8level mediaTHOR

malec

Member
Gzies tu jest na forum rozebranie i zwarcie 197 nozki z masa odczekac 10 do 15 sekund i ruszy w usb pedrak z softem oczywiscie
 

Molo15

New member
Dzięki wielkie. Przyda się na przyszłość. Tym razem po czasie odzyskał połączenie z siecią i udało się instalację normalnego skina uruchomić przez web.

A teraz mam kolejne pytanie za 100 punktów. Jak z usb w TV puszczam film testowy to jest surround 5.1 z kina dom. (każdy kanał z osobna słychać). Natomiast z media thora tylko prawy i lewy przód jest ok. Natomiast tyły miksuje i powielają to samo co przody.
Tak samo jest przy połączeniu hdmi jak i optycznym.
Czy on tylko stereo obsługuje ? może jakiś dodatek trzeba doinstalować ?
 
Ostatnia edycja:

Molo15

New member
metodą prób i błędów doszedłem co jest.
Przez hdmi tylko stereo idzie. dopiero przez optyczny kabel daje wielokanałowy dźwięk.

no i kolejne pytanie. Thor nie widzi materiałów, które mają polskie czcionki, np. "układ zamknięty.mkv". Po usunięciu polskich znaków "uklad zamkniety.mkv" film jest możliwy do zobaczenia na liście. Mam mnóstwo muzyki na dyskach z polskimi znakami. więc ciężko by było wszystko przeglądać i poprawiać tytuły. Jakieś pomysły na to ?
Podpowiem że kodowania tekstu w menu przerobiłem wszystkie.
 

Molo15

New member
faktycznie HD2 widzi. Kurdę, ale za to ma dużo gorszy interface... nie ma płynnego suwaka na filmie, pogody na pulpicie, daty, godziny, nieciekawe info na filmie. Ja używałem 'IconBit hds' bo bardzo ładnie i przejrzyście jest zorganizowany... chyba wszystkich nie da się zadowolić... a może są jakieś inne "skiny" dostępne ? Bo ja wodzę tylko 11 a instalują się chyba tylko 2 albo 3.
 
Ostatnia edycja:

bamarek

New member
Coś poszło nie tak chyba. kiedy zmieniłem skin to po restarcie uruchamia się media thor, jest logo a potem znika i już tak zostaje. Czarny ekran i nie ma dostępu przez web :(

Na pilota reaguje - czyli wyłącza się i uruchamia.

Jakoś można przywrócić fabryczne ustawienia albo wymusić instalowanie firmware'u przy starcie ?

Mam podobny przypadek, z tym że u mnie nie ma czarnego ekranu lecz pojawia się menu konfiguracyjne i ba tym koniec bo nie mogę wejść w żadne funkcje. Pilotem mogę go jedynie wyłączyć i włączyć.
Wgrywałem przez telnet kilka razy, zawsze bez problemu mogłem się połączyć a teraz nie mogę nic zrobić, odtwarzacz jest nie widoczny w sieci:-?
Czy zwarcie 197 nózki z masą jest jakimś wyjściem?
I czy ktoś mógłby pomóc i podesłać krótką instrukcję jak to zrobić bo nie mogę tego znaleźć?
 

malec

Member
W usb pedrak z softem zwarcie 197 nóżki Realteka do masy :) i włączenie pilotem, 10 sek i puszczamy masę - aktualizacja ruszy.
 
Ostatnia edycja:

ravwarr

New member
Witam. Mimo że od ostatniego wątku minęło 1,5 roku może jeszcze ktoś tutaj zaglądnie:p
Chce kupić dysk zewnętrzny do współpracy z urządzeniem.Boje sie że przy zakupie z wejściem usb 3.0 urządzenie go nie rozpozna.
Szukałem informacji na temat kompatybilności dysku zewnętrznego usb 3.0 z naszym mediathorem.kilka postów wyżej kolega "Molo15" napisał że nie widzi mu dysku z usb 3.0.Nie rozumiem tego skoro ogólnie wiadomo że usb są kompatybilne wstecz.Jak ja podpiąłem natomiast pendrive 32 gb usb 3.0 to go widzi.
Nie rozumiem tego.
Jest ktoś kto może ma podpięty dysk usb 3.0 i mógłby mi wyjaśnić czy jest szansa na to bez grzebania w sofcie?
 
Do góry