a może Ferguson HF 8800 HD ??????????

kuba1957

New member
ferguson 8800

Mam problem , kupiłem uzywany Ferguson 8800 i w niedługim czasie po zainstalowaniu zaczął mnie wku... bo czasami raz jest to 2 raz 5 razy na dzień zawiesza sie , albo zniknie obraz na chwilkę i zaraz pojawi się znowu albo nic nie można zrobić pilotem trzeba wyłączyć go wyłącznikiem na tylnej sciance i włączyć , działa znowu poprawnie do następnego zawieszenia , może ktoś wie co zrobić z tym fantem ???? pozdrawiam
 

Dlugin2

New member
kuba1957 napisał:
Mam problem , kupiłem uzywany Ferguson 8800 i w niedługim czasie po zainstalowaniu zaczął mnie wku... bo czasami raz jest to 2 raz 5 razy na dzień zawiesza sie , albo zniknie obraz na chwilkę i zaraz pojawi się znowu albo nic nie można zrobić pilotem trzeba wyłączyć go wyłącznikiem na tylnej sciance i włączyć , działa znowu poprawnie do następnego zawieszenia , może ktoś wie co zrobić z tym fantem ???? pozdrawiam


Na innym forum ,koleś napisał że rozkręcił sprzęta , wyjął czytnik i wstawił go do "do góry kołami" tak aby chip karty znajdował się dalej od płyty głównej dekodera. Podobno pomogło
 

lepp

New member
Bez reklam
Chyba jeszcze gwarancja powinna być. Pewnie masz jeszcze stary radiator, który był za mało wydajny. Wymienią to na gwarancji i bedzie po problemie.
 

stereoman

New member
Zmiany na tr. C+...i problem

A konkretnie z częstotliwością
tp. 4 (11,278 GHz, pol. V SR=27500 FEC=2/3 DVB-S2)

Mam Fergusona HD 8800

Wklepałem tę częstotliwość ręcznie/ brak na liście/, mam sygnał i siłę sygnału też odpowiednią tylko brak aktualizacji, czyli nic mi nie dokłada-a powinny tu być C+Film HD, C+Sport HD, NG HD.

Proszę o jakieś sugestie;)

pzdr
 

czechoj

Member
:( chyba jednak cos nie tak z tym nowym biosem...... na CN oraz Disney co kilka minut dekoder sie restartuje... czy mozna wgrac ponownie starszy bios ?
 

Adamelab

New member
czechoj napisał:
:( chyba jednak cos nie tak z tym nowym biosem...... na CN oraz Disney co kilka minut dekoder sie restartuje... czy mozna wgrac ponownie starszy bios ?

Można , właśnie musiałem to zrobić bo też mi się co parę minut restartował. Po powrocie do 1.06 , działa normalnie.
 

qualcuno

New member
Rywi napisał:
Moje pytanie wcale nie jest dziwne. Używam Topfielda
TF 7700 HSCI z instalacją, której elementy składowe
gwarantują wysoką jakość odbioru. Nie do końca jestem
zadowolony z jakości odbioru kanałów SD, w HD jest
więcej niż ok. Dotąd dopóki liczba oglądalnych kanałów
w HD jest niewielka, o komforcie użytkowania nowych
tunerów HD decydować będzie odbiór kanałów SD, stąd
moje poszukiwanie opinii o innych tunerach.

Rywi

wiec co wybrac Topfielda TF 7700 HSCI czy 8800 hd jezeli chodzi o jakosc obrazu na kanalach SD bo tych wiecej?
 

Rywi

New member
Topfield

Witam!!
Muszę tutaj zwrócić częściowo honor programistom z Topfielda.
Ostatni wypuszczony firmware 7.00.82 wreszcie wniósł zdecydowaną poprawę jakości kanałów SD. W tej chwili trudno będzie konkurować
innym producentom z tymi wynikami. Dodatkowo dołożono Topfieldowi
możliwość nagrywania na dysku podłączonym do USB. Oczywiście nie ma
róży bez kolców - poważny błąd jest w obsłudze dźwięku po optyku,
pojawiają się nieregularne całkowite zaniki dźwięku, jednak sądzę, że następny update problem ten zlikwiduje. Na dzień dzisiejszy Ferdek
nie może równać się Topfieldowi, ponieważ nie wychodzi ponad przeciętność. Radzę chwilę poczekać (jak znam życie jakieś 2 - 3 tygodnie). Z poprawnym softem nie będę się już czepiał jakości odbioru.

Pozdrawiam
Rywi
 

Rywi

New member
Odpowiadam

Ano ma bo wydaje mi się, że temat podano w formie pytającej.
Ja osobiście sprzedałem Fergusona i nie mam zamiaru do niego powracać
i tu jest odpowiedź.

Pozdrawiam
Rywi

Proszę nie cytować poprzednika
 

cofee

New member
Witam serdecznie

Zostawiłem nowy wątek ale chciałbym zapytać was również w tym: Mam problem z Ferdkiem 8800 HD mianowicie nie mam dzwieku z kabla optycznego. Zarówno PCM jaki AC3 (ustawienia wyjscia cyfrowego w dekoderze) nie daja zadnego dzwieku na dwoch wzmacniaczach ONKYO 506 i Harman Kardon AVR 200. Zadne zmiany sciezki dzwiekowej ustawien samego wyjcia nie daja zadnego rezultatu. Kabel sprawdzony, najnowszy soft wgrany do dekodera wraz z lista kanalow. Kabel na koncowce ktora ma isc do ampli siweci, dekoder od nowosci u mnie, moze ma miesiac

Ktos ma jakis pomysl czy pozostaje oddac do serwisu ?
 
Do góry