7.1.2 czy 5.1.4 ? Głośniki sufitowe.

MoonAudi

New member
Witam,
Zdecydowałem się rozbudować swoje kino domowe z obecnego 5.1, z uwagi na coraz liczniejsze treści Atmos/Dts:X

Czy dwa głośniki sufitowe w stosunkowo niskim 2.8m i małym 25m/2 pomieszczeniu będą wystarczające, czy jednak iść w kierunku 4 ?

Jak uporać się z problemem braku podwieszanego sufitu ? Jedyne rozwiązanie, które znalazłem to KEF Ci160TR z uwagi na Minimalna grubość ściany: 10 mm. Macie może jakieś lepsze pomysły ?

Pozdrawiam
Moon
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W tytule piszesz o 7.1.2 vs 5.1.4, a w wątku pytasz o 5.1.2 vs 5.1.4

Masz wątek "Atmosowy", tam masz dokładnie opisane różnice i wrażenia.

W skrócie, ja wolę zdecydowanie 7.1.2 od 5.1.4
Tylne głośniki wniosą o niebo więcej jak 2 dodatkowe na suficie.
Pomijając już fakt, że pojawiają się też inne wątpliwości, jak chociażby 7.1 vs 5.1.2, bo i takie są dylematy. Tutaj też nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
Natomiast czy warto 4 sufitowe? Jak najbardziej, ja jest miejsce, to warto dołożyć. Zawsze to wartość dodatnia.
Istotne jest to, gdzie będziesz siedział.
Btw. 25/m2 to spore pomieszczenie, tak na marginesie.
 

MoonAudi

New member
W tytule piszesz o 7.1.2 vs 5.1.4, a w wątku pytasz o 5.1.2 vs 5.1.4
?
Posiadam kino domowe 5.1 które zostanie rozbudowane albo do 7.1.2 albo 5.1.4 (ograniczenia ampa)
Masz wątek "Atmosowy", tam masz dokładnie opisane różnice i wrażenia.

W skrócie, ja wolę zdecydowanie 7.1.2 od 5.1.4
Takiej odpowiedzi poszukiwałem. Wątek Atmosowy przestudiowałem, nie rozwiał moich wątpliwości w ogóle.
Problem braku podwieszanego sufitu dotyczy chyba nielicznych, bo nie znalazłem rozwiązań.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zatem mocno się zastanów nad 7.1.2, w myśl powiedzenia wilk syty, owca cała.
W wątku sporo o tym pisałem, porównania też były.
Tyl sporo wnosi, niemal natychmiastowy efekt.
Czy to na defaultowej ścieżce, czy upmixie.

Na sufit możesz też wykorzystać głośniki naścienne.
Kilku producentów ma takie w ofercie, np. Heco (Bipo takie ma sprawdź wątek) lub te o których pisałem ostatnio po odsłuchach na AS, grały wybornie jak na takie gabaryty.
Male rozmiary, konkretne granie.

Możesz też zastosować typowe, ale tutaj oczywiście zawsze będzie coś bardziej odstawać od sufitu.
Możesz też pomyśleć nad pasem zabudowy podwieszanego sufitu, w tym konkretnym miejscu. Ja tak mam, ale to już zabawa. Jak chcesz, żeby to faktycznie jakoś się to licowało z sufitem który nie jest podwieszany, to tutaj trzeba się rozejrzeć nad takimi głośnikami. Nie kojarzę nic podobnego, co sam już znalazłeś.
 

MoonAudi

New member
Heco (Bipo takie ma sprawdź wątek) lub te o których pisałem ostatnio po odsłuchach na AS, grały wybornie jak na takie gabaryty.
Male rozmiary, konkretne granie.

Mamy ten sam Amp, podobny wzmacniacz, rzutnik :p Różnią nas kolumny i niech tak pozosatanie :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Mamy ten sam Amp, podobny wzmacniacz, rzutnik :p Różnią nas kolumny i niech tak pozosatanie :mrgreen:

Chodzilo raczej o sposob zamontowania glosnikow atmosowych. Bipo nie ma podwieszanego sufitu.
Rozwiazaniem jest montaz glosnikow o malej grubosci. np. tak jak u Bipa Heco Music Style 200f, lub moze Kef seria T.

Co do 7.1.2 czy 5.1.4 to polecam zdecydowanie 7.1.2
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Jak koledzy wyżej piszą, duza różnica na korzyść 7.1.2
Po dołożeniu tylnych soroundow pojawia się tylna scena, a naprawdę dużo się tam dzieje w filmach akcji z dobrym dźwiękiem.
 

MoonAudi

New member
Kolego @MoonAudio, w kontekście „jak uporać się z problemem braku podwieszanego sufitu” w przypadku Atmosa, to proponuję np. Pięknie i z klasą. Bez „męczenia sufitu”.

Bardzo dziękuję, czegoś takiego szukałem. Od lat w garażu zalega mi TANNOY ARENA HIGHLINE 500 SET, może jakoś to cudo techniki wykorzystam :D :D
 

MoonAudi

New member
Chodzilo raczej o sposob zamontowania glosnikow atmosowych. Bipo nie ma podwieszanego sufitu.
Rozwiazaniem jest montaz glosnikow o malej grubosci. np. tak jak u Bipa Heco Music Style 200f, lub moze Kef seria T.

Co do 7.1.2 czy 5.1.4 to polecam zdecydowanie 7.1.2
Ja doskonale zrozumiałem co autor miał na myśli, pozwoliłem sobie jedynie na niewinny żart.
 
Do góry