A może HTPC??

Jaki sprzęt do telewizora?


  • Total voters
    0

jurass

Banned
Jeśli chcesz mieć jak najchłodniej, to pamiętaj o literce "T" w oznaczeniu procka. To są chłodniejsze, niżej taktowane wersje.

Co do zasilacza, to do HTPC najlepszy jest w ogóle zasilacz pico.
 
Ostatnia edycja:

dominlesne

New member
Wydaje mi się, że APU z dobrym chłodzeniem jest lepszym rozwiązaniem niż i3 BOX w tej cenie. Przy odtwarzaniu filmów nie będzie to się w ogóle podgrzewać, a w razie czego jest wyższa wydajność w zapasie. i3 za to można wsadzić w pudełko wielkości kilku paczek fajek (a raczej kupić takiego gotowca) - pod tym względem jest bezkonkurencyjne.
 

homeend

New member
Faktycznie jak teraz patrzę to temperatury są wysokie tego CPU ... hmmm
to pozostaje w takim razie ten zestaw :
Gigabyte GA-H87N-WIFI Intel H87 LGA1150 BOX
Intel Core i3-4130 LGA1150 BOX
GoodRam 4096MB 1600MHz Play CL9
COOLER MASTER Obudowa ELITE 130


Pytanie tylko teraz czy tą obudowę i zasilacz typu
Corsair VS Series 450W czy może lepiej sprawdzi się obudowa z zasilaczem dedykowanym do htpc czyli np

Chieftec FI-01W-U3-250W
Thermaltake Element Qi MiniITX 220W APFC PSU - Black


:(((
To będzie duże i na pewno słyszalne, jeśli nie głośnie.

Jeśli ten HTPC ma służyć tylko do odtwarzania filmów/worda/www (czytaj nie do grania) to można złożyć sprzęt bez wiatraków, co jak dla mnie, w przypadku HTPC ma kolosalne znaczenie:

GIGABYTE GA-C1037UN-EU (cpu - Celeron 1037U, grafa integra, wszystko pasywne)
2/4/8 GB RAMY - w zależności od tego co chcesz na tym robić
picoPSU 12V 90W 20pin P4
Zasilacz stabilizowany 12V 5A 60W
CHIEFTEC IX-01B-OP
odbiornik podczerwieni + pilot / mini klawiatura

i do tego:
1) pendrive 8GB + OpenElec - jeśli masz NASa w domu i nie musisz mieć dysku w HTPC
2) pendrive 8GB + hdd + OpenElec - jeśli masz nie NASa w domu lub chcesz mieć dysku w HTPC
3) hdd + win7 - jeśli chcesz kompa używać do czegoś oprócz oglądania filmów

taki sprzęt będzie szybki, mały, cichy i odtworzy wszystko.

Jeśli masz więcej kasy, chcesz super miniaturowy sprzęt i masz NAS'a w domu, to tak jak ktoś proponował NUC jest idealny (dysku tam wielkiego nie wmontujesz więc musisz mieć NAS'a).
Tutaj można parę modeli zobaczyć: http://www.itx-sklep.pl/mini_komputery/komputery_nuc.html

Ewentualnie jakiś gotowiec od Zotac'a lub Foxconna czy Gigabyte, trochę większy od tego powyżej ale na pewno mniejszy i cichszy od tej kolubryny na samej górze.
 
D

Deleted member 121090

Guest
homeend
Możesz mi laikowi pomóc skonfigurować jakiś HTCP pod XBMC.
Nie znam się na kompach zupełnie. Powinien mi w pierwszej kolejności zastąpić odtwarzacz BD więc jakość obrazu ma największe znaczenie. Czyli czytnik BD, do tego pilot i obudowa najchętniej z wyświetlaczem jak w BD.
Budżet około 1500zł.
Da się?
 

marneo

New member
Uważam że w pierwszej kolejności w tym wątku powinniśmy ustalić kilka faktów i je przegłosować :) Po pierwsze dwie rzeczy.

1. Jaki jest wymagany "najtańszy" procesor zarówno INTEL jak i AMD który będzie wystarczający w 100 % (z zintegrowaną grafiką) który obsłuży bez problemu film MKV 1080p oraz MKV 3D 1080p z dźwiękiem DTS 5.1 HD TRUE

2. Jaka jest wymagana "najtańsza" płyta główna która j.w. będzie to obsługiwać (głównie chodzi o port hdmi i możliwość przesyłu arc.)

