65OLED854 lub LG65CX lub Sony 65 A8 cośtam...

Radixtg

New member
Dzień dobry...

Panie i Panowie... proszę o poradę, parę słów wsparcia.

Od pewnego czasu chciałbym ojego starego Soniacza 46 calowego zamienić na OLEDA.

Nie wiem zupełnie który model Philipsa, LGka czy Sonego wybrać. Zaznaczam - przeczytałem już wszystkie posty, wypytałem wszystkich znajomych, itd. Byłem w kilku sklepach, w których całe ściany zawieszone TVkami. Ale tam to dopiero jest wiedzowa lipa.
No i generalnie jest gorzej teraz niż wcześniej, kiedy nie obczytałem wszystkiego co napisano o tych TVkach na tym forum.

Zatem napiszcie co by tu można wybrać...

Potrzebuję TVka do:

- oglądania netflixa i jutuba,
- zerkania na program informacyjny - raz w tygodniu,
- oglądania filmów przyrodniczych na discovery i bbc
- oglądania meczu piłkarskiego - raz na 1/2 roku

Nie gram i nie będę grał.
Oglądam materiały zrobione na własnej kamerze w FullHD - lepszej nie mam, a nawet jak będę miał to nie wiem czy nie będę kręcił dalej w Full HD, bo mi się to wszystko już nie mieści.. ;-) na HDD
Oglądam zdjęcia

Wydaje mi się, że posiadanie Android TV jest ważne, bo za jakiś czas wszystko na tych WebOSach przestanie działać i TV będzie trzeba doposażyć o MiBoxa. Po co to.
No i na Android TV jest parę niezależnych aplikacji, które można wykorzystać jako galerię fotek, manager plików, czy odtwarzacz DLNA.

Co sądzicie - podpowiecie coś ?

A - ambilight - ma to sens ?

:twisted:

Pozdrawiam serdecznie...
 

Radixtg

New member
Co mi przestanie działać za jakiś czas na moim WebOSie?
No doświadczenie mam takie.... SONY 10 lat - nie działa żadna aplikacja w TV - prócz budzika i przeglądarki zdjęć.
LG - 7 lat - tylko IPLA działa.
U większości dostawców treści zmieniło się API, wersja, Bóg raczy wiedzieć co tam jeszcze się zmieniło, licencje wygasły, itd.. W efekcie nawet Jutub nie działa.
Jest szansa że TV z Androidem podziała parę lat więcej.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o jakość obrazu to tutaj kieruj ku oledom Panasonic, Sony. Jeżeli chodzi o stos. jakość cena tutaj przewagę ma LG.
Co do własnych nagrań zawsze nagrywam w możliwie najwyższej jakości. Dyski zewnętrzne są na tyle tanie, že warto zainwestować. Kupisz pojemny HDD i na nim będziesz gromadził swoje nagrania.
Nie mając jeszcze TV UHD i tak filmowałem w tej właśnie jakości. Teraz nagrania oglądane na oledzie w 4K pięknie się prezentują. Chociaż te Full HD 50p z dużym bitrate też są jak najbardziej OK.
 

Radixtg

New member
Pewnie masz rację, jednak nie sugerowałbym się tym jako decydującym czynnikiem przy wyborze TV i dlatego wybrałem LG.

Jasne. Nie jest on decydujący, ale ma znaczenie - z powodów wspomnianych wcześniej.
W sumie - TV ma realizować różne funkcje i mnie na nich właśnie zależy.

Nie pobiegnę za 2 lata kupić nowego TV, ba.. nawet teraz wydanie 10 kpln na TV to szaleństwo
trochę mnie bawi.. w sumie, mógłbym kupić za to CLIO i oglądać widoki za oknem... albo
pojechać na safari...

wracając do tematu: najlepszy byłby TV, bez tych cudów w środku w postaci WebOsów i innych.
Tylko matryca + procesory obrazu + jedno wejście HDMI.

A możesz uzasadnić propozycję LG ?

Pozdrawiam,.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
LG - tak jak Ci napisałem ma dobry stos. jakość/cena. I akurat jego webos jest bardzo dobry. Mam dobry odtwarzacz multimedialny na androidzie, ale wolę webos.

