy 16GB i 1GB ram tez by dało radę (teoretyzuje) dla świętego spokoju wybrał bym 2GB ram, ale jaka płyta główna? z jakim procesorem i z jakimi kartami? konkretne specyfikację oraz komentarz dlaczego akurat ten, jakieś inne alternatywy, co gdzie i za ile? konkretnie jaki system?( bo Windows to zło) i konfiguracja ?
Kolego pisz konkrety "kawa na ławę" bo staje się męczące ciągnąć kogoś za język. Karzdy się naprodukuje a i tak nikt nic się nie dowie, jak w czeskim filmie, bez urazy i nie szukam zaczepy ale jak znasz temat to pisz co wiesz a z przyjemnością łyknę Twoje elaboraty, bo widać że coś masz w głowie ale słabo się tym dzielisz, ktoś kto się nie zna to albo będzie brał wszystko z górnej półki i mu rachunek urośnie, albo kupi najtańsze badziewie, a sztuką jest dobrać optymalne komponenty, wiec otwieram jak słoń szeroko uszy bo temat mnie interesuje, a nie chciał bym być w roli osła który biegnie za marchewką.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Luxa2 ma piekne te obudowy, ale za 600zl to mozna co najwyzej dyski twarde kupic. Badzmy powazni, albo robimy przyzwoity HTPC, albo byle co, byle gralo.
To ja juz bym wolal kupic laptopa uzywanego, za 1000zl pewnie sie znajdzie taki ktory przeczyta wszystko i wypluje po HDMI. Do tego plus jest taki, ze laptopa zawsze mozna zabrac ze soba, jest maly, poreczny, a do tego ma ekran, ot tak w gratisie.
 

homeend

New member

Tanie na pewno nie, a do tego dużo miejsca zajmie i będzie słyszalne, Kiedy wieczorem usiądziesz na kanapie, a masz dobry słuch to będziesz słyszeć to cudo (ten kto mówi, że nie jest głuchy, zaręczam).


Ja wiem jedno żeby mnie zadowoliło to na pewno nie wyjdzie to 600zł a szkoda

Sprzęt z YT bardzo fajny, mam coś podobnego. W sumie mam 2 HTPC i RasberryPi. Żaden z HTPC nie wyszedł taniej niż 1200zł (inna bajka, ze składałem je jakiś czas temu, więc ceny na komponenty ciche/mini były większe). Jak gdzieś poprzednio pisałem RasberryPi nadje się tylko jako wolny NAS lub sieciowy player audio (i to raczej nie HIFI, ale działa całkowicie pasywni i mało prądu ciągnie, więc stereo w sypialni może napędzić - jakby kogoś interesowało - Rune Audio).

Playery są fajne, ale mają wady - nie odtwarzają wszystkiego, lubią się przywiesić, aktualizacje softu są rzadkie. W mojej Diunie ciągle miałem problemy z synchronizacją audio (i przez to przestałem jej używać). Mają też zalety, odtwarzają najczęściej (lepiej lub gorzej) ISO BD, z czym taki XBMC miewa problemy.

Niestety jak chce się coś ekstra to trzeba wyłożyć trochę pieniążków. Jeśli chce się wydać 600 zł to tylko player i trzeba ścierpieć nie doskonałości, mówi się trudno i żyje się dalej. Jeśli masz więcej gotówki to można się bawić w HTPC najlepiej pasywny mini z dyskami SSD.

Przerabiałem HTPC wiele razy, cichy i wydajny sprzęt nie będzie tani i to jest pewne i zawsze wyjedzie drożej niż player.

Postaram się w weekend napisać parę słów więcej o moich przygodach / przemyśleniach dotyczących HTPC.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlaczego HTPC ma byc maly? Ta Luxa2 to i tak jest mniejsza wersja, a najlepsze HTPC to takie ktore mozna postawic obok sprzetu, czyli znane wszystkim "44cm". Te konkretne HTPC sa oparte tylko na takich obudowach, nie wspominajac o wyposazeniu i np. 40TB na pokladzie, ale to raczej nie na ten watek.
Jak komus zalezy na miejscu i oszczednosciach, to chyba komus sie pomylila idea HTPC. Za 1200-1500zl bez problemu kupujemy laptopa, po co sie bawic zatem w HTPC?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ja mam coś takiego więc nawet za bardzo tego nie widać :)

5de760dmz0kl.jpg


Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Z dyskiem SSD i 4GB RAM to bierze 10W, wystawiona tylko czujka do bezprzewodowej klawiatury - swoją drogą polecam Lenovo N5902, wszystko leci z sieci z NASa:

3mxf2loymjia.jpg


Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jeśli cena nie jest wadą to jak na razie stwierdzam same zalety, działa ona także jako myszka - po ustawieniu odpowiedniej czułości śmiga elegancko.
Jedyny potencjalny problem może wystąpić z zasięgiem bo urządzenie pracuje radiowo, ja mam czujkę wystawioną na przedłużaczu USB i jest OK.

Pozdrawiam,
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cena jest ok, ale nie ukrywam ze zalezy mi tez na myszce, a raczej na mozliwosci sterowania kursorem.
4m to chyba nie bedzie problem?
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
czyli jednym słowem jak dla mnie i na moje wymagania w zupełności wystarczy mi taki player do 600zł i wpakować do niego 2-3T dysk, ma służyć tylko i wyłącznie do odtwarzania filmów i nic więcej. Myślałem, że może HTPC było by dobrym rozwiązaniem w moich poszukiwaniach i owszem gdybym miał na to minimum 1500zł a i tak by służył tylko i wyłącznie do odtwarzania. Więc chyba jednak pozostanie player
 
Do góry