65MU7002 - przycinający obraz

Kv7

New member
Poproszę Państwa o informację i pomoc w następującym temacie.
Jestem posiadaczem 65MU7002. Od pewnego czasu zauważyłem cykliczne przycinanie obrazu. Dzieje się tak kiedy mamy jakąś szybką sekwencję ruchu. To nie jest tak, że problem występuje za każdym razem lecz jest to zauważalne i irytujące. TV posiada najnowszą dostępną aktualizację, która po wgraniu nie zmieniła sytuacji. Sygnał i jakość: Cyfrowy Polsat na poziomie 95% i 80%.
Sprawdziłem na filmie z BD - podobne reakcje przycięcia....
Czy ktoś spotkał się już z takim problem ? no i przede wszystkim co to może być ?
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Możesz dokładniej opisać problem? Co znaczy przycinanie? Czy obraz zatrzymuję się na ułamek sekundy i dalej jest ok czy np trwa to chwilę? U mnie czegoś takiego nie zauważyłem a też mam CP.
 

Kv7

New member
Bardzo dziękuję za podjęcie tematu. U mnie to wygląda tak, przykładowo leci mecz (jako, że mistrzostwa na tapecie), realizator zmienia kamerę na biegnącego sprintem piłkarza i wówczas występuje lekkie przycięcie. Taka pauza na ok 0,5 sekundy. Analogiczna sytuacja na F1. Zauważyłem, że tego typu przygody występują u mnie tylko wtedy kiedy jest szybka sekwencja ruchu.
Następuje przycięcie, potem jest OK przez jakiś nieokreślony czas (kilka min i znowu....)
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Możliwe że tak działa upłynniacz obrazu. Powyłączaj na próbę ulepszacze i sprawdź czy nadal będzie się przycinał
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Ja bym reklamowal.
Skoro jest jakis system uplynniania obrazu i zapewne producent sie nim chwalil to powinien dzialac a nie zacinac. Dla mnie wyglada to jakby procesor obrazu nie dawal rady albo sie grzal...
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Właśnie odpaliłem dopalacze do meczyku żeby sprawdzić co i jak. Ustawienia "użytkownika" potem 6 i 4 i jest bardzo dobrze. Żadnych ścinek smużenia czy innego badziewia :)
 

Kv7

New member
Moje upłynniacze były ustawione na 10 i 5. Wyłączyłem je i niestety nic to nie pomogło :( wygląda na to, że stało się coś poważniejszego... Napisze do Samsunga i zobaczymy co się wydarzy. Oczywiście napisze na forum o przebiegu zdarzeń.
 

relakzstyle

New member
zapytaj o kalibrację potem manewruj upłynniaczami. Ja bardzo długo narzekałem na jakość piłki nożnej , zrobiłem kalibrację i bylo lepiej ale nie do końca. Każdy polecał ustawienia auto motion na 10 : 5 wiec takie mialem a tu prosze. Zmieniłem na 6:4 lub 5:3 cos takiego i jest super w koncu piłka nie smuży
 

Kv7

New member
Dziękuje. Oczywiście sprawdzę te ustawienia, o których piszesz.
Do Samsunga już napisałem, czekam co odpowiedzą.
 

galaxteck

New member
No i jak z ta pilka nozna w tym modelu? Faktycznie jest tak zle jak pisza w internetach? :) Pilka na wysokosci trybun smuzy? Czy udalo sie to calkiem wyeliminowac? Temat jakosci sygnalu mnie nie przekonuje skoro w innych TV sie o tym nie mowi..
 
Do góry