75 cali za 10k

romeo33

New member
Witam Wszystkich , od dawna obserwuje to forum i przyszedł czas się zapytać , może ktoś mi pomoże.
Potrzebuje LCD 75cali za około 10k.
Przejrzałem cała ofertę naszego rynku i wybór zawęziłem do trzech modeli z tego roku.


1. Samsung UE75NU8002

2. Philips 75PUS8303 (ambilight dla mnie nie jest zaletą , na pewno bym to wyłączył)
3. Sony KD-75XF8596


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 34m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 3m i rzadko ale się zdarza 5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 3 lub 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?- na wprost i z boku kąt 30 stopni
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć- wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? - słońce z boku tylko rano.
7. Jaki masz obecnie telewizor? -Plasma Kuro
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? matryce mat bo w dzień mam już dosyć lustra na plasmie
9. Jaki sygnał będzie podłączony do Telewizora-? NC +, netflix 4k
10 .Jakie urządzenia ?- Soundbar , blue ray 4k , dekoder nc+
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?- Ok 5-6 h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? -tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?- Filmy , sport , info
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? -Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?-sporadycznie ( X-box )
16. Preferencje co do marki?- raczej Sony
17. Preferencje co do wielkości?- 75 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? -Smużenie przy sporcie oraz efekt teatru przy filmach
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? różnie to bywa
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - max 11k
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? 8/10 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Tak Netflix youtube
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Jak masz konsolę to Samsung będzie dobrym wyborem dzięki nowemu trybowi dla graczy. Ten Samsung to odrobinę lepsza wersja serii MU7002. Szkoda, że nie ma już oneconnecta.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz bardzo dobre modele:
- LG 75Sk81000 za 10999 zł
- Philips 75PUS8303 za 9999 zł
- Sony 75Xf8596 za 10.800 zł
- TCL 75C7006 za 7699 zł
 

romeo33

New member
Konsoli nie mam i narazie nic nie planuje
Kiki a Samsunga masz w ofercie i jak on się ma do tej czwórki co poddałeś czy nie zawracać sobie nim głowy bo różne opinie o nim słyszałem, jedni polecają drudzy trzymaj się z dala od samsunga, jak to w końcu jest z tym modelem?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też dobry model.
Ale najwięcej radości niesie pod Philips 75PUS8303 lub LG SK8100 z Nano cell i AI.
 

romeo33

New member
Ale mi teraz zakotłowaliście w głowie, po przeczytaniu testów byłem już prawie zdecydowany na sony xf no i do tej marki jestem przywiązany od lat , Samsunga trochę mniej bo matryca VA ma problem z kontami co mi trochę by przeszkadzało i co tu robić, ten xf dużo gorszy będzie od 8303?
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Mnie najbardziej ciekawi, dlaczego wyłączyłbyś Ambi? To jak seks z miss świata przy zgaszonym świetle...
 

romeo33

New member
Mnie najbardziej ciekawi, dlaczego wyłączyłbyś Ambi? To jak seks z miss świata przy zgaszonym świetle...

hahaha dobre.
ten wynalazek Philipsa nie porwał mnie w sklepie , może w domu by było inaczej, nie mam pojęcia.
Do Sony czuje sentyment a philips raczej kojarzy mi się z suszarką do włosów, żelazkiem czy odkurzaczem a nie z bardzo dobrym tv , może dlatego mnie te światełka nie jarają a tu prosze , słyszę same superlatywy o 8303 a o sony cisza , chyba coś w tym jest
 
Do góry