70-75" do 6000zł

akimg

New member
Cześć wszystkim

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z boku, aczkolwiek pokój jest raczej zacieniony
7. Jaki masz obecnie telewizor? PANASONIC TX-58EX780E
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? wyłącznie internet
10. Jakie urządzenia? wzmacniacz
11. Ile godzin dziennie ma pracować? 2-6h
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Wszystkiego po trochu: filmy / seriale na Netflixie i HBO + YouTube
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry? Nie
16. Preferencje co do marki?  Nie lubię Philipsa
17. Preferencje co do wielkości? 70"+
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Niska jakość obrazu i brak płynności (dodam, że w moim aktualnym tv nie mam z tym problemu)
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami i w nocy
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 6000
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Nie wymieniam do póki działa lub coś mi nie zaczyna przeszkadzać (aktualny jest trochę za mały)
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? tak, głównie Youtube, Netflix, HBO itp. ale przy wykorzystaniu nVidia Shield, więc wbudowany SMART raczej nie będzie wykorzystywany (chociaż to też się może zmienić)

Na koniec wspomnę, że wcześniej zawsze zwracałem uwagę na to, czy natywne odświeżanie TV to 100/120Hz, pytanie jednak, czy przy źródłach, na których oglądam treści (VOD + yt), jest sens w ogóle zwracać uwagę na ten parametr. W gry grać nie zamierzam, bo mam do tego PC.

Dzięki za pomoc i odpowiedzi
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Akurat w klasie tej - Philips ma mocne modele.

Do Twoich potrzeb:
  • TCL 75C735 za 6499 zł
  • Sony 75 x85K za 6499 zł
  • Philips 75PUS8546 za 5499 zł ( mimo ,że nie lubisz)
  • 75Q80C- kasy nie wystarczy.
 

akimg

New member
Kiki, dzięki za Twoje propozycje. Chyba najbardziej skłaniałbym się ku Sony. Tak jak pisałem - Philipsa nie lubię (miałem awarię w każdym urządzeniu tej marki na przestrzeni 5 ostatnich lat), poza tym ma 60Hz (nie wiem czy to ma w moim przypadku znaczenie, ale nigdzie nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi). TCL trochę się boję (mam budżetowy TV tej marki i padła część podświetlenia, czeka na serwis zewnętrzny)
Znalazłem jeszcze coś takiego: HISENSE 75E7KQ Pro 75 w dość dobrej cenie - 6299zł. Jak uważasz?
 

akimg

New member
radier, masz rację, poczytałem dokładniej i z jasnością jest tak sobie, a kupując nowy TV, oprócz większej przekątnej miło by było zobaczyć jakiś delikatny skok w jakości wyświetlanego obrazu (mój aktualny też nie ma rewelacyjnej). Ech... chyba trzeba będzie dorzucić trochę $. To może HISENSE 75U7KQ lub SONY XR-75X90K?
 
Do góry