9606, 9705 a może 8606 - głowa już boli - pomocy

sTAFFIOR

New member
Witam

czas leci a ja się zdecydować nie mogę.
Budżet jakieś 4000
odległość oglądania TV - niecałe 4m
wymagania - ambilight najfajniej spectra3 , wifi media connect

warunki i korzystanie
sygnał tv - satelita TP i analog
xbox 360
dvd

no i co ty wybrać 37'' 9606 czy 40'' 8606 ( jaka między nimi różnica oprócz ambilight 2 i 3 strefy ?)

gdzieś tam jak się mocno poszuka to i 9705 się znajdzie - choć akurat we Wrocławiu nie ma nigdzie albo w cenach powyżej 6000 (!)

szukam info o 9606 i 8606 ale straszna posucha i ciężko mi się zdecydować. Gdzieś ktoś napisał że 9606 to chińczyk i syf - ktoś napisał że super tv.

Troszkę już mam mętlik w głowie a ściana czeka żeby na niej coś powiesić :(

pomóżcie...
 

sTAFFIOR

New member
o nim się akurat naczytałem i nawet napaliłem - kwestia z jego dostępnością w dobrej cenie :/ euro rtv agd ma fajną cenę ale praktycznie same wystawowe sprzedają

saturny, MM i inne nie mają w ofercie i mówią że mieć już nie będą
 

jarzek

New member
wczoraj miałem okazje oglądać 8606 i 9705 w 40 calach, oba te telewizory podobały mi się co do jakości obrazu -podłaczyłem pena z filmami i porównałem do sharpa 830 - moim subiektywnym zdaniem lepszy obraz generowały philispy -( pewnie zasługa pixel precise hd) choć i na sharpie nie było najgorzej, mogłem spróbowac róznych ustawień na philipsach - dano mi pilota i mnie zostawiono, na sharpie nie miałem juz takiej okazji, cena za 9705 było 3900 a za 8606 prawie 4500 zł, niestety choć włączyłem konwersje 2d na 3d na 8606 nie sprawdziłem jak sie sprawuje bo akurat nie było okularów aktywnych do nich, a na 9705 nie było transmitera 3d , jeśli miałbym wybierać wziąłbym 8606 o ile cena nie jest za wysoka, jeśłi coś jeszcze będziesz chciał wiedzieć to pisz śmiało
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam a gdzie kolego widziales 8606 w 40 calach jaie miasto i jaki sklep? I odnosnie tych wymieonych tv to ja tez bym wybral 8606 w porownaniu do9606 jest fajniejszy i lepiej wykonany takie odnosze wrazenie. Ten drugi jakos mi Chinczyzne przypomina... a 9705 jak jeszce jest dostepny to tez jest ok kolega Accu ma i jest bardzo zadowolony a to szczery Gosc :) i pisze prawde zawsze, Pozdrawiam
Lolek
 

sTAFFIOR

New member
znalazłem 9705 wyprodukowany po 33 tygodniu 2010 z 5 letnią gwarancją za 4399
teraz tylko się zastanawiam co nam bardziej leży - ambi spectra3 czy konwersja 2d do 3d
 

jarzek

New member
ja nie patrzyłem z którego tygodnia jest ten 9705 pamietam tylko cenę niecałe 3900 a jesli chodzi o grubośc to 8606 jest duzo cieńszy od 9705 i wizualnie prezentuje się lepiej, natomiast porównując 9705 i 8606 wydaje mi się choć to bardzo subiektywne i delikatne odczucie że 9705 generował ciut lepszy obraz ale to praktycznie bardzo mała róznica , natomiast zapomniałem dopisać że podłączono mi tez telewizje analogowa, tvp 1 , 2 i polsat i może przez to że była właczona obróbka cyfrowa to obraz nie był dobry niestety, inna sprawa że jakość przekazu była bardzo słaba - pewnie źle ustawiona antena, niestety żaden tv nie mógł byc podpięty do satelity
 

