65PUS8102 VS KD-65XF9005 a konsola.

mailo12

New member
Witam, otóż stoję przed wyborem nowego Tv i dwa powyższe modele są moimi głównymi faworytami.

Chciałbym żeby wypowiadał się osoby posiadające te modele.

Tv głównie będzie służył pod ps4 tak 90% czasu. Wszystkie aplikacje typu yt czy netflix też będą odpalane z PS.

Zalety moim zdaniem Philipsa to strefowe wygaszanie wraz z direct led, ambi który bardzo mi się podobał(wybuchy w bf1 robiły na mnie wrażenie ;-) ).
Dużo jednak czytałem o smugach czerni czy jakiejś wadliwej aktualizacji mieszajacej w ustawieniach.
Były też posty o plamach i wadach samej matrycy. Tutaj chciałbym najbardziej się czegoś dowiedzieć bo ten model jest nr1 na liście.

Sony natomiast widziałem u kolegi i obraz był bardzo w moim guście możliwe że za sprawą dobrej kalibracji. Wiele osób poleca właśnie ten model i nie ma tak podzielonych opini. Szkoda, że w testach równomierność podswietlenia była tylko dobra.

Co do jasności max jeden i drugi spełniają moje wymagania. Nie interesują mnie takie rzeczy jak prostota oblusgi czy ergonomia pilota ;-)

Czekam na wasze zdania i porady ;)
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Witam, otóż stoję przed wyborem nowego Tv i dwa powyższe modele są moimi głównymi faworytami.

Chciałbym żeby wypowiadał się osoby posiadające te modele.

Tv głównie będzie służył pod ps4 tak 90% czasu. Wszystkie aplikacje typu yt czy netflix też będą odpalane z PS.

Zalety moim zdaniem Philipsa to strefowe wygaszanie wraz z direct led, ambi który bardzo mi się podobał(wybuchy w bf1 robiły na mnie wrażenie ;-) ).
Dużo jednak czytałem o smugach czerni czy jakiejś wadliwej aktualizacji mieszajacej w ustawieniach.
Były też posty o plamach i wadach samej matrycy. Tutaj chciałbym najbardziej się czegoś dowiedzieć bo ten model jest nr1 na liście.

Sony natomiast widziałem u kolegi i obraz był bardzo w moim guście możliwe że za sprawą dobrej kalibracji. Wiele osób poleca właśnie ten model i nie ma tak podzielonych opini. Szkoda, że w testach równomierność podswietlenia była tylko dobra.

Co do jasności max jeden i drugi spełniają moje wymagania. Nie interesują mnie takie rzeczy jak prostota oblusgi czy ergonomia pilota ;-)

Czekam na wasze zdania i porady ;)


OBA TV DOBRE , ale bym się nie śpieszył z zakupem i dozbierał 3 tyś do OLEDA
no chyba że musisz kupić już natychmiast .... i tylko w kwocie 6-7 tyś zł max budżet i nie chcesz wydać więcej...
 

hello_world

New member
Plejaka rozumiem, że masz w wersji Pro? W innym przypadku max jaki uzyskasz z gier, youtube i netflixa to obraz 1080p. Sam to mam i dlatego z Netflixa korzystam z appki telewizora, yt tak samo.
 

mailo12

New member
Oled odpada. No po prostu takie moje preferencje ;-)
PS będę lada moment wymieniał na pro ;)
Czasami również będę grał z sygnału z kompa w 4k.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips PUS8102 da Ci znacznie więcej radości szczególnie w HDR do gier i ambilight.
 

mailo12

New member
Martwi mnie właśnie opinia o tej szachownicy i samej awaryjnosci matrycy. Wiem że dużo jest hejtów sponsorowanych itd. ale jednak rodzi to jakąś obawę.

Aktualnie używam ue48j5100 także przeskok będzie dość duży. Ale wstępnie chcę tak zrobić, wziąć philipsa przez neta i do tych 14 dni zdecydować czy zostaje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nic na siłę.
Takie same złe opinie hejterów znajdziesz na temat każdego telewizora.
Taki "sport" narodowy.
Philips ten zadziała lepiej.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Jak poczytasz forum to po 10 minutach utwierdzisz się w przekonaniu, że XF9005 bije inne TV na głowę. I też ma Full-Array Local Dimming. Ja jestem laikiem w tej kwestii ale miesiąc czytania forum utwierdziło mnie, że nie ma lepszego TV od xf9005.
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
To teraz napisz jakie + ma Sony względem Philipsa
Nie twierdzę że Sony to gorszy TV - to też bardzo dobry sprzęt w swoich pieniądzach.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Na co komu same suche dane techniczne ?
W czym jest lepszy ? Porównywałeś obydwa jednocześnie czy tylko czytasz forum i z niego bierzesz swoje wnioski ?
 
Ostatnia edycja:

czarny2807

Active member
Bez reklam
Ja ogólnie jestem laikiem. Czytam każdy post z forum od miesiąca i stąd mój wniosek, że XF9005 jest najlepszy. Dodatkowo co dla mnie najważniejsze bo oglądam w 90% sport, żaden TV podczas testów nie równał się z nim w precyzji odtwarzania szybkich ruchów.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Najlepsi w wyrażaniu swoich opinii są tacy którzy nigdy nic nie widzieli, dotknęli , posłuchali .... ach szkoda gadać.
Jak już tak piszesz to dopisz : swoją opinię wyrażam po przeczytaniu dziesiątków postów a sam nie widziałem żadnego z tych TV na oczy.
 
Do góry