65KS8000 vs 65KS9000

Pavlardo

New member
Witam,

Jaka jest różnica między KS8000 i KS9000?
Czy różnica polega tylko na tym, że jeden jest płaski a drugi zakrzywiony?

Pytam ponieważ miałem zamiar kupić wcześniej 65DX750 ale nigdzie ich nie ma. Wszystko jest z ekspozycji. Także zwiększyłem swój budżet na zakup TV i wybrałem 65KS8000. Obecnie kosztuje 8486zł w media expercie więc obniżyli cenę.
KS 9000 natomiast kosztuje koło 9000zł.

TV zamierzam powiesić na ścianie i ogólnie chcę go dzisiaj lub jutro zamówić.

PS. W Samsungu będę sprawdzał czy ma bad pixele i jak wygląda podświetlenie o ile w warunkach sklepowych uda mi się to sprawdzić. Jeśli chodzi o ramkę to w KS8000 czy 9000 nie ma z tym problemu?

Pozdrawiam
Pavlardo
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Witam,

Jaka jest różnica między KS8000 i KS9000?
Czy różnica polega tylko na tym, że jeden jest płaski a drugi zakrzywiony?

Pytam ponieważ miałem zamiar kupić wcześniej 65DX750 ale nigdzie ich nie ma. Wszystko jest z ekspozycji. Także zwiększyłem swój budżet na zakup TV i wybrałem 65KS8000. Obecnie kosztuje 8486zł w media expercie więc obniżyli cenę.
KS 9000 natomiast kosztuje koło 9000zł.

TV zamierzam powiesić na ścianie i ogólnie chcę go dzisiaj lub jutro zamówić.

PS. W Samsungu będę sprawdzał czy ma bad pixele i jak wygląda podświetlenie o ile w warunkach sklepowych uda mi się to sprawdzić. Jeśli chodzi o ramkę to w KS8000 czy 9000 nie ma z tym problemu?


W KS8 i KS9 problem z ramką raczej nie występuje, różnią się tylko krzywizną ekranu.
w KS8 z tego co pamiętam jest lepszy kontrast.
 

Pavlardo

New member
Dzięki barburian za info.
65KS8000 zamówiłem w media markcie bo jeszcze go przecenili bardziej :) 8054 +10 za odbiór w sklepie :)
Cena myślę, że bardzo dobra.

Pozdrawiam
 

kosa666

New member
też wybrałem KS8000 bo nie chciałem krzywizny, a porównywałem z OLED65B6J i moim zdaniem nie ma aż takiej różnicy by dopłacać 6kPLN :) jestem zadowolony, ramka się trzyma, nie mam nad pixeli :)

Jedyne co mnie irytuje, to że czasem zawiesi mi się NETFLIX przy uruchamianiu. Jak masz PS4 Pro to jest magia :)

Pozdrawiam
 

pepka

Member
Bez reklam
Możecie zmierzyć całkowitą głębokość stopy? I od razu wymiar od końca stopy do pleców telewizora?
Z góry dzięki.
 

Pavlardo

New member
Witam

Trochę mnie tu nie było od kupna TV ale nie miałem za bardzo czasu napisać. Telewizor testowałem tylko w sklepie i powiem tak: zero bad pixeli, ramka nie odchodzi. Wykonanie klasa. Jedyną rzeczą, którą nie mogłem sprawdzić w sklepie było równomierne podświetlenie (pomieszczenie za jasne).

Wczoraj go dopiero uruchomiłem w domu i sprawdziłem sobie jeszcze raz bad pixele oraz podświetlenie (tak na spokojnie).
Bad pixeli brak - wszystko git
Podświetlenie - sprawdziłem na takiej planszy (biały krzyżyk na środku + czarne tło) przy spuszczonych roletach. Ogólnie widać, że nie jest idealnie podświetlony oraz, że ta czerń nie jest taka igła na tej planszy. Generalnie ja tego nie widzę podczas normalnego oglądania. Także jak dla mnie jest ok.

Ogólnie na tą chwilę jestem bardzo zadowolony z zakupu bo TV prezentuje się mega :)
Włączyłem sobie jakiś filmik z YouTube'a w 4K to byłem w szoku :D

Ustawienia TV fabryczne (zmieniłem tylko na typ FILM)

PS. Pepka postaram ci się dzisiaj zmierzyć tą stopę.
 
Do góry