85-86 cali do 10 tys

kamil87

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cześć szukam, do nowego mieszkania telewizora 85 lub 86 cali :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,5-4 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Po 11:00 nie świeci
7. Jaki masz obecnie telewizor? Tymczasowo w starym mieszkaniu i docelowo do sypialni idzie ekonomiczny Samsung UE55RU7172UXXH, obraz szału nie robi, ale też nie przeszkadza
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? Chciałbym aby można łatwo podpinać bezprzewodowo obraz z MacBooka Pro (z którego będą puszczane filmy)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? UPC 4K, PS4 (docelowo PS5) do gier i filmów bluray, MacBook (idealnie bezprzewodowe streamowanie filmów i sportu typu NBA league pass)
10. Jakie urządzenia? Jakiś bezprzewodowy soundbar
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-6h
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy kinowe, bajki dla dzieci, programy tv (dokumentalne typu discovery, planete, informacyjne typu cnn, tvn24, programy dla dzieci), sport (koszykówka, mma, boks, f1)
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Od czasu do czasu (3-4h w miesiącu)
16. Preferencje co do marki? Z Samsungami nie miałem nigdy problemów, mam uraz do Thompsona
17. Preferencje co do wielkości? 85-86 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Słaba czerń i nierówne/widoczne podświetlenie w ciemnych scenach
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczory
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 10 tys
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Co kilka lat, albo z powodu awarii albo wymiana na większy
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? W telewizorze w ogóle

Zrobiłem krótki research i wyszło mi, że w tej cenie przy minimum 100Hz dostępne są:

LG 86NANO903
LG 86NANO913NA

Samsung QE85Q70AA
Samsung QE85Q70TA

Sony KE-85XH9096
Sony KD-85X85J
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz świetne warunki do tej wielkości.
To idealny target.
Z tych co podałeś w klasie cenowej z pełnym podświetleniem strefowym - to LG86Nano903 z kropkami kwantowymi.
Dzięki temu unikniesz nierówności podświetlenia, masz wszystkie systemy HDR - których brakuje w Samsungu.
Masz bardzo niski input Lag.
Jest w specjalnej ofercie dla niebieskich członków forum i z pełnym pakietem i montażem dodatkowo.
Pozostałe też są dostępne dla niebieskich i też z pakietem.
 

kamil87

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po wielu miesiącach opóźnień i użeraniu się z ekipami wykończającymi nowe mieszkanie wracam do tematu zakupu tv 85-86 cali. Nic się nie zmieniło w moich potrzebach, budżet 10 tys. jest nawet jeszcze mniej elastyczny niż ostatnio. Tym razem planuję domknąć temat w ciągu kilku dni :)

Po szybkim researchu widzę, że w takim budżecie jestem w stanie dostać aktualnie:
Samsung QE85Q80AAT
Sony Bravia KE-85XH9096

Czy jest coś jeszcze czym warto się zainteresować? A jeśli nie to co sądzicie o powyższych modelach?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych dwóch - wg mnie lepiej zaprezentuje się Sony 85XH90.
Mieścisz się w budżecie. Jak będziesz niebieski masz dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł .
Następcy kosztują dużo , dużo więcej.
Więc dodatkowa okazja czasowa.
 

Kaperon

New member
Cześć,
mysle nad jakimś 80"+ tv, mam trzy pytania:

1. Czy jest sens dopłacać do 83" C1 względem 77" C1 ? To tylko 6", a kwota całkiem spora.
2. Czy nie lepiej kupić 77" a za zaoszczędzone kupić sprzęt audio? Aktualnie nie mam nic co mógłbym podłączyć do tv.
3. Czy 85xj95 będzie najlepszy jeśli jednak chiałbym pójść w rozmiar?

Dziękuje ślicznie za odpowiedź lub jej brak.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. Zdecydowanie jest sens. Mają 83" wkraczasz w inny region obcowania z programami. Większość twierdzi że nie ogląda ale się daje porywać treści. A to ogromna różnica.
Jeśli kasy wystarczy - tak to inne wartości.
2. Ja jestem za wielkością- to ona niesie największe wrażenia.
3. Nie będzie lepszy. Oled wygra pod każdym względem.
Jak będziesz niebieski , masz specjalną ofertę i to z pakietem dodatkowym.
Na LG i na Sony LCD również.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wielkość robi zawsze największe wrażenie.
Ale Philips 77Oled806 poprzez ambilight daje dla oka wrażenie, że telewizor jest większy o 5-10 cali.
Na obydwa masz dużą okazję obecnie, więc zdecydowanie warto wykorzystać bo nowe model są prawie dwa razy droższe.
 
Do góry