Uzupełnienie
Mam piąty rok Samsunga z systemem tizen - wszystko cały czas działa, wszystkie aplikacje śmigają. Zdecydowanie gorzej na 8 letniej Plazmie Panasonic. Tam to faktycznie mało co działa. Pierwszy padł YouTube...
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Dodam nawet 7 letni samsung może nie najszybciej ale odtwarza
wszystkie aplikacje.
Moja 7 letnia 50ST60 nic już nie odtwarza, ba nawet nie sprawdzam :). Wyręcza ją TV Box na Amlogic S905X3.
 

Radixtg

New member
Więc widzicie... Nie ma to jak TV z Androidem. A coś jeszcze w temacie ogólnie związanym z TV i jakością? Jakieś podpowiedzi... Bo nie chciałbym by ten temat zmigrowal w kierunku analizy systemów multimedialnych wbudowanych w TV. [emoji3]

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

SDman

Banned
Nie piszesz o budżecie więc wybór powinien rozegrać się pomiędzy Sony, a Philipsem.
Ambilight to coś, co powinien mieć każdy TV.
Można tylnym podświetleniem sobie radzić ale ..
Z tych osobiście wybrałbym Sony -super skaluje materiały 1080i /50Hz -zauważalnie lepiej od LG CX, ma "ciekawszego" w moim odczuciu Androida od Philipsa.
 

ELLIOTT

New member
Byłem przed podobnym dylematem. Jeździłem oglądałem tv, wybór padł na cx z kalibracją. Jak zamknięty system zamuli, postawie boxa i po problemie.
 

Radixtg

New member
Byłem przed podobnym dylematem. Jeździłem oglądałem tv, wybór padł na cx z kalibracją. Jak zamknięty system zamuli, postawie boxa i po problemie.
Dziękuję za konkretną informację.
Jesteee zadowolony?

Czy ktoś jeszcze może coś powiedzieć o jasności?

Jakieś porównanie....?

Czy WebOs w LG ma coś do przeglądania fotek z sieci domowej? Jakaś aplikacja?





Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Radixtg

New member
Nie piszesz o budżecie więc wybór powinien rozegrać się pomiędzy Sony, a Philipsem.
Ambilight to coś, co powinien mieć każdy TV.
Można tylnym podświetleniem sobie radzić ale ..
Z tych osobiście wybrałbym Sony -super skaluje materiały 1080i /50Hz -zauważalnie lepiej od LG CX, ma "ciekawszego" w moim odczuciu Androida od Philipsa.
Budżet to 8 kpln. Max. Chyba że coś jest takiego co mnie przekona...
Ale tak jak pisałem za 10 kpln wolę Clio i widoki za oknem.

Dziękuję za info o skalowaniu.... [emoji3]

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Radixtg

New member
Hej...
Raz jeszcze pytam...
Czy LG ma coś fajnego do przeglądania fotek z sieci domowej?
Jakieś DLNA potrafi obczaić, ale z sukcesem?

Pozdrawiam o poranku... [emoji3]

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

SDman

Banned
Chociaż nie mam LG i nie testowałem to odpowiedź jest oczywista.
Miały to już telewizory starszej generacji. Plazma z 2013 roku bez najmniejszych problemów DLNA z dysku sieciowego czy USB ogarnia.
Wierze, że LG robi to jeszcze lepiej, sprawniej i może nawet z "bajerami".
 

Radixtg

New member
Ja tam nie wiem. Mój Soniacz z 2010 roku niby klienta DLNA ma ale chyba tylko pliki graficzne do 640 na 480 px..... [emoji3] [emoji3] [emoji3]

Kiki - pytanie do Ciebie... Piszesz, że Philips wygrywa, ale wiele osób chwali LG CX za jakość i w ogóle. W niektórych testach Philips się nawet nie pojawia. Np. rtings.com.

No to jak to jest... Zakup chcę finalizować...?

Pozdrawiam

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

ELLIOTT

New member
Tak. Jestem zadowolony z tv. Gdybym miał kupić jeszcze raz tv wybrałbym cx. Do Soniaka nie chciałem dokładać, budżet i tak został przekroczony. Odnośnie zdjęć i dlna nie odpowiem. Tv służy głównie netflix/YT.
 
Do góry