65W855c a wyjście optyczne

Emeka

Member
Czy udało się komuś podłączyć kino domowe do tego tv tak by otrzymać dźwięk 5.1 ? Czytałem starsze wpisy w necie, że był z tym problem w innych modelach więc chciałbym się dopytać użytkowników tego konkretnego modelu.
Jeśli jest to niemozliwe to jest to spora wpadka. Po co w takim razie robić wyjście optyczne, skoro wypuszcza tylko dźwięk 2.0 ?
 

Emeka

Member
Aplikacje dostepne w tv czyli Netflix, You Tube itp. Dla pewności by było dobre źródło włączyłem test 5.1 na you tubie.
 

Rafal7

Banned
Z Netflix powinno być 5.1.
Zapodaj film z Netflix, wejdź w menu tv i w ustawienia dźwięku , sprawdz czy nie musisz przedstawić w ustawieniach wyjścia optycznego na bitstrem, auto lub po prostu wybrać DD lub DTS.
 

Emeka

Member
Przekopałem już wszystko w tv :) Czy jest mozliwe by producent taką wpadkę zaliczył by dać wyjście optyczne po to by przesyłać dźwięk 2.0 ?
 

Rafal7

Banned
Na Samsunga to działa.
A próbowałeś odtworzyć jakiś film z USB z dźwiękiem 5.1?
Dźwięk 5.1 możesz mieć z Dvbt, dvbc i z dvbs oraz ze wspomnianego filmu po USB.
Może aplikacja dla Sony nie wspiera 5.1 co by było dziwne.
 

nce

New member
Witam mam w65855c i podłączyłem go kablem optycznym do kina domowego sony 5.1 (kino starszego typu bez hdmi) i było ok tzn.wszyatkie głośniki grały ale niewiem czy telewizor daje 5.1 bo może daje 2.0 a kino rozdziela to na 5.1

Umnie działa z yt i cyfrowego Polsatu tak jak pisałem tylko niewiem czy to prawdziwe 5.1
 
Ostatnia edycja:

luk085

New member
U mnie po wyjściu podłączeniu wyjściem optycznym do sprzętu hda-51r (vensys.pl/hda-51r.html)
niby działa 5.1, ale test głośników na youtube nie jest pomyślny, tzn nie grają te głośniki co trzeba tylko bardziej lewy prawy a tylne z jakimś pogłosem. Albo telewizor daje po optycznym 2.0 albo dekoder ma jakiś problem. Po za tym nie mogę zmienić głośności po optycznym, co zdecydowało że podpiąłem powyższy dekoder kablem jack z wyjścia audio i dźwięk 5.1 mam niestety wirtualny. Co ciekawe nie widzę różnicy w porównaniu do optycznego.
Telewizor 65xd9305
 
Do góry