a może Ferguson HF 8800 HD ??????????

lycha

New member
czechoj napisał:
Posiadam Ferdka HF8800HD chcę nabyć Cyfrę+ wraz z kanałami HD, poczytałem troszkę forum i mam nieco wątpliwosci które być może ktoś z Was rozwiąże. Czy aby kanały HD działały muszę zakupić moduł Cyfral+HD mimo uniwersalnego czytnika? Można to jakoś obejść?
nie nie musisz nic dokupowac i tego tunera tez lepiej nie kupuj chyba ze masz nerwy ze stali i jestes elektronikiem ktury kupi go dla zabawy w zrób to sam ,czy ktos widzial zeby do nowego tunera w jednym roku firma robila kilka razy nowe oprogramowanie -smiech na sali , a jak juz uprzednio powiedzialem na forum ze dodadza byle gadzet i beda sprzedawac nowy model ale nie jestem pewien czy nie z takimi samymi bledami ale tak to jest jak sie przerabia starego grata na nowy model i zapomina o nowym mocniejszym silniku i lepszym chlodzeniu .. pozdrowienia dla pseudo inzynierów z fergusona :(
 

czechoj

Member
Albo mam szczęscie albo coś w Fergusonie poprawili mój działa wyśmienicie. Kupiony w listopadzie br. Nie grzeje się, zero zwiech, współprauje i z Cyfrą+ i z modułem Polsatu, do tego po prostu jest piękny.
 

reters

New member
Witam.Jako że za bardzo nie orientuje sie w sprawch dekoderów,chciałbym sie was zapytac czy dobrym wyborem jest wyżej wymieniony model? Chodzi mi głownie o dobry obraz oraz łatwość obsługi.I czy coś jeszcze bede musiał dokupić by móc oglądąć cyfre+? Dzieki:)
 

markowski

New member
Problemy z Astra

Witam serdecznie
Właśnie kupiłem Fergusona 8800 i podobnie jak większość użytkowników w moim też nie wszystko działa jak należy.:(

Na Hot Bird wszystko OK. Canal+ HD, NG HD śmiga bez problemów z kartą w uniwersalnym czytniku.

Jednak jest problem. Próbowałem znaleźć 4 programy HD FTA z Astry (Pro7, Sat1, Anime i Astra) . No i się zaczął problem. Najpierw przeszukiwanie automatyczne i klops znalazl setki kanałów ale tych 4 niestety nie.
Później ręczne przeszukiwanie wbiłem poniższe ustawienia, ktore są zalecane na stronie PRO 7 i okazało się że poziom sygnału na górnej listwie to 91% a na dole 0%

ASTRA: 19,2° Ost
Transponder: 119
Downlink-Frequenz: 12,722 GHz
Polarisation: horizontal
Symbolrate: 22.000
FEC : 2/3
Modulation: 8 PSK (DVB-S 2)
Pilot Symbol: Ein
Video-Encoding: MPEG4/AVC - 1080i/25 (25 Halbbilder/Sek.)
Audio-Encoding: AC3 - Dolby Digital

Wgrałem najnowszy soft, wgrałem listę fabryczną i dalej nie widział tych 4 kanałów.
Powtórzyłem operację i są wszystko działa.

Zadowolony przełączyłem na Hot Bird potem na Astre i znowu zginęły 4 kanały HD z Astry.
Dodam że na innych kanałach z Astry poziom sygnału na dolnej belce sięga 99%.

Wieczorem się bawiłem i znowu wskoczły.
Rano znowu zginęły i już ich nie mam.

Sprawdzałem na 3 różnych konwenterach, Grundig, Maximum i jakiś trzeci.
Sprawdzałem na 3 różnych kablach.
Połączyłem dekoder bezpośrednio bez
DiSEqC
Nigdy nie wgrywałem softu edukacyjnego.

Co ciekawe inne zakodowane
kanały HD na Astrze mi łapie. Tzn nie mogę oglądać ale poziom sygnału na dwóch belkach jest ok.

Zależy mi tylko na 4 programach z Astry i właśnie ich nie mam.
Jeżeli są 4 kanały FTA HD na Astrze to można sprawdzić czy bedą chodzić.

