98" TCL?

witiia

New member
Cześć

Kupiliśmy większe mieszkanie i w końcu będę mógł zaszaleć z TV. Teraz mamy 65" i mam niedosyt.
Planuję więc wyłącznie duże rozmiary 98".
Początkowo zakładałem kupno TCL 98p745. Ale ostatnio zastanawiałem się nad 98c955.
Zależy mi na systemie Atmos i Dolby Vision, więc niestety muszę odpuścić chyba Samsungi.
Teraz mam calkiem udany model 65nu8042, ale przeszkadza mi kiedy gram lub oglądamy film przy świetle (dziennym, sztucznym) i są bardzo ciemne obszary, to bardzo słabo to widać.
Wiadomo, finansowo wolałbym wydać 10 niż 23k, więc biję się z myślami. Planowany zakup gdzieś w połowie 2024, ale teraz już muszę wszystko zaplanować z uwagi na aranżację mieszkania.
Poniżej ankieta:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 40 m2 (z aneksem kuchennym)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-3,5 m (to jeszcze do końca nie wiadomo, zależy od projektu pokoju)
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? z lewej strony jest balkon, strona wsch-zach, na sam tv nie powinno padać słońce
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung ue65nu8042
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? streaming (60%), Playstation 5 (40%), BD/DVD (bardzo sporadycznie)
10. Jakie urządzenia? Amplituner z Atmos, PS5, BD Onkyo, jakiś tuner kablówki
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? w tygodniu 2-3h, w weekend 5-6h
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Klasyczna telewizja bardzo sporadycznie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, granie
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry? TAK
16. Preferencje co do marki? Tak - zwracam uwagę, rozważam głównie TCL/Samsung
17. Preferencje co do wielkości? 98" (nie mniej)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? zbytnie upłynnianie (nie lubię efektu teatru), ciemne obszary w filmach/grach
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? na tygodniu wieczorem, weekendy cały dzień (np. granie, bajki z dziećmi), wieczorem kino z żoną
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 10-23k
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? bardzo rzadko, tego nie planuję zmienić przez długie lata
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? bardzo dużo
23. Tv Ambilight: we własnym zakresie przy wykorzystaniu Govee
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dobrze wybrałeś.
Ten 98c955 masz w specjalnej ofercie dla członków forum plus dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł

Kiedy planujesz zakup ,?
 

witiia

New member
Na koniec marca ma wejść ekipa wykończeniowa, myślę że więc zakup około czerwca-lipca.
Jestem z Warszawy/Ursynów, interesowałaby mnie usługa kompleksowa łącznie z kalibracją.
A czy c955 jest już pozbawiony bolączek jakie opisywane były w ostatnim teście p745?
Chodzi o spadek jakości w streamingu oraz różne mniejsze problemy z samym systemem?
 

witiia

New member
No i pytanie: czy faktycznie warto dopłacać do c955?
Tutaj porównanie 98p745 z 98QM8
QM8 ma niby 2000 nitów i na papierze powinien rozgromić p745, a w praktyce różnica niewielka i raczej nie warta dopłaty.
DIT. Ups, chyba jednak to nie P745, a R754 (a może to jest to samo?)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zobacz sobie u tego gościa film, ale z modelu S5 98" (USA), bo to chyba bliźniaczy model P745. "Chyba", bo tak kilka osób już pisalo, ale nikt nie wie dokładnie.
Nikt oficjalnie nie jest w stanie potwierdzić tej informacji. Tam masz właśnie w praktyce lużne podejście, a nie na papierze.
Podobnie masz u gościa GregglesTV na YT. Zresztą u nas też w sklepach jest już sporo opinii. Tych lużnych z praktyki, nie z tabelek.
Wnioski zawsze jakieś wyciągniesz, ale dopiero w domu faktycznie się przekonasz. To Ty będziesz oglądał.

Jak chcesz TV docelowo na długie lata (o ile nie padnie zaraz po gwarancji) i jeszcze lepszą jakość, a nie szkoda Ci kasy w tak szybko zmieniającym się rynku, to nie ma się nad czym zastanawiać i bierz za ponad 20k. Będziesz miał pewność, że masz już wysoki model i temat zamykasz.
Tu się tylko o kase rozchodzi, co za nią dostaniesz i czy było warto.
 

witiia

New member
@Piramida no właśnie jako, że zakup w 2024, chcę kupić możliwie najnowsze modele.
Te wspomniane są chyba z ubiegłego roku?
98C809 - kosztuje 18-19k, więc różnica do prawie topowego C955 juz niewielka.
98C805 - podobnie chyba jak 809
98C735 - tego już nie ma.

Podchodzę do tego, że albo oszczędzam 9-10k (bo to odczuwam) przy P745, albo idę na całość w C955.
Nie zauważyłem odpowiedzi Kiki powyżej z cenami. To faktycznie c805 nie wydaje się interesujący cenowo
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak zakup za pół roku, to jaki sens martwić się teraz.
Jedyne zaplanować ścianę pod 98", a potem dobrać konkretny model.
Ceny się zmienią, modele też pewnie zaczną się ponawiać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powoli to kluczowe słowo.
Dla członków forum jest specjalna z pełnym pakietem.
O co chcesz dopytać ?
 

Bonifacy3

New member
Powoli to kluczowe słowo.
Dla członków forum jest specjalna z pełnym pakietem.
O co chcesz dopytać ?
Ja mam podobny dylemat i podobne założenia jak autor. natomiast zastanawiam się nad
C809
C955
X955
w nowym mieszkaniu wszystko przygotowane pod TV który musze kupić w 2 polowie kwietnia.
Roznica pomiedzy C09 a X955 to 13k i zastanawiam sie czy zobaczę realnie tą róznice. wydaje się z tej 3 C955 bedzie złotym środkiem 2000 nitow max powinno spokojnie wystarczyć. bÿła kiedyś promka -4k na x955 ale przeoczylem. szkoda bo by sie problem rozwiązał
 
Do góry