77OLED818 Problem przy przejściach tonalnych

silent22

Member
Cześć,
Mam problem z przejściami tonalnymi w ciemnych scenach nie dość że jest pikseloza to jak się rozjaśnia ekran to są takie dziwne rozbłyski, ktoś może pomóc? Widać w poniższym filmiku na włosach, a w drugim filmiku to już jest szczególnie widoczne. na jaki bym tryb nie włączył to jest to mniej lub bardziej widoczne.


 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Cześć,
Mam problem z przejściami tonalnymi w ciemnych scenach nie dość że jest pikseloza to jak się rozjaśnia ekran to są takie dziwne rozbłyski, ktoś może pomóc? Widać w poniższym filmiku na włosach, a w drugim filmiku to już jest szczególnie widoczne. na jaki bym tryb nie włączył to jest to mniej lub bardziej widoczne.


Masz na myśli takie efekty - LINK ? (właściwy materiał jest od 2:33)
Jeśli tak, to temat dobrze znany. Ten typ tak ma. Nic z tym nie zrobisz i żadna aktualizacja tego nie naprawi bo skoro od kilku lat nic w tej materii się nie zmieniło, to już się nie zmieni.
Identycznie wygląda to w starszym OLEDzie807 (mam - potwierdzam, u mnie wygląda to identycznie). Vincet już rok temu pojechał mocno Philipsa, za takie poważne błędy w obróbce obrazu.
U żadnego innego producenta nie ma takiej kaszany. Nawet najtańsze modele konkurencji nie mają takich problemów.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ło matko.Co to jest?🤔Stare lampiaki lepiej grały. ;)

A kalibracja?🤔

No chyba nie sądzisz, że Vincent jako jeden z najlepszych w Europie specjalistów od kalibracji, nie zrobił jej przed testem Philipsa.
Kalibracja może co najwyżej tylko minimalnie obejść problem ale na pewno go nie usunie. W rzeczywistości jest tak, że te wady wyłażą nie na wszystkich filmach i widać je głównie w ciemnych scenach. Jak rozjaśnimy maksymalnie obraz to scena się rozjaśnia i efekt ten się zmniejsza (ale tylko nieznacznie, może max w 10-20%). Tylko czy taki przesadnie rozjaśniony obraz będzie zgodny z ustawieniami kalibracji? Raczej wątpię.
 
Ostatnia edycja:

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Wiesz...Vincent to jedno i nic jemu nie umniejszam.
Pytanie o kalibrację kierowałem do Ciebie.Bo z Tobą można pogadać.A Vincent na pytanie raczej nie odpowie. ;)
 

silent22

Member
Po "imprezie" ale chyba restarty się wyjaśniły, chyba coś robili z prądem i dziwnie telewizor się wyłączał a reszta działała. Ale poobserwuje jeszcze.
 
Cześć,
Mam problem z przejściami tonalnymi w ciemnych scenach nie dość że jest pikseloza to jak się rozjaśnia ekran to są takie dziwne rozbłyski, ktoś może pomóc? Widać w poniższym filmiku na włosach, a w drugim filmiku to już jest szczególnie widoczne. na jaki bym tryb nie włączył to jest to mniej lub bardziej widoczne.


Dzieje się tak tylko w przypadku filmów o bardzo niskiej przepływności i niskiej jakości. Aby to wyeliminować, należy włączyć tryb usuwania artefaktów w ustawieniach. Wymagane jest również ustawienie poziomu czerni na 48-49.
 
Do góry