75QN95A ewentualnie co innego?

Pihexur

Member
Witam. Robię przesiadkę z Q90T i szukam czegoś z lepszą czernią. Nie zbyt chce iść w oledy gdyż w tym rozmiarze tylko coś 77 ale to już droższe tematy. Ewentualnie jakaś alternatywa? Głównie pod xsx, netflix. Zauważyłem ogólnie, że mało wszędzie testów o 95A. Bardziej poplularny model to 91A w Polsce chyba

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Witam. Robię przesiadkę z Q90T i szukam czegoś z lepszą czernią. Nie zbyt chce iść w oledy gdyż w tym rozmiarze tylko coś 77 ale to już droższe tematy. Ewentualnie jakaś alternatywa? Głównie pod xsx, netflix. Zauważyłem ogólnie, że mało wszędzie testów o 95A. Bardziej poplularny model to 91A w Polsce chyba

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

91A jest bardziej popularny bo jest tańszy.Różnice między 95A i 91A są niewielkie.95A ma One Connect,więcej głośników.
Generalnie,główne bebechy,z tego co wiem są takie same
https://www.euro.com.pl/porownanie.bhtml?p1=80864038593&p2=82058241089
 

Pihexur

Member
91A jest bardziej popularny bo jest tańszy.Różnice między 95A i 91A są niewielkie.95A ma One Connect,więcej głośników.

Generalnie,główne bebechy,z tego co wiem są takie same

https://www.euro.com.pl/porownanie.bhtml?p1=80864038593&p2=82058241089
Różnica ponad 6k. Nie mogę znazc na rtings wogole modelu qn95a. Dziwne trochę, czytałem że to odpowiednik qn91a na inne rynki. Zastanawiam się czy np jakość.obrazu jak kontrast itp.nie są.lepsze na QN95. Wracając do alternatyw to jakiś inny model?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

mpDante

Member
Bez reklam
Różnice to One Connect i więcej HDMI 2.1, QN91 ma tylko 1 takie złącze. Alternatyw brak, bo Philips 75PML9506 jest chyba droższy i ma problemy z ogarnianiem wygaszania strefowego. Jest też w Media Expert Hisense U9G, który na papierze ma świetne parametry.

Oled 77B13 nie jest obecnie w podobnej cenie do 75QN91? Jak zamawiałem swojego to wychodził chwilowo taniej od Samsunga... 11699-1610zl w bonach.
 

Pihexur

Member
Różnice to One Connect i więcej HDMI 2.1, QN91 ma tylko 1 takie złącze. Alternatyw brak, bo Philips 75PML9506 jest chyba droższy i ma problemy z ogarnianiem wygaszania strefowego. Jest też w Media Expert Hisense U9G, który na papierze ma świetne parametry.

Oled 77B13 nie jest obecnie w podobnej cenie do 75QN91? Jak zamawiałem swojego to wychodził chwilowo taniej od Samsunga... 11699-1610zl w bonach.
Dla mnie akurat ten oled będzie zbyt ciemny aczkolwiek pewnie wezmę i potestuje przez 14 dni

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

rafi22

Member
Czytałem gdzieś artykuł, że model QN95 ma też więcej stref i matryce są lepiej wyselekcjonowane niż QN91 (nie pamiętam gdzie). Ale czy to prawda, tego nie wiem.
 

Pihexur

Member
W tej cenie co 75QN95A masz przecież OLED LG 77 C1 lub Sony 77 A80J.
Według rtingsa to C1 świeci słabiej niż Cx- miałem go roku temu na tydzień i wszystko było pięknie tylko był za ciemny w dzień. Może nowe modele w tym a80j świecą lepiej, musiałbym zobaczyć

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Czytałem gdzieś artykuł, że model QN95 ma też więcej stref i matryce są lepiej wyselekcjonowane niż QN91 (nie pamiętam gdzie). Ale czy to prawda, tego nie wiem.
W teście Maciek K podaje że 65QN95A posiada 731 stref podświetlenia czyli tyle samo co 65QN91A.
Co do selekcji matryc to nie mam takich informacji.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie C1 gra lepiej i to wyraźnie od każdego LCD Samsunga.
Samsung wie o tym i też będzie wprowadzał oledy.
 

Pihexur

Member
Niezła cena
767ecd77285c461d0b2e5e78dd3d63a8.jpg


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Pihexur

Member
Zdecydowany jestem na 90%. Zawsze 14 dni jest na zwrot ale tak patrzę to nie wiedzę wiedzę siebie alternatywy. Oledy za ciemny na pokój z oknem balkonowym. Serio ta kalibracja jest taka skuteczna? W Q90t też myślałem ale jednak odpuściłem temat

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Pihexur...
W 2013 roku kiedy kupiłem 55ST60 Panasonica ,jeśli chodzi o jakość obrazu plazma,mimo swoich wad nie miała właściwie konkurencji.Wiadomo jak grało wtedy LCD.
Decydując się teraz na LCD bałem się trochę jak to będzie grało bo cały czas miałem w pamięci jak to grało w 2013 roku.A nie śledziłem na bieżąco jak postępuje rozwój technologii.
W pierwszym odruchu chciałem kupić Oleda.Ale poczytałem trochę,i doczytawszy więcej o wadach i zaletach Lcd i Oled , głównie ze względu na bardzo jasny pokój kupiłem Lcd.
I powiem Ci,że nie żałuję zakupu.
Stara plazma nie ma nawet podejścia do Samsunga.
A kalibracja? Ten Samsung już po wyjęciu z pudełka i kilku podstawowych ustawieniach z "łapy" gra bardzo fajnie.Kalibracja wzmacnia ten efekt.Plazmy niestety nie kalibrowałem.Teraz to zrobiłem i nie żałuję.
Oczywiście Ty możesz mieć zupełnie inne odczucia i to jest zrozumiałe bo każdy subiektywnie odbiera obraz wyświetlany na ekranie.
 
Do góry