Ogółnie oceniam że dekoder ma zalety ale kontrola jakości w Fergusonie chyba trochę szwankuje. Napisałem chyba bo może ja coś zrąbałem. Jednak jeżeli już je oglądałem te 4 kanały to dlaczego znikły bez żadnej ingerencji z mojej strony. Dekoder wyjęty z pudełka przedwczoraj.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Pozdr. Marek
 
Ostatnia edycja:

teodor2424

New member
A ja mam pytanko:0
Posiadam kartę C+ "edukowaną" na full + HD i AUTO. Teraz chodzi na ferdku 7318 ale na kanałach Canał HD słysze tylko dzwięk. Czy jeśli zaopatrzę się w ferdka 8800 HD ten problem się nie pojawi i czy karta będzie normalnie działała bez modułu?
ps. ten post przeczytałem od początku do końca:)

I teraz mam pytanie czy sa już nowe partie 8800 które się nie grzeją i nie łapią zawiech?? Jeśli tak to od jakich miesięcy produkowane (ew. od jakich nr seryjnych) i czy w allegro są dostępne czy to mogą być stare??
 

dodix

New member
Witam jestem posiadaczem 8800 od 3miesiecy i jestem bardzo zadowolony,latwosc obslugi, mnogosc softow, a ze inzynierowie z fergusona poprawiaja orginalne softy to chyba dobrze ze reaguja na opinie klientow a tu widze niektorzy ich wysmiewaja. A poza tym ogromne ilosci recenzji na forach zwiazanych z tv-sat i mozliwosci edukacji do woli. Obraz zalezy moim zdaniem od sygnalu na poszczegolnych platformach cyfrowych. Kanaly HD bardzo ladnie wygladaja. I cena spada to plus.
 

edek100

New member
Ja jestem zawiedziony,Brak filmów i programów w prawdziwej wysokiej
rozdzielczości a sport to lubię ale jak grają NASI .Mam 3 FXsy fergusona
po 250zł sztuka i są naprawdę warte zakupu pod każdym względem
Wytrwałosci życzę tym co jak JA czekają na coś do obejżenia w 1080
 

stereoman

New member
hm

Trochę byłem na aucie i widzę, że wątek HD-8800 reaktywował się:D

Mam starszy soft 1.03 coś tam, a słyszałem, że ma chwilę obecną najlepiej sprawuje się ten z numerem 1.04.2A.
Naprawde warto go wgrywać?
 

czechoj

Member
1.04.02 jest dobry... zero zawiech, nic się nie grzeje, czas reakcji odbiornika na pilota przyzwoity. Właśnie "odkryłem" bios 1.05.6A i sie zastanawiam :roll:
 

edek100

New member
broniu63 napisał:
Chciałbyś oglądac kanały HD na ferdkach serii FX?NO to powodzenia życze.:-D

Chyba nie czytałeś - za 1000zł jeden kanał filmowy na którym i tak abo powtarzają 7xna tydzień jakiś film abo jakiś obraz przerobiony na wysoką rozdzielczość
jak włączę na PREMIERE-HD to aż żal że taki fajny obraz tylo że ja choć znam języki to mam niesmak WIELKIEGO KANTU na HD
no bo najleprzy LG z super obrazem za 5600zł i tuner 1000 to trochę za dużo jak za jeden kanał z filmami po polsku
I nie mów o fergusonach FX żle bo mam podpięte pod 100 chercówki
i obrazy jak ŻYLETA
pozdrowienia dla wszystkich bo fajne forum macie ,a rejestracja-SUPER-
 

walt

New member
Mam ferdka 8800 od paru dni i jestem naprawdę mile zaskoczony na plus-wszystko chodzi jak żyleta żadnych problemów poza całkiem malutkim tzn.na canal+flmHD nie mam napisów polskich gdy oglądam wersję oryg.DD
Zaznaczam że na canal+film bez HD jak i canal+sportHD wszystko funkcjonuje.......
Czy ktoś umiałby mi pomóc ?
 

stereoman

New member
Na jakiejs stronie teletekstu C+ są napisy do filmu z kanału HD.
Ale sam teraz nie mogę włączyć teletekstu na Fergusonie:D
Nie pamiętam, co pokićkałem:p

pzdr
 

walt

New member
Na moim ferdku brak EPG na kanałach c+filmHD oraz ngHD :(
Czy jest tak u wszystkich czy tylko u mnie?
pozdrawiam


_____________________
samsung le40m86bd
ferguson hf8800hd
 
Do góry