75xh9505 smugi i punkty na ekranie

kazuraki

New member
Dzień dobry wszystkim po raz pierwszy.

Od dawna jestem biernym obserwatorem forum. Między innymi za wiedzą tu przeczytaną, zdecydowałem się na zakup telewizora Sony 75XH9505. Przy pierwszym włączeniu i konfiguracji zobaczyłem na ekranie ciemne smugi, pasy i punkty głównie w połowie ekranu, coś jakby matryca była nierówno wyczyszczona. Widać to na ciemnym (granatowym, czarnym) tle.

Czy jest to wada i powinienem reklamować ten egzemplarz?




Niestety, jako nowy, nie mogę wrzucić zdjęć :/
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Skoro dopiero kupiłeś to oddaj i weź inny

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

kazuraki

New member
Skoro dopiero kupiłeś to oddaj i weź inny


Zakup na firmę, więc oddawanie nie wchodzi w rachubę, raczej jedynie reklamacja, o ile jest to wada.


fotosik[kropka]pl/zdjecie/e581f832bd1bfab9


fotosik[kropka]pl/zdjecie/a90cbb398f64a9e6


fotosik[kropka]pl/zdjecie/7216585c1f9da660


fotosik[kropka]pl/zdjecie/74a5c41b438e2867
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Poniżej poprawione linki:

fotosik.pl/zdjecie/e581f832bd1bfab9
fotosik.pl/zdjecie/a90cbb398f64a9e6
fotosik.pl/zdjecie/7216585c1f9da660
fotosik.pl/zdjecie/74a5c41b438e2867

Tło masz faktycznie takie jasne jak na zdjęciach? Aparaty potrafią mocno przekłamywać czerń na LCD.
Wygląda jakby wygaszanie strefowe się nie załączyło.
Czy po zakończeniu konfiguracji startowej, w trakcie normalnego użytkowania i na planszach testowych (można zainstalować apkę test LCD ze sklepu) też to widać?
 
Ostatnia edycja:

kazuraki

New member
Co do kolorów, to na zdjęciach są jaśniejsze niż w rzeczywistości, taki negatywny urok telefonu.

Normalnego użytkowania jeszcze nie ma, bo dopiero się wprowadzam i ani internetu ani telewizji (tv przyjechał w piątek). To co mam na kompie jest raczej średniej jakości i nie widzę smug ani punktów. Są one widoczne chyba tylko przy jednolitym ciemnym tle.

Czy to jest wada i dzwonić od rana do Sony z reklamacją? Na forum przeczytałem sporo podobnych problemów, ale każdy dotyczy konsumenta i da się łatwo rozwiązać odstępując od zakupu.
 

kazuraki

New member
Filmik z żużlem - nie dostrzegam punktów ani smug, obraz się zmienia, więc chyba nie da się ich znaleźć.


Filmik z szarością - na jednolitym tle widać dwa punkty (symetrycznie po obu stronach połowy ekranu), patrząc pod kątem 30-35'' widać smugi


Wkurza mnie świadomość wady telewizora. Jutro zadzwonię do Sony i zobaczę jak będzie przebiegała rozmowa i propozycja rozwiązania problemu.
 
Do góry