sTAFFIOR

New member
a tak z ciekawości - nikt nigdzie nie pisze o 9606 - co z nim jest nie tak ? lubi inaczej - dlaczego uważacie że jest gorszy od 9705 czy 8606 ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam ja pisalem o 9606 na innym forum i powiem tak patrzac na 8606 i 9606 to 8606 jak dla mnie jest zrobiony lepiej i lepiej wyglada conajmniej o klase ...... dla mnie 9606 strasznie z wygladu zajedza Chinami ale moze to tylko moje jest takie odczucie, na temat obrazu nie wypowadam sie bo tylko leca tam jakies reklamowki wiec ciezko porownywac. Pozdrawiam
Lolek
 

jarzek

New member
jutro jadę zobaczyć 9706 i porównam od razu do 8606, wezmę pendriva z filmami i jeśli ktoś będzie zainteresowany mogę podzielić się wrażeniami
 

sTAFFIOR

New member
Witam
godzinka w sklepie, zabawa 9606 i 8606 i na ścianie od paru dni wisi sobie 37" 9606
może znawcą wielkim nie jestem ale co najważniejsze jesteśmy zachwyceni :)
obraz fantastyczny (odbieramy naziemną cyfrówkę) - konwersja 2D do 3D rewelka - obraz ciekawszy niż na większości filmów 3D w kinie
XBOX - bezporblemowo - ostro i płynnie
ambilight - no o to chodziło :)

Co do porównania z 8606 - w sklepie odtwarzając szybkie sceny na jednym i drugim na 8606 miałem wrażenie rozmycia przy szybkim ruchu , powiem szczerze że to mnie mega drażniło, jak by telewizor nie wyrabiał z ostrością na szybkich elementach. Wyobraziłem sobie pilkę nożną ( nie polską ligę :) - myslę o szybkich akcjach) i juz mi to przechyliło szalę wyboru.

co troszkę na minus - pomysł z głośnikami w podstawie - akurat w pokoju z tym TV nie podłączam zestawu z kinem domowym a w planie był wysięgnik który od czasu do czasu pozwoliłby coś oglądać z innego rogu pokoju.
Podstawa tego TV służy równocześnie jako wieszak ścienny z możliwym lekkim skrętem - dokładając do tego dodatkowe ramie robi się mega konstrukcja ( ja zrezygnowałem)

Co do wykonania - szkło na 8606 mnie nie urzekło a 9606 miał przetarte srebrny przód i biały tył który nam akurat nawet bardziej w pokoju pasował.

Specjalistą nie jestem - nie wiem co mógłbym napisać więcej - na razie się bawię - wifi media conect działa łądnie, xbox chodzi, konwersja 3d spoko ( wypłaciłem się na okulary troszkę i ich ładowanie tylko drażni) pewnie na dniach zaopatrzę się w jakiś film stricto 3d i będę widział co tak naprawdę mogę oczekiwać.
dodatki w stylu ipla, youtube itd. - napiszę tyle - działają :) co więcej - nie miałem czasu . Jeśłi ktoś chciałby coś konkretniej żebym sprawdził to służę pomocą.

pzdr.
 

sTAFFIOR

New member
ah - i jeszcze jedno - gdzieś coś wcześniej ktoś pisał że ten model składają/robią w chinach - na kartonie i TV mam info że zrobiony na Węgrzech.
 

accu

New member
Bez reklam
ah - i jeszcze jedno - gdzieś coś wcześniej ktoś pisał że ten model składają/robią w chinach - na kartonie i TV mam info że zrobiony na Węgrzech.