A potem zaczniemy poważne składanie flagowego modelu HTPC na miarę tego forum :) A najlepiej w 3 wersjach

1. Najtańsza - do 1000,-
2. Średnia - do 1500, -
3. Kosmiczna - od 1500 w góreee :)

Co Państwo na taką propozycję ??
 
D

Deleted member 121090

Guest
Dzięki poczytam. Ale forum o tematyce typowo komputerowej nie dla mnie.
To jakbym uczestniczył w rozmowie japończyków:).
Bardziej liczę na propozycje praktyków, maniaków HDTV, czyli kolegów z forum.
 

dominlesne

New member
@marneo
Dobry pomysł, bo temat rzeka (np. nie spotkałem się jeszcze z tymi NUC-ami wcześniej, a na 99% pociągną full hd). Myślę, że lepiej ustalić próg jednocześnie dla mkv i blu ray 3D/ 48fps - chyba, jeśli się nie mylę, to przy mkv więcej do roboty ma procesor, przy BD karta graficzna. No i dobrze jakby to było na poziomie nie przekraczającym 70% obciążenia procesora, szczególnie w pasywnych konstrukcjach...
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Temat rzeka, bo nie sprecyzowany.
Jak to ma byc cokolwiek, to wole laptopa w cenie +/- 1500zl i tez wszystko przeczyta. Bez zabawy i kombinowania.
Dlatego tez warto sprecyzowac, szczegolnie jak ktos mysli jeszcze o konkretnej obudowie, typowej dla HTPC.
 

homeend

New member
homeend
Możesz mi laikowi pomóc skonfigurować jakiś HTCP pod XBMC.
Nie znam się na kompach zupełnie. Powinien mi w pierwszej kolejności zastąpić odtwarzacz BD więc jakość obrazu ma największe znaczenie. Czyli czytnik BD, do tego pilot i obudowa najchętniej z wyświetlaczem jak w BD.
Budżet około 1500zł.
Da się?

Akurat odtwarzanie BD na PC jest dość problematyczne. XBMC nie umie tego zrobić, trzeba w XBMC zrobić zmiany w konfiguracji, do tego musisz mieć jakiś zewnętrzny odtwarzacz PowerDVD czy coś podobnego (najlepiej jeszcze AnyDVD HD). Kolejnym problemem jest to, że gdy już XMBC odpali PowerDVD do odtwarzania BD to sterowanie się zmienia i ergonomie XBMC szlag trafia.

Ogólnie to XBMC jest świetne jako odtwarzacz plików lokalnych, po smb/nfs, nieźle też radzi sobie z darmowymi VOD, czy YT, ale odtwarzanie płyt nie jest najlepiej wspierane. Są problemy z odtwarzaniem DVD, odtwarzanie AudioCD nie działa (przynajmniej gdy ostatnio sprawdzałem nie działało, bug który ma parę lat ale nikt go nie poprawia), BD tylko przez zewnętrzny soft.
 
D

Deleted member 121090

Guest
No toś mnie zmartwił. Bo szukam następcy mojego odtwarzacza BD i wiele osób mi pisze, żebym kupił jakiś player sieciowy, bo cena podobna a funkcjonalność większa. To pomyślałem, że skoro tak, to może pomyśleć o HTCP. A tu widzę lipa. Czyli chyba jednak będę musiał szukać jakiegoś fajnego odtwarzacza BD. Może Panas DMT-BDT500. Bo u mnie 90% to jednak płyty z wypożyczalni.
Na placu boju byłby jeszcze Asus o/Play 700.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marx2

New member
Ja bym proponował aby z rozważań wyrzucić wymagalność 3d. Materiałów w tym formacie jest niewiele i w zasadzie mało kto to ogląda. A dzięki temu cena wymaganego procesora znacznie spada, i wystarczy najtańszy celeron za 150zł
A pamiętajmy że hdmi 1.4 z którego został celeron wykastrowany nie ogranicza oglądania filmów 3d w formacie np sbs.
 

dominlesne

New member
No to może lepiej ustalić 2 progi wymagań. Moim zdaniem dobrze jakby takie urządzenie obsługiwało wszystko do rozdzielczości 1080p (pomijam to, czy różnica w cenie sprzętu jest adekwatna do tych dodatkowych możliwości). Wymagania dla PowerDVD 13 dla różnych formatów (na moje ze sporym marginesem):
PowerDVD 13 Ultra - Spec | CyberLink
 

malojk

New member
Zestaw pod HTPC

Witam!

