75 cali do 8000pln

wuteka

New member
Szukam nowego telewizora, około 75 cali, myślałem o OLED ze względu na fajną czerń, ale z drugiej strony słyszałem że ledy poszły do przodu i nie jest to aż taki skok jakościowy.

Ciekawą opcją jest Frame od samsunga, ale nie wiem czy to się rzeczywiście sprawdza i jak wpływa na żywotność TV.
Poprzedni (kupiony z resztą za pośrednictwem tego forum), 65PUS6521 powoli już chyba dogorywa.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Salon około 40m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ~4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Świeci z boku, ale w razie potrzeby są rolety, słońce nigdy nie przeszkadzało do tej pory
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 65PUS6521
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobra jakość obrazu, dobra czerń, dzwięk nieistotny bo od tego mam sprzęt audio zew.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: Internet WiFi/RJ45, hdmi
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? xbox series x
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ~4-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Netflix / HBO
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? xbox - 10% czasu
17. Preferencje co do wielkości? 75''
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7000-8000
 

Browiec95

New member
Ja też szukam 75' do ok 7k i czaję się na qn92c z apki Samsunga, otóż cena 9899zl, ale można zejść poniżej 7k. Rabat 5% na hasło start, jak napiszesz do konsultanta o kod to dają podobno 10% na zakup nowego tv i drugi kod - 200zl można uzyskać, do tego cashback 1500zl co finalnie daje nie całe 7tyś zł. Jutro będę pisał na czacie w apce, jeśli się uda uzyskać ten kod konsultanta to biorę. Na peperku czytałem, że dają bez problemu.
 

wuteka

New member
Ja wczoraj zobaczyłem the frame i jego "art mode", chyba mnie złapali - teraz już myślę tylko o tym jakby to dobrze wyglądało w moim salonie :D
 

wuteka

New member
Art mode to wyświetlanie statycznych obrazów (np znanych dzieł sztuki, ale równie dobrze można użyć własnych zdjęć), ale efekt ze względu na wyjątkowow matowy ekran jest piorunująco dobry. Trzeba zobaczyć na żywo, ale wczoraj z całą rodziną nie mogliśmy uwierzyć że to tak dobrze wygląda. Także w salonie zamiast czarnej, ogromnej plamy możesz mieć coś ładnego.
No ale, coś za coś - parametrami zapewne ten wybrany przez Ciebie zjada the frame na śniadanie (nie sprawdzałem dokładnie, ale tak przypuszczam).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej klasie cenowej łapiesz się już na mini led TV i to dobrej sprawdzonej klasy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Thed frame - to bardzo dobry model, ale mini led gra co do jakości - lepiej.
Masz już mini led 75C805 za 6800 zł z pełnym pakietem , z montażem i dostawą.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tyle, że Ty chyba już zakochałeś się w The Frame.
Ja Ci się podoba, to w czym problem?
The Frame nie ma alternatywy, jak w grę wchodzą odbicia. Ty ich nie masz, więc jedynym atutem zostaje wyświetlanie obrazów i ew. dizajn w pomieszczeniu.
 

wuteka

New member
Tyle, że Ty chyba już zakochałeś się w The Frame.
Ja Ci się podoba, to w czym problem?
The Frame nie ma alternatywy, jak w grę wchodzą odbicia. Ty ich nie masz, więc jedynym atutem zostaje wyświetlanie obrazów i ew. dizajn w pomieszczeniu.
No dokładnie tak, frame mnie ujął, ale jeszcze szukam kogoś kto powie "Jezus Maria, w porównaniu do mini led to bieda i wyrzucanie pieniędzy w błoto" (tym bardziej że tak jak piszesz - u mnie nie ma problemów z odbiciami, jedyny extra plus to art mode), ewentualnie powie "Jest ok, i tak obraz będzie lepszy niż na Twoim starym 65PUS6521".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
The Frame - to dobry model.
Ma swoje bezapelacyjne zalety co do matrycy matowej.
I dobre rozwiązania adaptacji mieszkaniowej.
Cenę napiszę Ci na PW .
 
Do góry