65X90j i kilka problemów po zakupie.

beniuasia

Member
Zakupiłem kilka dni temu 65X90j i mam problem np. z meczami, nie oglądam dużo ale twarze piłkarzy to jasne plamki bez szczegółów i nie mogę tego poprawić. Generalnie obraz jest trochę gorszy niż na moim poprzednim 55W805A (pasywne 3D, IPS), zwłaszcza na meczach jest gorszy bo rzuca się w oczy brak szczegółów. Może ma ktoś rady jak ustawić obraz pod sport, mecze? Źródło to dekoder HD z Canal+. Będę wdzięczny za porady jak na tym TV ustawić motionflow, gładkość, rozdzielczość, czystość i ostrość obrazu. Na 55W805A dla motionflow były ustawienia standard, wysoki, wyraźny i wyraźny plus. Mnie najbardziej odpowiadał obraz na ustawieniu wysoki. Nie wiem jakiem ustawienie w nowym TV odpowiada ustawieniu wysoki. Mam też inny problem. Oprócz dekodera Canal+ podłączyłem też bezpośrednio do TV pod gniazdo main kabel od anteny satelitarnej. I tu dziwna sprawa, kanały polsat, n na kartę czy satelita ogólny wyszukuje bez problemów, natomiast kompletnie nie chce wyszukać kanałów canal+/nc+ na kartę, od razu wyrzuca, że brak kanałów. Nie wiem o co chodzi.
Raz zdarzyło mi się, że przełączając dźwięk z kina domowego na głośniki TV dźwięk zrobił się cichy, piskliwy i niezrozumiały, pomogło wyłączenie i włączenie TV. Miał ktoś coś takiego?
Czy jeżeli podłączę konsolę po HDMI port 3 lub 4 do TV a TV optykiem do kina domowego to będę miał dźwięk DD 5.1 i DTS?


Prosiłbym również o informację jak w tym TV przywrócić ustawienia fabryczne, w opcjach nie znalazłem.


 

FotoVideo

Member
Po wyjęciu z pudła i odpaleniu telewizora ten telewizor nadaje sie do oglądania bajek należy wezwać profesjonalną ekipe do kalibracji ekranu za 500 zł albo poświecić kilka godzin na regulacji obrazu :) mogę ci podesłać moje ustawienia które są jak najbardziej ok !
 

beniuasia

Member
Po wyjęciu z pudła i odpaleniu telewizora ten telewizor nadaje sie do oglądania bajek należy wezwać profesjonalną ekipe do kalibracji ekranu za 500 zł albo poświecić kilka godzin na regulacji obrazu :) mogę ci podesłać moje ustawienia które są jak najbardziej ok !


Jeżeli dla Ciebie to nie problem to bardzo bym prosił o podesłanie. Staram się ustawić obraz na źródle z dekodera canal+ po hdmi, konsoli po hdmi i satelity a także cyfrowej dvbt2 z gniazda antenowego w TV.
 

FotoVideo

Member
Mam taki sam dekoder na początku polecam zmienić w dekoderze Rozdzielczość Telewizora na 2160p ustawienia obrazu wyśle na e-mail Pozdrawiam !
 

TED8

Member
Beniuasia niestety ustawienia kolegi nie rozwiązują problemu o którym pisałem na pepper..czyli słabego obrazu na meczu piłki nożnej z kamery telewizyjnej (ogólnej na całe boisko).
Owszem ja nie posiadam dekoderu używam tylko apk. Canal+ oraz Tivimate (tu rzecz jasna jakość jest gorsza).

Oczywiście fajnie że kolega się podzielił swoimi ustawieniami. Mimo że ustawiłem dwie rzeczy inaczej to i tak ułatwiło mi to wiele [emoji846]

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

beniuasia

Member
Powalczę z tymi ustawieniami i zobaczymy. TV za te pieniążki jest niezły, ma swoje mankamenty ale ma i plusy jak każdy inny w podobnej cenie. Trzeba iść trochę na kompromis.
 

