a może Ferguson HF 8800 HD ??????????

Marwicjusz

New member
Brak Sygnału??

Witam.
Występuje u mnie pewne wkurzające zjawisko.
Gdy oglądam kanały HD co jakiś czas obraz na ułamek sekundy robi sie ciut ciemniejszy i za chwile wyskakuje napis "Brak Sygnału" który po chwili znika.
Poziom sygnału mam na 96% a jakość 99%.
Antena 90-ka, konwerter Golden Interstar i po drodze jeszcze Diseq 4x1 GLOBO (wpięte tylko 2 konwertery).
Wszystko porządnie skręcone, kable ok 5m.
Zastanawiam sie gdzie jest najsłabszy punkt w tej instalacji który powoduje takie zakłucenia?
Będe wdzięczny za sugestie.
 

bobik007

New member
Bez reklam
Marwicjusz ja u siebie też zauważyłem coś takiego, informacja ta pojawia się w zasadzie tylko na kanale c+sport HD, nie wiem dlaczego...antenę też mam 90, będę się musiał temu przyjrzeć z bliska, a może zmiana oprogramowania pomoże??próbowałeś wgrywać jakieś inne??bo ja narazie jadę na oryginalnym...
 

stereoman

New member
Zgadza się.
U mnie to już poprzedni soft tę sprawę załatwił.
Mówię, oczywiście, o sofcie oficjalnym, nie "edukacyjnym":D.
I w tym najnowszym sofcie 1.03.1A w zasadzie USTAŁY !!! restarty.
Niby to kwestia sprzętowa, ale piszę co widzę i restartów nie ma.
Dobrze jest go tak ustawić, żeby stał oddzielnie na jakiś małych podstawkach, dla lepszego chłodzenia/gdzieś wyczytałem, że jeden koleś użył jako podstawek wałków do włosów-ja, niestety, nie używam- więc podłożyłem styropian/

Jeszcze raz napiszę, że to jest rewelacyjny dekoder, bardzo funkcjonalny, szybki i po prostu fajny:p

pzdr
 

lycha

New member
ferguson 8800 hd

ten tuner to zwykły knot lub śmieć jak mówia inni ,mam włozone dwie karty cyfre i polsat to dopiero sa jaja kanały hd sa tylko na minute potem trzeba czekac 20 sekund i znowu to samo a za trzecm razem jest juz tylko głos w sklepie kturym go kupiłem nic nie wiedza a serwis fergusona na moje e-maile nie odpowiada moze modla sie zeby jeszcze cos sprzedac zanim oglosza ze maja nowy model bo ten to im sie nie udał plus tylko za ładne kolory a chciałbym komus z fergusona rozbić go na glowie bo jestem bezsilny bedac w anglii nie dajcie sie nabrac na to *cudo*:twisted: :twisted: :twisted:
 

Markus1

New member
stereoman napisał:
Zgadza się.
U mnie to już poprzedni soft tę sprawę załatwił.
Mówię, oczywiście, o sofcie oficjalnym, nie "edukacyjnym":D.
I w tym najnowszym sofcie 1.03.1A w zasadzie USTAŁY !!! restarty.
Niby to kwestia sprzętowa, ale piszę co widzę i restartów nie ma.
Dobrze jest go tak ustawić, żeby stał oddzielnie na jakiś małych podstawkach, dla lepszego chłodzenia/gdzieś wyczytałem, że jeden koleś użył jako podstawek wałków do włosów-ja, niestety, nie używam- więc podłożyłem styropian/

Jeszcze raz napiszę, że to jest rewelacyjny dekoder, bardzo funkcjonalny, szybki i po prostu fajny:p

pzdr
Muszę trochę ochłodzić te peany pochwalne na cześć tego ferdka.
Mam już drugiego i pojechał do serwisu.
Ten sam objaw, na karcie c+ full po 2 góra 3 godzinach znika obraz i się pojawia po około 30 sek. soft najnowszy oryginalny (edu sobie odpuścilem bo ten sam objaw).
Tuner jest solo, leży sobie na półce i ma sporo miejsca do chłodzenia. Jest srebrny i ma powiększony radiator na procku.
I tak podsumowując, nie do przyjęcia jest sytuacja żeby użytkownik musiał kombinować jakieś podstawki pod tuner do lepszego chłodzenia. On ma po prostu funkcjonować!!!!
 

Hero22

New member
8800hd

witam!
ja takze posiadam ferdka HD i mam z nim same problemy tzn. co kilka minut tuner sie restartuje nawet bez katry cyfry+ w czytniku.Byl juz w serwisie ale u nich sie niby nierestartowal.
Co moze byc przyczyna tych restartow?

Pozdr.
 

