65S9005B - podświetlanie

stal1

New member
Nowy telewizor, kupiony kilka dni temu. Niestety, oprócz wielu zalet, znalazłem bardzo nieprzyjemną dla oglądania sytuację.
Gdy oglądamy obraz nocą ( ciemno w pokoju) na czarnych fragmentach obrazu (np.: napisy końcowe, reklama na czarnym tle) pojawiają się podświetlenia szczególnie w rogach ekranu. Obraz staje się "łaciaty", czarny z rozjaśnieniami w rogach i czasami u góry ekranu.
Przetestowałem to też na odtwarzanym z USB filmie. W dzień sytuacja nie jest zauważalna ale gdy jest ciemno w pokoju jest mocno irytująca. Sytuacja nieco się poprawia gdy włączy się światło.


Czy ktoś już się spotkał z takimi "objawami" ?
czy to może wada mojego odbiornika ?


Zastanawiam się nad oddaniem telewizora ale jak to wina mojego egzemplarza to kupie drugi taki sam, bo naprawdę pozostałe parametry OK ( no może kat widzenia jest trochę mały ale zakrzywione już tak mają)


pozdrawiam
Stal1
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak ma wiele tv które są tzw. edge led - serwisy i generalnie firmy mówią ze jest to wina technologii a nie samego tv. W jednych egz. danego modelu jest to bardziej widoczne a w innych mniej...
Na tym forum tylko jednej osobie udało się wymienić tv ze względu na nierówne podświetlenie matrycy i był to przypadek z tv od Sony. We wszystkich innych przypadkach serwisy nie robią nic z takim faktem... Jak szybko oddasz ( nie wiem czy przez net kupowałeś czy w sklepie ) to jest szansa że wymienią Tobie - może tak się zdarzyć że drugi model egz. będzie lepiej sobie z tym radził... Wiele osób robi sobie podświetlenie za tv bo raz że to fajny efekt, dwa lepiej właśnie w przypadku nierównomiernego podświetlenia matryc w tv, a trzy znacznie zdrowiej na oczy...
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
To tzw. Clouding, jedna z wad dzisiejszych TV LCD. Raz mniej raz bardziej widoczna.
 

Dżoel

New member
Zakrzywienie nie ma wpływu ale wielkość matrycy już tak. Można zaobserwować, że czym większa tym problemy z cloudingiem/bandingiem/dse są bardziej dotkliwe.

Tu nie ma reguły. Możesz wymieć tv na inny i mieć jeszcze gorzej albo lepiej.

Matryce to loteria niestety.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak jak Kolega napisał wielkośc tv tak naprawdę ma największe znaczenie dlatego osobiście uważam że nie powinnio się kupować niskich modeli w duzych rozmiarach np 65 cali i wyżej... bo jest duża szansa że będzie lipa. Ty masz generalnie fajny tv tylko niestety ta technologia jest taka a nie inna i raz sie trafi lepiej raz gorzej a innym razem całkiem do .... Krzywizna też nie ma tutaj żadnego znaczenia.. Zrób sobei podświetlenei ledowe za tv i bedzie git raz że lepiej będzie z podświetleniem, dwa lepiej to wygląda a trzy oczy twoje Ci podziękują :) bo oglądanie w ciemności tv dla oczu to jest masakra.. tak samo jak np byś pracował w nocy przy kompie w nocy ...
I ostania sprawa wiele osób ma nierówne podświetlenie w swoich tv tylko się do tego nie przyznaje tak jak Ty, bo ktoś sobie pomyśli że to obciach :), a to niestety taka jest ta technologia i nic się z tym nie zrobi.. Full ledy już odeszły bo za drogie - zostały np po jednym modelu w danej filmie - ale cena odpowiednia, plazmy odeszły , nadzieja jest w Oledach...
 
Ostatnia edycja:

stal1

New member
dzięki za odpowiedzi (pomoc)


teraz nie wiem czy zamieniać na inny egzemplarz, chyba mam taka możliwość. Może trafię lepszy
 
Do góry