A jednak każdego może to spotkać

BlackC

New member
Witam

Dzisiaj po raz pierwszy w czasie mojej znajomości z Kuro G8 zobaczyłem wypalone logo TVN24 z dolnego paska :x
Przyznam , że jestem bardzo zdziwiony tym faktem , zwłaszcza że mam już 7508 godzin na liczniku i dalej ustawienia podane chyba przez AS-a z AF Forum .
TVN24 oglądałem ostatni raz przedwczoraj i co prawda parę godzin , ale zawsze często przełączałem na inne kanały i nic nie zostawało po ich logo .
Nigdy nie bawiłem się w oglądanie tv na ustawieniach "dynamiczne" i często zmieniałem rozmiar obrazu między pełny a powiększenie .
Spróbuje pozbyć się tego ducha i dam znać za kilka dni .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
załącz śnieg i pozostaw. Jeśli świeży powidok zniknie. Być może jest on znacznie dłużej tylko nie zwracałeś uwagi.
 

digitalus

Banned
tego kanalu nie warto ogladac tzn tvn24
jesli ktos uwaza ze powidoki dotycza tylko plazm to sie myli.w prawie w kazdej instrukcji telewizora lcd jest ostrzezenie o zatrzymanych obrazach( do zatrzymanych obrazow zalicza sie tez logo kanalu) . producent na pewno nie podaje tej informacji bez powodu.to tylko jeden z kilku przykladow z forum nowej generacji
n telewizja nowej generacji - Zobacz pojedynczy Post - TVN 24 - 16:9 Już nie długo?
panowie z telewizji nowej generacji przyznaja racje ale nic nie moga zrobic bo decyzje w sprawie logo podejmuje tvn
na tym kanale juz niedlugo nie bedzie obrazu , beda tylko paski z informacjami, poziome i pionowe
podobne zdanie na temat logo maja panowie z kanalu AXN. polprzezroczyste logo mozna zobaczyc tylko w czasie trwania reklam. powinno byc odwrotnie bo oczekiwania sa inne
http://www.axn.pl/czeste-pytania
CYTAT
4. Czy logo AXN może być mniej widoczne w czasie nadawania?
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wprowadziliśmy już zmiany. W czasie nadawania bloków reklamowych i promocyjnych logo AXN jest transparentne
dlatego co jakis czas bede zglaszal problem i odwolywal sie do instrukcji telewizorow lcd i plazmowych.
poprzednio gdy wyslalem list od axn i zacytowalem informacje ze strony sony, link zostal bardzo szybko skasowany ze strony sony i nie ma po nim sladu
 
Ostatnia edycja:

BlackC

New member
No i po kłopocie . Powidok był pewnie już długo , tylko nie zauważyłem go wcześniej .
Śnieg i inne metody nie dały rady całkowicie usunąć logo TVN .
Po długiej przerwie z tym kanałem ( i zapomnieniu o problemie ) stwierdzam , że nic
już nie mam wypalonego :smile:
Oglądanie TVN 24 po 8 godzin dziennie nie jest wskazane nawet dla KURO .
Pozdrawiam
 

dekiel

New member
No więc ja też zauważyłem na moim Panasie 50V10 wyjarane logo TVN24 (dół ekranu, lewa strona). Oczywiście zaraz włączyłem śnieg, a teraz staram się jak najmniej oglądać TVN24 (mam pełny pakiet n-ki) a jeśli już to na Zoom3. Przerzuciłem się na konkurencję (i w ten sposób TVP górą).

No ale nic z tym nie idzie zrobić? Co to za filozofia zrobić przeźroczyste - jak to się teraz mówi - transparentne logo?

Próbowaliście pisać do TVN24 żeby zrobili u siebie porządek?
 

digitalus

Banned
Probowalismy kilka razy ale bez efektu
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/51966-sprobujmy-wplynac-na-tvn24-i-zmiane-loga.html
sa nawet obroncy logo tvn 24.
list do tvn 24 wysle bo to nie jest to zaden problem czyli klikamy i poczte wysylamy.
wiadomo co napisac w liscie.Bardzo duze powidoki po logo tvn 24 ktore moga byc przyczyna trwalego wypalenia.cytat ze strony sony.niestety juz skasowany

Telewizory plazmowe nadal mają problem z „wypalaniem się” obrazów na ekranie, choć jest to już zjawisko coraz rzadsze. Przykładowo, oglądanie kanału z wiadomościami, który stale wyświetla swoje logo, może spowodować utrwalenie się tego logo na ekranie telewizora.


To nasza akcja i osob z forum c+ przyczynila sie np do zmiany logo wszyskich kanalow c+ i innych waznych kanalow.
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/33946-logo-stacji-tvp-15.html
Trwalo to dlugo.Listy do tvn 24, axn,tvp, eurosport caly czas mozna wysylac bo nie widac zadnych zmian i akcja trwa do skutku. Tylko logo tvp hd ma troche wieksza przezroczystosc.
jesli porownamy z tym zdjeciem to widac mala roznice
Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy...do-tvp-w-sprawie-polprzezroczystego-logo.html
Bardziej profesjonalne logo maja kanaly polo.tv i polonia 1
 
Ostatnia edycja:

sulmi

New member
Jeśli ogląda się TV z karty SAT na PC można ustawić w programie do oglądania TV SAT (tylko już nie pamiętam w którym) filtr który rozmazuje miejsce w którym jest logo i logo podczas oglądania praktycznie znika i problem też :D (nic się już w tym miejscu nie wypali).
 
Ostatnia edycja:
Do góry