moski1

New member
Witam
Ja również skusiłem się na tego Soniacza tyle że model 94J w rozmiarze 65
Zamowilem pod niego profesjonalna kalibrację i jest o wiele lepiej Nie jest to jakiś ogromny przeskok ale chłopaczek który przyszedł do kalibracji wyciągnął lepsze kolory i wyraźniejsze ustawienia pod HDR
Jeśli ktoś by chciał te ustawienia to piszcie na priv
Zaznaczę że każdy TV jest inny i może nie dać takiego efektu jak u mnie
Pozdro
IMG_20211029_162834.jpg
 

beniuasia

Member
Witam
Ja również skusiłem się na tego Soniacza tyle że model 94J w rozmiarze 65
Zamowilem pod niego profesjonalna kalibrację i jest o wiele lepiej Nie jest to jakiś ogromny przeskok ale chłopaczek który przyszedł do kalibracji wyciągnął lepsze kolory i wyraźniejsze ustawienia pod HDR
Jeśli ktoś by chciał te ustawienia to piszcie na priv
Zaznaczę że każdy TV jest inny i może nie dać takiego efektu jak u mnie
Pozdro
View attachment 20257


To poproszę o przesłanie ustawień, może uda się ustawić lepszy obraz.
venga4@op.pl
Dzięki i pozdrawiam.
 

AG100

New member
Witam
Ja również skusiłem się na tego Soniacza tyle że model 94J w rozmiarze 65
Zamowilem pod niego profesjonalna kalibrację i jest o wiele lepiej Nie jest to jakiś ogromny przeskok ale chłopaczek który przyszedł do kalibracji wyciągnął lepsze kolory i wyraźniejsze ustawienia pod HDR
Jeśli ktoś by chciał te ustawienia to piszcie na priv
Zaznaczę że każdy TV jest inny i może nie dać takiego efektu jak u mnie
Pozdro
View attachment 20257
\
Nie można wysłać wiadomości PRIV , jeśli można to proszę o wysłanie na kg100@o2.pl
Pozdrawiam
 

TED8

Member
Kolega ma chyba pełną skrzynkę [emoji16]
Też chciałem odp ponieważ mi już wysłał ale się nie da, to napiszę tu.
Dzięki za podesłanie wyników z kalibracji, jak dla mnie sporo za ciemny obraz na tych ustawieniach. Ale to oczywiście moje odczucie plus to że pomiary były robione na innym modelu tv jak by nie patrzył.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

beniuasia

Member
Na Sony community jeden z forumowiczów dał takie info (jeszcze nie sprawdzałem):
Ja mam model X85j i nie wiem na ile to jest miarodajne ale sprzedawca w salonie Sony gdzie kupowałem TV powiedział, że dekoder Canal+ najlepiej podłączyć do drugiego albo czwartego gniazda HDMI, nie wiem jakie są między nimi różnice, ale ja podpiąłem do drugiego gniazda i obraz jest rewelacyjny. No i mam kabel HDMI 2.1, ale 2.0 spokojnie wyrabia.
 

moski1

New member
Kolega ma chyba pełną skrzynkę [emoji16]
Też chciałem odp ponieważ mi już wysłał ale się nie da, to napiszę tu.
Dzięki za podesłanie wyników z kalibracji, jak dla mnie sporo za ciemny obraz na tych ustawieniach. Ale to oczywiście moje odczucie plus to że pomiary były robione na innym modelu tv jak by nie patrzył.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Tak Skrzynka zrobiła się moment pełna
Co do moich odczuć w temacie tej kalibracji to nie narzekam na jasność obrazu.
Ale można sobie ją podbić wedle własnych upodobań.
Jak powiedział mi specjalista jest to dozwolone.
Osobiście musiałem zmienić Temperature barw pod PS5 i aplikacje typu YT
U stawienie ekspert1 czy ekspert2 (ten jest lepszy) w ogóle do mnie nie trafia
Tak jak podałem wcześniej HDR lepiej się spisuje i barwy są bardziej naturalne.
Swoją drogą przesiadłem się z samsunga KS7000 który miał kolory wykręcone i przesycone co początkowo było trudne do odzobaczenia [emoji39]
 

FotoVideo

Member
Witam
Ja również skusiłem się na tego Soniacza tyle że model 94J w rozmiarze 65
Zamowilem pod niego profesjonalna kalibrację i jest o wiele lepiej Nie jest to jakiś ogromny przeskok ale chłopaczek który przyszedł do kalibracji wyciągnął lepsze kolory i wyraźniejsze ustawienia pod HDR
Jeśli ktoś by chciał te ustawienia to piszcie na priv
Zaznaczę że każdy TV jest inny i może nie dać takiego efektu jak u mnie
Pozdro
View attachment 20257
moski1
Bardzo chętnie wprowadzę Twoje ustawienia po kalibracji ! Bardzo proszę prześlij mi ustawienia na e-mail fotovideo4k@gmail.com
 

aruom

New member
Witam.
Posiadam 75x90j i bardzo prosiłbym o podesłanie mi ustawień tego tv po kalibracji.
Dzięki bardzo.
aruom@op.pl


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Do góry