Markus1

New member
Jednak coś naprawili.
Przestał się restartować.
Proponuję tym którzy mają z Fergusonem 8800 HD problemy odsyłanie do serwisu. Jak nie pomoże to odsyłac aż do skutku.
Mój zdecydowanie mniej teraz się grzeje.
Ma pewno wymienili zasilacz, jak nie całe bebechy.
Pozdro!
 

KENnY18

New member
czy ktos wie kiedy ma sie pojawic wersja z USB, gdzies czytalem ze we wrzesniu ale chyba jest obsowa bo nie mozna nigdzie namierzyc takiego cuda
 

wolek7

New member
Podlaczenie 2 TV do tunera prze wyjscie antenowe

Witajcie-:)
Kupilem ferdka 8800 i na samym poczatku zalamka,tuner co pare minut pokazuje za karta jest w czytniku(Cyfra+).Wiec znalazlem ze ferdek urodzil sie z wada produkcyjna ale wykonalem operacje na rezystorku i wszystko teraz chodzi jak trzeba.Ale chce podlaczyc drugi telewizor na kablu antenowym po przez 2 wyjscie antenowe i znowu problem bo podlaczeniu 2 telewizorka ginie zasieg satelity i mam brak sygnalu na obu TV.Czy wogole to wyjscie dziala ?Ktos probowal juz tekiego podlaczenia?Prosze o jakas rade co zrobic.(proby robilem na krotkim kablu i tv 14 cali tak zebym byl pewny ze wszystko jest z podlaczeniem ok)
 

kstefan

New member
j.w.

nie lepiej skorzystać z któregoś wyjścia tv i tak będziesz mógł oglądać tylko to co jest na jednym transporderze, albo któryś odbiornik wyłączać.
pozdro kstefan
 

marekprint

New member
Ferdek 8800 i spliter

Witam , zamierzam kupic Ferdka 8800 , wiele czytałem na tym forum i nie do konca wiem czy bedą dzialaly na nim kanały HD np C+ Film HD , poprzez spliter PIC16F84A i podrasowana karte C+ , na Pionku 1430 smiga ok ( oczywiście bez HD) , Czy bedą działały kanaly HD , czy ktoś może to wie. Proszę o pilną odpowiedz?
 

lycha

New member
ferdek

marekprint napisał:
Witam , zamierzam kupic Ferdka 8800 , wiele czytałem na tym forum i nie do konca wiem czy bedą dzialaly na nim kanały HD np C+ Film HD , poprzez spliter PIC16F84A i podrasowana karte C+ , na Pionku 1430 smiga ok ( oczywiście bez HD) , Czy bedą działały kanaly HD , czy ktoś vmoże to wie. Proszę o pilną odpowiedz?
zalozylem antene 100cm bo sugerowano mi słaby sygnał mam teraz 99% .i co? nie dziala ciagle sie wiesza mam najnowszy soft i nic to samo. moze tym baranom z fergusona trzeba podpowiedziec ze za bardzo sie grzeje jezeli wylaczysz go całkowicie wyłacznikiem z tylu to pochodzi nawet pól godziny na kanale hd ,ale jesli zostawisz go na wylaczeniu tylko przez pilota to chodzi ok 15 sek. otwórzcie dobrze okna idzie zima to morze pare minut dłuzej pochodzi. nie polecam w zadnym razie nie kupujcie tego smiecia lepiej dołozyc pare złotych i kupic cos drozszego ja glupiec posłuchałem sprzedawcy... nie słuchajcie glupszych od siebie ,moja zona powiedziala ze jak wyjde z domu to wyzuci go na smietnik i wlaczy strego poczciwego pioniera bo sie nigdy nie zepsól ...kupie cos innego bez wzgledu na cene i tak mnie taniej wyjdzie niz latach co chwile do serwisu nie mam szczesia do zakupów rtv ale jeszcze takiego gów... nie widziałem ciagłe nerwy.
 
Ostatnia edycja:

karoo

New member
Czy w dalszym ciągu występuja problemy z tym dekoderem(grzanie się, wieszanie, restarty)?



Ps. Czy Fergusson wiadomo ćoś o nowym modelu Ferguson HF 8900 HD USB?
Czy jest on stabilniejszy i mniej sie grzeje?

POZDRAWIAM:cool:
 
Ostatnia edycja:

czechoj

Member
Posiadam Ferdka HF8800HD chcę nabyć Cyfrę+ wraz z kanałami HD, poczytałem troszkę forum i mam nieco wątpliwosci które być może ktoś z Was rozwiąże. Czy aby kanały HD działały muszę zakupić moduł Cyfral+HD mimo uniwersalnego czytnika? Można to jakoś obejść?
 
Do góry