Czy niżej opisane podzespoły nadadzą się pod HTPC.Chciałbym zainstalować na nim win 7 64bit.Sprzęt ma służyć do oglądania filmów Full HD stremowanych z dysku sieciowego,przeglądania netu,rozmowy skype

1.Płyta główna ASRock E350M1 AMD A50M (CPU/PCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/DDR3) Mini-ITX (E350M1)
2.Obudowa IN-WIN 60W zewnetrzny zasilacz DIC0104 lub Akyga 82001 Mini ITX 60W lub COMPUCASE 8K01BS-SA12U
3.Pamięć GoodRam DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G)
4.jakiś pendrive na system.

Czy 60W zasialcz to nie będzie zamało jak na ten sprzęt,czy poszukać możę większego?Czy wymieniona płyta poradzi sobie z formatem HD ?
 

maxxio27

New member
Akurat odtwarzanie BD na PC jest dość problematyczne. XBMC nie umie tego zrobić, trzeba w XBMC zrobić zmiany w konfiguracji, do tego musisz mieć jakiś zewnętrzny odtwarzacz PowerDVD czy coś podobnego (najlepiej jeszcze AnyDVD HD). Kolejnym problemem jest to, że gdy już XMBC odpali PowerDVD do odtwarzania BD to sterowanie się zmienia i ergonomie XBMC szlag trafia.

Ogólnie to XBMC jest świetne jako odtwarzacz plików lokalnych, po smb/nfs, nieźle też radzi sobie z darmowymi VOD, czy YT, ale odtwarzanie płyt nie jest najlepiej wspierane. Są problemy z odtwarzaniem DVD, odtwarzanie AudioCD nie działa (przynajmniej gdy ostatnio sprawdzałem nie działało, bug który ma parę lat ale nikt go nie poprawia), BD tylko przez zewnętrzny soft.

A to że zapytam jak to XBMC nie radzi sobie z BD ??? może z płytek i owszem problem jest ale z zgranymi płytkami na hdd lub nas odtwarza bez problemu tak samo iso dvd .
 

maxxio27

New member
@marneo
Dobry pomysł, bo temat rzeka (np. nie spotkałem się jeszcze z tymi NUC-ami wcześniej, a na 99% pociągną full hd). Myślę, że lepiej ustalić próg jednocześnie dla mkv i blu ray 3D/ 48fps - chyba, jeśli się nie mylę, to przy mkv więcej do roboty ma procesor, przy BD karta graficzna. No i dobrze jakby to było na poziomie nie przekraczającym 70% obciążenia procesora, szczególnie w pasywnych konstrukcjach...

Witam , dołożę coś do tematu , jako że pojawiło jakieś wspomnienie o Intel NUC , nawet najtańszy z NUC czyli na celeronie 847 1,1ghz dual core ( cena ok 500zł), bez problemu radzi sobie z filmami FHD , posiada wyjście HDMI 1.4a , trzeba do kitu dołożyć 2gb ram (70zł), ssd 24gb ( 100zł) , odbiornik IR-USB i mamy maszynkę która wymiata , bez problemu lecą po sieci filmy nawet z bitrate 90mbitów , droższy NUC z nowej serii na i3 , ma już wbudowany odbiornik IR , działa na nowej wersji XBMC , od włączenia do pokazania się interfejsu mija ok 10s . Opóźnienie po kliknięciu w "play" do momentu odtworzenia strumienia po sieci max 2-4s , w zależności od wielkości pliku .
 

kamilstan

New member
Moj htpc to:
-i3 3220 z coolerem scythe shuriken rev 2
-8gb ram
-gpu 7770 z chlodzeniem sapphire (cichutkie)
-ssd 60
-hdd 1tb

Konfiguracja troche mocniejsza gdyz czasem zagram.
 
Do góry