70PUS7304 lub 75PUS7354 ?

5zymon

New member
Odkurzyłem moje konto założone w 2008 roku ;-).

Ostatnie parę lat miałem Samsunga UE55H6400, nadszedł czas odswieżyć trochę TV więc go sprzedałem. Jak na złość, większość poprzedniego tygodnia 70PUS7304 którego sobie upatrzyłem był w promocji za ok 3600, teraz cena to 4500 zł.... w związku z tym zacząłem się zastanawiać, czy może nie lepiej poczekać aż np, 75PUS7354 będzie w tej cenie i dopłacić do większego (obecnie to 5k).

Ogólnie to jestem nastawiony na philipsa ze względu na ambilight, mamy spory salon (troche ponad 30m2) do tego praktycznie cała ściana i antresola (7m wysokości), także wyobrażam sobie że efekt będzie fajny. Tyle się tego na youtubie naoglądałem że ciężko będzie mi zmienić zdanie :).

Oglądanie to sporadycznie VOD (netflix, hbo go), granie - wiem że wielu ludzi jest przeczulonych na punkcie 50hz, ale grałem bez problemu na w/w samsungu i jakos mi to nie przeszkadza - sportu nie oglądam wcale.

W związku z powyższym, jeżeli ktoś mógłby mi doradzić czy

75PUS7354 - jest na matrycy VA (bo z tego co tutaj czytam to już wiem że IPS jest be)? Czy jeżeli dopłacę do niego zamiast 70PUS7304 to będę załował? :)

Wiem że niedłługo będzie 70PUS7555, ale to może być za 2 miesiące, a obecnie nie mam nic. Może ktoś ma więcej info?

Ostatecznie w tym rozmiarze jest jeszcez 75PUS6754 ale nie wiem czy różni się czymś poza brakiem androida. Nie jest specjalnie tanśzy...

W samsungu korzystałem z Mi Boxa do netflixa i hbo go.

Widzę też, że niektórzy klubowicze otrzymują jakieś sekretne linki do zakupów i kalibracji ;-) w takiej sytuacji w razie czego mogę chętnię dołączyć do klubu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie zdecydowanie warto dopłacić.
Zresztą dla niebieskich masz specjalną ofertę.
A jaką masz odległość od ekranu ?
 

5zymon

New member
Hej, zdecydowałem się dołączyć do klubu ;-). Zmierzyłem odległość i dotychczas tak jak stoi kanapa to będzie niecałe 3m od Tv (2.8), przy czym zawsze przy 55" które dotychczas miałem, czułem że to za daleko ;-).

W tym 75PUS7354 trochę***martwi mnie mała ilość testów albo w ogóle opinii użytkowników, jedyne co znalazłem to zażalenia na poświaty przy czarnym kolorze, ale może to kwestia kalibracji. Żadnego z tych TV nie widziałem na żywo jeszcze, muszę wybrać***się***do jakiegoś***marketu pooglądać.

Czy jest jakaś strona gdzie można sprawdzić oferty dla klubowiczów?


No i jeszcze kwestia matrycy, niektórzy piszą VA inni IPS avforums.com/threads/philips-75pus7354-vs-70pus7304-for-gaming-and-movies.2286109/


Tutaj na forum zdaje się widziałem VA.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej , ma świetne skalowanie , obróbkę, multimedia, możliwości.
Oferta napisz na PW - jest specjalna dla niebieskich.
 
Do góry