65xd8505 i jakis niedosyt..

fausto1

New member
Bez reklam
Mozliwe ze przesadzam , moze to kwestia ustawień ale jakos jakosc obrazu mnie nie powala. Pod ps4 pro w trybie obrazu gra kolory sa strasznie smutne. W filmach jak ktos mi mowil ze tryb kino pro robi robote to z koleji u mnie tez nie za ciekawie wyglada to wszystko. Czy nazwy tych trybow obrazu to sa tylko nazwy z odpowiednio ustawionymi suwakami czy maja w sobie cos mimo tego ze warto na tym oglądać czy moge sobie recznie ustawić i tak kazdy z tych trybow? Druga kwestia to chodzi o filmy chocby z netflixa. Domyślam sie ze kazdy film moze byc krecony inaczej ale np taki marco polo w 4k juz pomijam hdr to obtaz byl bardzo jasny w tym trybue. breaking bed to w przypadku tego drugiego jakosc 4k wyglada mi jakby to bylo FHD. Wracajac do filmow w 4k ktore maja po 60 gb i odpalam je z dysku i lubie efekt jakby teatru to w opcjach plynnosci mam do wyboru true cinema oraz własny i tylko te dwa. Czasem obraz jest płynny a czasem potrafi szarpac. Jeszcze odnośnie troche cloudingu czy brandingu nie wiem które określenie ma tutaj zastosotwanie ale bardzo mnie denerwuja dwie podswiaty u dolu ekranu.
719b4587e259c003b847d4ad556bf58a.jpg


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
IPS ma za niski kontrast aby ogladac w ciemnosci.
Wlacz swiatlo w pokoju (a najlepiej z tyłu TV) - powinno byc troche lepiej.

Zeby bylo lepiej musialbys miec matryce VA, a najlepiej OLED.

Na te podswietlenie krawedziowe z dolu nic nie poradzisz. To cecha LCD z krawedziowka. Im wiekszy ekran tym bardziej denerwuje. Mam podobnie w Samsungu 6000 70 cali
 

Drunk

New member
Bez reklam
Ja tutaj problemu nie widzę, tv po prostu trzeba wyregulować dopasowując do warunków oświetleniowych otoczenia. Nie ma co oczekiwać, że po wyjęciu z pudełka będzie od razu igła. Jak w ciemnym pomieszczeniu ustawisz wysoką jasność to efekt będzie właśnie taki jak na zdjęciu. Musisz znaleźć złoty środek pomiędzy jasnością, a kontrastem i to wszystko. Ustawienia fabryczne są przeważnie w miarę ok jeśli chodzi o inne parametry jak np. kolory.
 

Felix

New member
Co do Breaking Bad, to niestety wygląda nie najlepiej na innych TV też, tak był kręcony, parę zapytań o to w google też jest:

https://www.reddit.com/r/breakingba...e_else_find_4k_breaking_bad_on_netflix_a_bit/

"It's grainy because it was shot on 35mm film, rather than video. Film has film grain."

Właśnie wygląda to trochę tak jak pokropkowane.

Za to Better Call Saul (prequel BB) największe wrażenie na mnie zrobił jeśli chodzi o seriale na Netflixie pod kątem JAKOŚCIOWYM OBRAZU.

Najlepiej chyba zrobisz jak pod BCS pogrzebiesz ustawieniami, to jest przykład moim zdaniem świetnego 4K.

HDR na Netflixie niestety na Samsungu KS7000 też biednie wygląda, zwłaszcza najnowsze 'The OA', Daredevil tak sobie, lepiej nieco chyba przynajmniej optycznie właśnie Marco Polo.
 

fausto1

New member
Bez reklam
Orientuje sie ktos w kwestii zwrotu w euro? Towar zamawiałem przez internet z dostaww kuriera i gdybym sie zdecydowal na zwrot to tv musi posiadać wszelkie folie np na podstawce?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Damaranus

New member
Regulaminowy zwrot możliwy jest w ciągu 14 dni, nie wszyscy o tym piszą, ale towar nie musi być nienaruszony co ma być w stanie, który nie obniża wartości sprzętu i nie nosi śladów używania lub nosi ślady używania w zakresie niezbędnym do tego aby sprawdzić sprzęt i przekonać się o potrzebie jego zwrotu. A więc pilot czy telewizor wyjęty z folii nie będzie problemem, ale już użyte baterie tak (sklep co najwyżej potrąci Ci za nie).


Jeśli nie posiadasz foli to zadzwoń i poinformuj że chcesz wykonać zwrot ale nie masz folii lub... po prostu olej to czy nawet użyj folii śniadaniowej (często podstawki są nie tyle pakowane w folie co mają naklejoną folię na błyszczące powierzchnie). Zapytaj jak sklep odniesie się do takiego zwrotu, nie powinien robić problemu z folii więc warto powołać się na wspomniany argument, że telewizor został rozpakowany do stanu niezbędnego do stwierdzenia że chcesz go oddać. Jeśli regulaminowy zwrot nie przejdzie, możesz w ciągu 2 lat skorzystać z rękojmi ale tu aby dokonać zwrotu trzeba wskazać wadę, której nie naprawi np. wymiana czy naprawa telewizora. Dotyczy to wszystkich produktów... właśnie zwracamy zabawki bez kartonów, instrukcji i używane które po 2 miesiącach po prostu nie nadają się do użytku. Polecam poczytać więcej w Google.
 
Ostatnia edycja:

fausto1

New member
Bez reklam
Mam dylemat co do tego telewizorka. Bawic sie teraz w odsylanie szczerze mowiac średnio mi pasuje ale poki jest możliwość to czemu nie tylko na co ew wymienic. Jedyne co to dolozyc do xd93...

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam zdecydowanie XD93 ! też ma drobne wady jak każdy TV ale warto,szybko zapomnisz o XD85.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Otóż to, jeżeli możesz dołóż do XD93. To TV dużo wyższej klasy niż XD85 i będziesz miał dużą frajdę z niego.
 

fausto1

New member
Bez reklam
Obawiam sie jednsk ze doplata prawie 3.5kzl bedzie nie do przejścia z narzeczona :)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Kamillo4891

New member
Obawiam sie jednsk ze doplata prawie 3.5kzl bedzie nie do przejścia z narzeczona :)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Też miałem ten sam problem z żoną, uzgodniłem z nią, że TV będzie do 5000zł, a skończyło się na 7000zł za xd93, nie wiem czy jeszcze jest promo, ale xd93 w rtv euro agd był pare dni temu za 6500zł.
Najlepiej postaw narzeczoną przed faktem dokonanym :-D
 

fausto1

New member
Bez reklam
Tak tylko ze u mnie 65 calowy 93 wychodzi prawie 11k gdzie za 85 placilem 7500 w euro jak bylo promo

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

fausto1

New member
Bez reklam
Czyli jednak pierowtna opcja czyli samsung.. warto wogole ? Oczywiście matryca va moze na korzyść albo niekorzyść ale czy inne aspekty za samsungi em przemawiają?
Każdy odradzal a teraz jednak samsung..
Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
Do góry