Witam,
Zgadza się , tegoroczne modele telewizorów Philips serie 9706, 9606,8606 produkowane są na Węgrzech.:)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam
godzinka w sklepie, zabawa 9606 i 8606 i na ścianie od paru dni wisi sobie 37" 9606
może znawcą wielkim nie jestem ale co najważniejsze jesteśmy zachwyceni :)
obraz fantastyczny (odbieramy naziemną cyfrówkę) - konwersja 2D do 3D rewelka - obraz ciekawszy niż na większości filmów 3D w kinie
XBOX - bezporblemowo - ostro i płynnie
ambilight - no o to chodziło :)

Co do porównania z 8606 - w sklepie odtwarzając szybkie sceny na jednym i drugim na 8606 miałem wrażenie rozmycia przy szybkim ruchu , powiem szczerze że to mnie mega drażniło, jak by telewizor nie wyrabiał z ostrością na szybkich elementach. Wyobraziłem sobie pilkę nożną ( nie polską ligę :) - myslę o szybkich akcjach) i juz mi to przechyliło szalę wyboru.

co troszkę na minus - pomysł z głośnikami w podstawie - akurat w pokoju z tym TV nie podłączam zestawu z kinem domowym a w planie był wysięgnik który od czasu do czasu pozwoliłby coś oglądać z innego rogu pokoju.
Podstawa tego TV służy równocześnie jako wieszak ścienny z możliwym lekkim skrętem - dokładając do tego dodatkowe ramie robi się mega konstrukcja ( ja zrezygnowałem)

Co do wykonania - szkło na 8606 mnie nie urzekło a 9606 miał przetarte srebrny przód i biały tył który nam akurat nawet bardziej w pokoju pasował.

Specjalistą nie jestem - nie wiem co mógłbym napisać więcej - na razie się bawię - wifi media conect działa łądnie, xbox chodzi, konwersja 3d spoko ( wypłaciłem się na okulary troszkę i ich ładowanie tylko drażni) pewnie na dniach zaopatrzę się w jakiś film stricto 3d i będę widział co tak naprawdę mogę oczekiwać.
dodatki w stylu ipla, youtube itd. - napiszę tyle - działają :) co więcej - nie miałem czasu . Jeśłi ktoś chciałby coś konkretniej żebym sprawdził to służę pomocą.

pzdr.

Witam a jest w tym modelu funkcja , ze mozna sobie ustwic glebie 3d? Rozumiem tez ze przy szybkich akcjach nie widzisz zadnych zaciec ito obraz jest calkowicie plynny? Pozdrawiam.
Lolek
 

jarzek

New member
własnie wróciłem do domku, testowałem 9606, 8606 sharpa 830 i plazme panasonica vt 30. Powiem tak plazma zdecydowanie odpadła, obraz nie był zbyt dobry, sharp był niezły ale philipsy biły wszystkich na głowe co najciekawsze obraz z 8606 był choć moze tylko mi sie tak wydawało ciut ciut lepszy od 9706! nie miałem czasu juz podlączyc pena do tv lg i sony i tak sprzedawcy byli anielsko cierpliwi do mnie i słuzyli wszelką pomocą. Niestety nie wiem jak to sie jednak działo że znowu nie było dźwieku w 8606, to bardzo dziwne, byc moze z filmów z pena nie mozna dźwięku wydobyc choć watpie. To tyle tak na szybko. Ps. niestety satki nie mieli żeby sprawdzić jaki jest obraz z tego źródła
 

.:PhaRaoN:.

New member
własnie wróciłem do domku, testowałem 9606, 8606 sharpa 830 i plazme panasonica vt 30. Powiem tak plazma zdecydowanie odpadła, obraz nie był zbyt dobry, sharp był niezły ale philipsy biły wszystkich na głowe co najciekawsze obraz z 8606 był choć moze tylko mi sie tak wydawało ciut ciut lepszy od 9706! nie miałem czasu juz podlączyc pena do tv lg i sony i tak sprzedawcy byli anielsko cierpliwi do mnie i słuzyli wszelką pomocą. Niestety nie wiem jak to sie jednak działo że znowu nie było dźwieku w 8606, to bardzo dziwne, byc moze z filmów z pena nie mozna dźwięku wydobyc choć watpie. To tyle tak na szybko. Ps. niestety satki nie mieli żeby sprawdzić jaki jest obraz z tego źródła

ja tych philipsów nie widziałem ale widizałem VT30 i zaszokowało mnie ze dla ciebie odpał w przedbieghach...az ciezko mi uwierzyc ze te phile sa az tak dobre???
 
Do góry