a może Ferguson HF 8800 HD ??????????

olekp

New member
oględziny ferdka w sklepie

nie kupiłem go tylko oglądałem dokładnie w sklepie.
Przesiedziałem przy nim ponad pół godziny.
W tym czasie zawiesił się 2 razy. Po uruchomieniu zaczęliśmy od kanału TV Polonia. Nie wiem czy to kwestia sklepowego LCD ale obraz był marny a TV Polonia nie jest najgorszym kanałem. Na pewno obraz ze sklepowego mediasata był lepszy.Zawieszał się więc oprogramowanie jest do poprawy na pewno.
Po uruchomieniu zaskakuje spartańskie menu głowne. Jest funkcjonalne ale jakiś plastyk mógł by je obejżeć i dopracować. EPG ma plskie znaki na Cyfrze ale za to nie ma polskich znaków na Polsacie. Więc w sumie to samo co u innych producentów, lekka klapa. Dodatkowo EPG moim zdaniem jest słabo czytelne, jego układ graficzny podobnie niedopracowany jak układ graficzny menu.
Rzeczywiście pracuje w kieszeni karta Cyfry. Tyle, że nieoficjalnie bo to wielosytemowa emulacja dekodera Cyfry. Jak oni coś zmienią to może być klapa. Więc tak czy inaczej jesteśmy skazani na moduł.
Moduły Cyfry i Polsatu pracują poprawnie. Wątpliwości są tylko z tym że się wieszał. Ale to powinien opisać dokładniej ktoś kto ma w domu. Może ja widziałem taki egzemplaż. Może to przez to, że moduły grzały sie w nim tak że były mocno gorące.
Przód ładnie wyglądał na zdjęciach z reklam. W rzeczywistości pachnie mocno Chińczykiem. W fergusonie za 200-300 zł to jest do przyjęcia. W sprzęcie za ponad 1000 zł powinno być dużo lepiej.
Jak podpiszę umowę na Cyfrę HD to i tak stanę się posiadaczem modułu więc wbudowana kieszeń karty nie zrobiła na mnie wrażenia. Moduł można sprzedać tylko co potem. Słyszałem już plotki o zmianie kart i systemu kodowania w sierpniu. Z oryginalnym modułem to Cyfra ma zmartwienie. Jak będe dekodował na Fergusonie to zmartwienie mam ja.
Więc narazie czekam spokojnie. Zapewne jeszcze coś poprawią w Humaxie i Topfieldzie i co najważniejsze o tych tunerach wiedzą oficjalnie więc jak coś kombinują z nadawaniem to zapewne testują też na tych odbiornikach. Ferguson z klonowaną kieszenią SECA raczej nie ma szans na oficjalną autoryzację cyfry. Jak w lipcu uruchomią następne kanały mogą wyjść przykre niespodzianki.
 

inox777

New member
witam ! sprzęt pracuje bardzo niestabilnie , objawia się to przede wszystkim \
zawieszaniem się u mnie głównie na kanale 16 cyfra + .Co dziwne zadałem sobie trud żeby ustawić kanały polskojęzyczne od 1 w górę , niestety po restarcie wszystko się rozjechało .Pozostaje czekać chyba na rychłą zmianę oprogramowania . Prawdą jest również że ferdek wygląda znacznie lepiej na zdjęciach w kolorowych gazetkach niż na żywo .Plastyk sprawia wrażenie kiepskiego jakościowo . Trudnym zadaniem było również pozbycie się folii ochronnej z górnej ścianki urządzenia ,mnie to zajęło ok 20 min.
pzdr jutro cdn......:fool:
 

ryan77

New member
Czyli praca canal + sport hd bez modułu jest niemożliwa? A sprzedawcy w opisach podawali, że nie będzie porzebny moduł.Ech.....
 

stereoman

New member
Inox777
odezwij się ,odbiór:p

Jak twój nowy ferdek,a może juz padł??

Podobno już jest nowy soft,napisz coś więcej.

Czy nikt inny nie posiada tego Fergussona 8800 HD ?????

pzdr
 

rydzyn

New member
inox777 napisał:
witam ! sprzęt pracuje bardzo niestabilnie , objawia się to przede wszystkim \
zawieszaniem się u mnie głównie na kanale 16 cyfra + .Co dziwne zadałem sobie trud żeby ustawić kanały polskojęzyczne od 1 w górę , niestety po restarcie wszystko się rozjechało .Pozostaje czekać chyba na rychłą zmianę oprogramowania . Prawdą jest również że ferdek wygląda znacznie lepiej na zdjęciach w kolorowych gazetkach niż na żywo .Plastyk sprawia wrażenie kiepskiego jakościowo . Trudnym zadaniem było również pozbycie się folii ochronnej z górnej ścianki urządzenia ,mnie to zajęło ok 20 min.
pzdr jutro cdn......:fool:
To jest niestety wersja testowa,jest już nowy soft i niebawem bedzie jeszcze nowszy,i jest program do listy kanałów możesz się pobawić i patrz pozytywnie a nie w czarnych kolorach na tego ferdka(humax też nie jest idealny) ;)
 

