8 dni Sony HDR-HC5e i... Włóż kasetę czyszczącą

kenfollet

New member
Witam. Tydzień temu kupiłem kamerę. Miałem w domu nie używaną od pół roku kasetę Philipsa. Nagrałęm jakieś 20 min i dzisiaj bah. Chce odtworzyć a tu niebieski ekran, chce negrywać a tu informacja: włóż kasetę czyszczącą.
I co teraz? Z lat VHS pamiętam jak się przestrzegało, że kasety czyszczące to najgorsze zło-nie używać! Nie wiem czy mam czyścić głowicę domowym sposobem czy iść do Sony i wyrazić oburzenie faktem, że głowica chce czyszczenia po tygodniu.
Jeśli polecacie jednak kasetę czyszczącą jaką kupić. Z Sony kosztuje 66 zł. Nie ma czegoś godnego polecenia w lepszej cenie? Wiadomo jak dałem 2 tys za kamerę nie będę oszczędzał 60 zł kosztem życia głowica no ale...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to nie takie proste.
Miałem doczynienia z dziesiątkami tysięcy kaset / wypożyczalnia wideo/ . Czasami kasety nawet nowe są zleżałe. I nośnik przykleja się do głowicy.
Kup kasetę czyszczącą Sony, Panasonic czy JVC i spokojnie możesz czyścić.
Ja dość często korzystam z takich kaset na brudnych wyprawach w plener - a kamera gra juz kilka dobrych lat - mimo że jest czyszczona taką kasetą wiele , wiele razy .
 

kenfollet

New member
Dzięki za informację.
Czytałem, że są teraz jakieś kasety czyszczące na mokro (kapie się płynem na taśmę) ale trochę się tego boję.
Z czyszczeniem głowic mam trochę doświadczenia z video. Otwierało się pokrywę i wacikiem do uszu ze spirytusem (nie kosmetycznych) się wyczyściło i video śmigało znów aż miło:]
Czy można zafundować taką terapię czy nowa elektronika nie zniesie tego.
Głowica miło się do mnie świeci z wnętrza paszczy kamery... Aż prosi się o szczeniaczka spiritusiku...
 

Gucio50

New member
Bez reklam
kenfollet napisał:
Dzięki za informację.
Czytałem, że są teraz jakieś kasety czyszczące na mokro (kapie się płynem na taśmę) ale trochę się tego boję. ... ..... ....

... Aż prosi się o szczeniaczka spiritusiku...

Wyrażnie nie masz wprawy. Kamera jest nowa, na przyszłośc kupuj nowe kasetki, we wrocławskim MM, kaseta TDK kosztuje 7zł


Jeśli polecacie jednak kasetę czyszczącą jaką kupić. Z Sony kosztuje 66 zł. Nie ma czegoś godnego polecenia w lepszej cenie? Wiadomo jak dałem 2 tys za kamerę nie będę oszczędzał 60 zł kosztem życia głowica no ale...


A teraz, zamiast znowu coś popsuć, zniszczyć głowice kamery pilnikiem, zalać spirytusem, zedrzeć "agresywna taśmą" czyszczącą, zanieś do serwisu, masz gwarancję lub zapłacisz 20zł.

UŻYWAJ TYLKO KASET CZYSZCZĄCYCH ZALECANYCH PRZEZ PRODUCENTA, w razie czego nie bedziesz miał do siebie pretensji.


Znajomu kupił do komputera streamer, 4GB aby robić backupy dysku. Zapłacił 880zł. Od mamy dostał kasety streamera, z pracy, z przed 8-miu lat. Skutek: Zerwana taśma wkręcona w mychanizm streamera i pogiete jakieś blaszki. Naprawa 450zł i kupa śmiechu w serwisie.

Stare rupiecie lub tanie kasety to oszczędność pozorna.:p
 
Ostatnia edycja:
Do góry