75 cali Philips czy Sony

masarro

New member
Witam,
Proszę o pomoc w wyborze tv philips pus 7354 czy philips pus 7855 czy sony Telewizor SONY KD-75XG8096. Sa jakieś istotne różnice mszy tymi modelami philips? Prosze o radę.
 

omnia

New member
Zdaje się, że wersja 7855 jest nieco lepiej wyposażona, ale oba telewizory Philipsa mają matryce VA i to chyba najważniejsza rzecz dla tych modeli. Telewizora Sony nie znam, więc w jego ocenie nie pomogę.
 

masarro

New member
50Hz wystarczy max 5k chce wydać to tylko tv. Czytałem dużo dobrych opinii na temat philipsow te 2 modele mieszczą się w budżecie, pytanie czy model wyższy jest faktycznie lepszy, sony jest z 2019 ale może i to warto... Chciałem waszej opinii bądź to użytkowników bądź fachowców zasięgnąć. Za co z góry dziękuję.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To brałbym 75PUS7855 , masz w programie dla niebieskich gdzie sam wybierasz ceny. Podaj maila to CI wyślę program
 

masarro

New member
A co sądzicie o modelach:
Samsung UE75TU8002K 75''
QLED 75'' Samsung QE75Q65TA
LG LED 75UN81003LB 4K
PHILIPS LED 75PUS7855/12

Który z wyżej wymienionych doradzicie wybrać?
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Z podanych TV to zdecydowanie SAMSUNG 75Q65. Jednak poważnie zastanowiłbym się nad SONY 75XH8096. Jesli nie oglądasz w zupełnej ciemnosci będzie to lepszy wybór.
 

masarro

New member
Tak ale czy ten Sony nie jest modelem z 2019? Spadł z cena jakiś czas temu do bodajże 4400 teraz już znowu chodzi około 5200. Za tymi zmianami cen nie idzie nadążyć... Niekiedy są wręcz nielogiczne. A Philips?
 

SLAV7

New member
Bez reklam
XH8096 to model 2020. Model XG był w 2019. Tego PHILIPS-a sobie daruj. Szkoda kasy. Ma gorszą jasność i gorszy HDR.

Ceny niestety poza wyjątkami wzrosły i ie sądzę aby było taniej.
 

masarro

New member
Dziękuję za sugestie, faktycznie Philips jest tańszy. Wybierając między Philips a Qled Samsunga, który ma przewagę? Trochę korci mnie ten ambilight, ale sam nie wiem czy to powinno decydować, raczej ogolna ocena jako całość...Wymieniony LG nie wart uwagi?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W Twoim przypadku brałby Philipsa.
Na obydwa masz specjalną ofertę dla niebieskich członków forum z pakietem dodatkowo.
 

masarro

New member
Poczytałem trochę o doświadczeniach i odczuciach wlascicieli Philpsa i już ich nie chce. Na placu boju pozostaje

QLED 75'' Samsung QE75Q65TA
Sony 75 XH8096.

Z którego będę bardziej zadowolony?
 

Petru23

Banned
Poczytałem trochę o doświadczeniach i odczuciach wlascicieli Philpsa i już ich nie chce. Na placu boju pozostaje

QLED 75'' Samsung QE75Q65TA
Sony 75 XH8096.

Z którego będę bardziej zadowolony?


Mam 55xh80 i oddaje. Nie radzi sobie ze skalowaniem, skopany uplynniacz. Przy np przesuwających się budynkach brakuje 120hz, linie falują i migocza. Sieje artefaktami. I to nie tylko u mnie.
Miałem q74t i 77t, oba oddałem prze kolory z tv. W Netflix ok, YT ok ale tv dramat. Brak życia, sprane i pożółkłe mimo ustawień bieli.

Zobacz sobie lg 75un8500 lub 65". Podświetlanie direct, 120hz. W 75" jest chyba va, w 65 ips. Taki nano9 bez nano. Warto pomyśleć, bo w tym rozmiarze będzie widać problemy z ruchem.
 

masarro

New member
Teraz to już nic nie wiem, wychodzi na to że cokolwiek kupię to będzie " padaka"... Praktycznie każdy model ma jakąś zła opinię. Już nie wiem czy to kwestia felernego egzemplarza, czy tego że w tej cenie nie można się spodziewać przyzwoitej jakości. Nie jestem żadnym koneserem tv z niewiadomo jak wygórowanymi wymaganiami. Jednakże chciałbym kupić tv z którego będę zadowolony i nie będę się stresował, że a to wyblakłe kolory a to czarny jest szary itp itd. Serio nic już nie wiem.
 

Petru23

Banned
Bo tak wygląda dzisiejszy rynek. Chcesz bez kompromisów to musisz kupić OLEDA. Ale oled trwały nie jest i nie jest to zakup na lata, jak kiedyś pdp. Więc aby jakoś przymusić klienta do jednak wejścia w oled lcd jako gorsza technologia ma swoje wady, które jednak są dosyć istotne. Nawet topowe lcd mają zawsze "coś" co stanowi o tym, żeby kupić jednak oleda.
A lcd może działać świetnie, bo jeszcze kilka lat temu można było kupić relatywnie niedrogo lcd z kilkuset strefami wygaszania, bdb kontrastem, czernią i kątami widzenia. Jakimś dziwnym trafem takich lcd już nie kupimy. Mamy tych stref kilkadziesiąt, gdzie potrafi to wkurzyć podczas oglądania ciemnych scen, kąty są słabe a kolory sprane. I upchany android, który dopełnia wkurwienia bo się wiesza itp.
Producenci musieli stworzyć nawet sztucznie duże różnice jakościowe między obiema technologiami aby wpychać oledy. Padnie za 3 lata? Znów kupisz oled, bo jednak człowiek przyzwyczaja się do lepszego. Nie spojrzysz na lcd jaki by nie był, bo jednak nie da takiej jakości obrazu jaki miałeś.
Tak to sobie producenci wymyślili

Będąc w Twojej sytuacji Brałbym 120hz najlepiej bez androida. Nie ważne jakie podświetlanie i matryca. Sam kupiłem ips i jest bdb. Nawet ta mało czarna czern okazuje się jednak czarna, widać szczegóły gdzie na va jest smoła a srebrzenie nie jest większe jak na va po odejściu kilkudziesięciu cm od środka ekranu. Do tego plastyka i głębia obrazu z IPS jest lepsza niż na va.

Możesz zamówić przez net tego lg un8500 i sprawdzić. Najwyżej oddasz ale się przekonasz


Sam wychodzę z 42" 720hd plazmy i oddaje już piąty TV.
 
Do góry