sawosz

New member
tak na szybko bo malo sie narazie bawilem
EPG u mnie dziala - potestuje dzis w nocy czy aby wszedzie
pilot jest wkurw.... do granic niemozliwosci - raz dziala raz nie dziala (moze uszkodzony?) palce od niego bola po 0/5 godziny
kanaly zmieniaja sie naprawde szybko - przestawilem sie z 9000 PVR i jak dla mnie 8800 to blyskawica; dekoder wstaje tez bardzo szybko a wyswietlacz jest przyjemny dla oka
plastic is fantastic ale olewam to jest naprawde sliczny
kolega inoxx, jak dobrze pamietam pisal ze po twardym restarcie nie zapamietal kanalow - ja dodam dla odmiany ze po twardym restarcie zapamietal ustawienia anteny, kanalow narazie nie ruszalem
zachcialo mi sie zrywac folie (0/5 godziny) wiec narazie tyle
obiecuje wiecej w nocy albo jutro rano
jesli macie jakies pytania\prosby o sprawdzenie czegos konkretnego to walcie smialo do 24.00 - potem znikam i testuje
 

sawosz

New member
no to jedziemy ....
- wgralem najnowszy soft 1.00.6A
- ferdek troche sie grzeje to fakt, nawet w stanie spoczynku;
- EPG i info o programie jak dla mnie dosc czytelne, polska czcionka jest (choć na poczatku mialem efekt internetowy czyli zamiast krzaczkow byly "polskie" znaki bez ogonkow)
- EPG dziala !!! - zmiana w stosunku do 9000 pvr jest taka ze bedac w EPG mozemy podgladac co jest/bedzie na innych kanalach a obraz i dzwiek mamy caly czas na kanale obecnym;
- wyswietlacz jest troche krotki ale przy zmianie kanalu na chwile sie przewija pelna nazwa
- dziala telegazeta na Cyfrze (z polskimi znakami)
- grzeje sie i .. niestety wiesza sie (mam wrazenie ze na sztandarowych kanalach canal+)
- nic nie pisze o jakosci obrazu z premedytacja bo po piersze jestem zmeczony a po drugie ciagle jestem na etapie "cieszenia sie" z nowego nabytku
- jutro, jak beda chetni, test na dwoch kartach - Cyfra+ plus Polsat Cyfrowy jednoczesnie
- wkrotce bede mogl porownac ferdka z humaxem
 

Viklew

New member
sawosz napisał:
- grzeje sie i .. niestety wiesza sie (mam wrazenie ze na sztandarowych kanalach canal+)...

Napisz coś więcej o tym wieszaniu. Kiedy to występuje i jak często? Przy przełączaniu kanałów czy w trakcie oglądania? Generalnie chciałbym wiedzieć czy jest to bardzo uciążliwe czy też występuje sporadycznie. A sprawdzałeś czy na nowym sofcie są napisy w Canal+ (w opisie tunera podają, że brak napisów w C+). Pozdrawiam.
 

rydzyn

New member
Zwiechy zdarzają się na Cyfrze + - jeśli to nastąpi, należy wyłączyć napisy ekranowe w menu i już zwiech nie ma.
sawosz a ja wgrałem edukacyjny 1.00.6F :D
 

sawosz

New member
na nowym sofcie oficjalnym jeszcze mi sie nie zawiesil a testowalem go dzisiaj dosc intensywnie na kartach od Cyfry i Polsatu,
napisow na Cyfrze niestety brak;

rydzyn: mam pytanko - czy karte wkladasz sama czy w module - mi nie chce wejsc w slot CI ten gorny
edukacyjnego jeszcze nawet nie szukalem - chcialem sie najpierw pobawic na oficjalnym zeby wiedziec czy w razie jakichs problemow nie jest to wina edukacyjnego
 
J

Judash

Guest
sawosz napisał:
na nowym sofcie oficjalnym jeszcze mi sie nie zawiesil a testowalem go dzisiaj dosc intensywnie na kartach od Cyfry i Polsatu,
napisow na Cyfrze niestety brak;

rydzyn: mam pytanko - czy karte wkladasz sama czy w module - mi nie chce wejsc w slot CI ten gorny
edukacyjnego jeszcze nawet nie szukalem - chcialem sie najpierw pobawic na oficjalnym zeby wiedziec czy w razie jakichs problemow nie jest to wina edukacyjnego

Czy sa w EPG polskie znaki na kamalach C+?
 

rydzyn

New member
sawosz napisał:
na nowym sofcie oficjalnym jeszcze mi sie nie zawiesil a testowalem go dzisiaj dosc intensywnie na kartach od Cyfry i Polsatu,
napisow na Cyfrze niestety brak;

rydzyn: mam pytanko - czy karte wkladasz sama czy w module - mi nie chce wejsc w slot CI ten gorny
edukacyjnego jeszcze nawet nie szukalem - chcialem sie najpierw pobawic na oficjalnym zeby wiedziec czy w razie jakichs problemow nie jest to wina edukacyjnego
Oczywiście że samą ,po to jest ten slot (chipem do dołu) ;)
 
Do góry