8k 65-75

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
OK. Ale ile masz maź kasy ?
W jakim przedziale cenowym ?
Jaki masz sygnał ?
Jaki masz teraz telewizor ?
Jak daleko siedzisz od telewizora ?
Skąd masz sygnał 8 K i ile czasu % zamierzasz z niego korzystać?
 

kerios83

Member
Sygnal z kompa a wiec material 8k z dobrym bitrate to nie problem, zazwyczaj 3-4 metry chodz z tym roznie bywa w zaleznosci jak ustawie TV, procentowo 40% FHD (gry), 40% 4K (seriale), 20% 8K (prezentacje, filmy), rozmiar TV byl podany. Cena jak pisalem najlepszy stosunek w zaleznosci od efektu. Jak warto doplacic to doplace, chodz w sumie to zalezy czesciowo od gustu... hmm pojdzmy nisko zalozmy 6k. Matryca z niskim czasem reakcji (btw a nie gtg...) 120hz, porty hdmi 2.1, pelne 10bitow :) no dobra 8+2 :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie znam żadnych dobrych modeli 8K , 120Hz, niski Input Lag.
Najtańszy 658K
- ubiegłoroczny to Samsung 65QN900A za 11.000
Nowy kosztuje 21.000 zł

- 75QN900A za 16.800 zł .
Nowy 75QN900B kosztuje 34.000 zł

Najtańsze tegoroczne
LG 8K to odpowiednio 18.000 i 24.000 zł
Więc chyba nie jesteś przygotowany cenowo na modele 8K
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale pytasz o nowy zakup , nowego telewizora w technologii 8K do 6 tyś zł ?
Czy to o co innego chodzi ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale pytasz o nowy zakup , nowego telewizora w technologii 8K do 6 tyś zł ?
Czy to o co innego chodzi ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No właśnie nie ma.
Były przez krótki czas na wyprzedaży ale się skońćzyły , a nowe są bardzo drogie. Nie kupisz modeli w technologii 98K w tej cenie.
Ja i tak skupiłbym się na extra modelach 4K, A na 8K ceny spadną i będziesz miał dwa w cenie jednego.
A jakość skalowania i tak jest z przawgą widoczną na telewizorach 4K.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No właśnie nie ma.
Były przez krótki czas na wyprzedaży ale się skońćzyły , a nowe są bardzo drogie. Nie kupisz modeli w technologii 98K w tej cenie.
Ja i tak skupiłbym się na extra modelach 4K, A na 8K ceny spadną i będziesz miał dwa w cenie jednego.
A jakość skalowania i tak jest z przawgą widoczną na telewizorach 4K.
 

kerios83

Member
Sa, sa, jest tego mnostwo. Kupilem w koncu za 4500zl, bo nie widzialem sensu brac za tyle telewizora 4K.

Zdziwilo mnie tylko wylacznie to, ze 8K nie wyswietlaja ponoc przy 120Hz, lecz tylko 4K. Ale cos mi tu nie gra, bo 4K jest przeciez downscalowane z 8K (czy tam jak to experci nazywaja "upscaling"), a wszystkie pixele sa wlaczone, wiec dlaczego niby nie mialoby byc obrazu 8K przy 120Hz (jezeli karta albo sygnal tyle daja).

Moze jakis ekspert z forum mi to wytlumaczy (przy 4K jest wlaczone 33mln pixeli, tak jak przy 8K, wiec czemu niby przy jednym sygnale mozna zapodac 120Hz a przy drugim nie?). Gdyby specyfikacja HDMI sie klaniala to 4K tez mialby opcje wylacznie 60Hz.
 

kerios83

Member
Rozwazalem: Philips 65PML9506, TCL 65C825, Sony 65X90J (wczesniej zakupilem soniacza 65xh9096 za 2500zl - ale mial wade wiec musialem go zwrocic - w kazdym raazie po update mial wszystkie potrzebne funkcje i dawal rade, tylko byl bez dolby).

Ale jako ze 8K cenowo wcale sie nie roznil a tez mial HDMI 2.1 (ALLM, VRR, QFH) matryce 10bit full array to lyknalem jego.

Nie rozumiem tylko dlaczego obrazu 8K nie mozna niby puscic w 120Hz a obraz 4K mozna... (wedlug opisu). Podejrzewam ze chodzi o moc cepa/transfer HDMI - nie daje rady bo obraz 4K stosuje triki, ktorych obliczanie jest uproszczone (upscaling)... Ale chcialbym aby ktos to wyjasnil. No bo co stoi na przeszkodzie aby upscalowany obraz wyswietlac w 120Hz...

Czy czegos nierozumiem?
 
Do góry