75" do salonu (tv, gry, netflix)

inuictus

Member
Cześć,
Ostatnio kupiłem PS5 i stwierdziłem że mam za stary TV, w związku czym czas na zmiany.
Od 5 lat jestem (śmiało mogę napisać zadowolonym użytkowniekiem) modelu Philips 65PUS8102 (również kupionego w oparciu o to forum).
Był to mój pierwszy model Philipsa i ambilight zrobił "robotę", w związku z czym przy wyborze następcy z automatu kieruję wybór w stronę Philipsa, ale niestety tutaj pojawia się problem :)
Po 5 latach stwierdziłem że trzeba kupić coś większego (75"), bo zmieniając na 65" (nawet OLED), nie będą do końca "czuł" tej zmiany (nawet kosztem lepszego obrazu).
Z racji tego że budżet jest mocno ograniczony (7-7,5 tys.) wybór swój skierowałem na Philips 75PUS8818 i właściwie już bym go kupił, gdyby nie ostatnia chwila wewnętrznej reflekcji (najpierw poczytaj) po której się okazało że w modelu 75" jest ekran IPS, no i tutaj lipa. Gdyby była matryca VA, raczej nie pisał bym tego posta.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprostr/pod lekkim kątem (z fotela)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? raczej stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? słońce z boku, z prawej strony (ona balkonowe), ale są rolety zaciemniające
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? android tv/google tv, plus oczywiście wszystkie aplikacje jak Netflix, HBO, Viaplay, Player, itd. / fajnie jakby posoadał AirPlay i HomeKit
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? UPC
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Soundbar Samsung, PS5
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 6h
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? głównie youtube
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, z racji nowego zakupu PS5 to obecnie po 2-4h dziennnie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? w dzień telewizja śniadaniowa (tvn24, itp), wieczorami jakieś gównoseriale (żona), sporo piłki nożej (ja), plus współnie Netflix, itp
17. Preferencje co do wielkości? 75"
19. Preferencje co do marki ? Philips (ze względu na ambi), Sony, Samsung - w dalszej kolejności wszelkie TCL, Hisense..
20. Czy telewizor ma mieć 3D ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 7000-7500 zł

Tak jak pisałem powyżej, brałem pod uwagę Philipsa, ale z racji IPS chyba odpuszczę ten zakup i obecnie głównym faworytem jest Sony XR-75X94K (~6800 zł), który spełnia moim zdaniem większośc wymagań, powinien być dobry do sportu, grania, oglądania seriali/filmów i posiada AirPlay/HomeKit.

W ogóle nie znam się na modelach Samsunga, który/e ewentualnie warto wziąć pod uwagę?

Gdyby tak Philips 75PML9008 nie miał swojego systemu, tylko Google TV mocno brałbym go pod uwagę.
 

kamil6570

New member
Hej, wydaje mi się, że mamy podobne, a przynajmniej zbieżne cele (budżet, wielkość, zastosowanie TV). Zapraszam do dyskusji także u mnie, gdzie poruszyłem wątek LED vs miniLED - tudzież prośba do admina o połączenie wątków.

Edit: liczysz się z tym, że SONY XR-75X94K jako ubiegłoroczny model może być powystawowy? Czym różni się od modelu X90K o którym piszę u siebie?
 

inuictus

Member
Edit: liczysz się z tym, że SONY XR-75X94K jako ubiegłoroczny model może być powystawowy? Czym różni się od modelu X90K o którym piszę u siebie?

W Euro jest dostępny od ręki i nie będzie to model powystawowy (pytałem).

Co do różnic:

Różnica między modelami X90K a X93K/X94K/X92K: W serii X94K/X93K w ekran wbudowano mikrofon. Można wydawać polecenie głosowe bez mówienia bezpośrednio do pilota z wbudowanym mikrofonem

W serii X94K/X93K zastosowano aluminiową podstawę „Blade” a w serii X90K jest to standardowa smukła podstawa „Blade”

W serii X94K/X93K wykorzystano technologię Rich Color Enhancer, która wzmacnia neutralne kolory do bardziej żywych tonów, aby nadać obrazowi dodatkową wyrazistość. Dzieje się to automatycznie i funkcja ta nie jest widoczna w ustawieniach aby ją włączyć lub wyłączyć
 

kamil6570

New member
W serii X94K/X93K zastosowano aluminiową podstawę „Blade” a w serii X90K jest to standardowa smukła podstawa „Blade”
Ja swój wieszam na ścianie (btw. Sony ma mega nisko otwory VESA, przez co mam dodatkowy problem, że będzie wisiał nienaturalnie wysoko, a nie zamierzam modyfikować pozycji samego uchwytu, więc..), ale sama obudowa bez różnic? W obu wariantach czarne "piano"?

Rozważasz Neo qLEDa od Samsunga zamiennie za tego Sony? Dylemat z mojego posta - czy poświęcić ten sam budżet na 75 cali Sony w zwykłym LEDzie, czy wziąć miniLEDa, ale od Samsunga..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To zdecydowanie sięgałbym jednak po 75" ale mini led TV.
Masz teraz na BF specjalną ofertę z pełnym pakietm dodatkowo z montażem i dostawą.
 

inuictus

Member
Czytam, czytam i czytam… rodzina upiera się na coś z Philipsa. Wczoraj wyłączyliśmy ambilight i nie dało się oglądać (pewnie kwestia przyzwyczajenia).

W związku z tym chyba pozostanę przy obecnym rozmiarze 65” tylko pójdę w stronę OLED-a.

No i tutaj biorę pod uwagę model 65OLED718, czy to będzie najlepszy wybór w budżecie ~7 tys.? Czy odczuje różnicę w codziennym odbiorze względem poprzednika (rozmiar ten sam). Zaznaczam że mój obecny LCD ma bardzo dobrą czerń i jest po kalibracji.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Co do jakości to Oled tv oczywiście , że wygra.
Masz teraz 65Oled718 za 6899 zł z pakietem na BF.
Później będzie drożej...
Każdy odczuje różnicę jakości - każdy !
Twój LCD ok.

Ale to będzie naprawdę inna klasa.
 
Do góry