65CX wadliwy pixel, reklamować?

Zager132412

New member
Cześć od 3 dni jestem użytkownikiem lg oled65cd3la
Dziś zauważyłem że mam wadliwy pixel w centrum matrycy. Wykonałem testy i mogę powiedzieć że na białym,czerwonym i niebieskim tle pixel pozostaje czarny, sytuacja zmienia się na tle zielonym tam pixel wraca do żywych. Tu pada moje pytanie co robić, reklamować?
Dodam że zamówiłem przez Internet więc na spokojnie mogę oddać do 14 dni.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Spróbuj proszę go najpierw zamknąć - lekko popukaj lub lekko pomasuj . Czasem się zamyka.
 

Zager132412

New member
Jest czarny lub zielony, pixel sklada sie z rgb a tu wyglada jak by było tylko g.Interesuje mnie to czy pixel jest martwy czy zablokowany.
Jeśli dobrze rozumiem martwy pixel nie świeci na żadnym kolorze A zablokowany święci tylko jednym kolorem cały czas. Czy więc jest mój pixel który nie świeci R,B tylko na G i czarno
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Przecież czy reklamować czy nie to każdego indywidualna sprawa.
Jeden machnie ręką bo np. inne parametry panelu są idealne, drugiemu zawsze będzie to wadzić z tyłu głowy - ot tak myślę.
 

Michu30

New member
Jeżeli jest wada to reklamacja lub zwrot towaru tu innego wyjścia nie widzę. Jeżeli kupujesz nowy tv to ma być on bez wad i koniec, a nie że masz martwy piksel i machniesz na to ręką. Wedle umowy sprzęt jest niezgodny z umową wiec podlega zwrotowi. A producenci powinni się w końcu nauczyć produkować sprzęt bez wad. Ja miałem podobną sytuację ze swoim sony xh90 i oddałem go do sklepu gdzie dali mi drugi egzemplarz bez wadliwych pikseli. Reklamuj lub oddaj do sklepu tyle w temacie.
 

Michu30

New member
Nigdy w życiu do serwisu! Jak tv jest nowy to przysługuje Ci rękojmia i takie problemy od razu zgłaszać do sklepu. Wedle przepisów sklepy odpowiadają za sprzedawany towar pod względem jego stanu i jak coś nie pasuje masz prawo reklamować go u sprzedawcy. Serwis ci przyjedzie zobaczy i powie jeden piksel to za mało. Dodatkowo wymieniana matryca to już dyskwalifikuje tv jako nowy. Powinieneś dostać nową sztukę i tyle.
 

Stapler76

Member
Cześć od 3 dni jestem użytkownikiem lg oled65cd3la
Dziś zauważyłem że mam wadliwy pixel w centrum matrycy. Wykonałem testy i mogę powiedzieć że na białym,czerwonym i niebieskim tle pixel pozostaje czarny, sytuacja zmienia się na tle zielonym tam pixel wraca do żywych. Tu pada moje pytanie co robić, reklamować?
Dodam że zamówiłem przez Internet więc na spokojnie mogę oddać do 14 dni.

W pierwszej kolejności zwracać się do sprzedawcy.
Przydatne strony o prawach konsumenta.
https://bezprawnik.pl/rekojmia-przy-sprzedazy/
https://bezprawnik.pl/roszczenie-zwrotne-sprzedawcy/
 

radioaktywny

New member
Czy Wy przeczytaliście co @Zager132412 napisał? Jaki serwis? Jaka rękojmia? Jaka reklamacja?
Wyraźnie jest napisane, że kupił przez internet i ma 14 dni na zwrot.
Ja bym oddał TV i tyle.

Pozdr. R.
 

Joey_18

New member
Skoro mowa o zwrotach tego modelu, podepnę się pod temat kolegi :)

W zeszłym tygodniu odebrałem swoj 55cx - o ile z samego obrazu jestem bardzo zadowolony (brak martwych pixeli, dimmingu itp.), zauważyłem, że na jednolicie białej planszy prawa i dolna krawędź ekranu wpada w delikatny niebieski odcień (załączam zdjęcie). Czytając opinie w internecie można dojść do wniosku, że to cecha OLEDów i nie ma idealnego ekranu, mimo jednak wszystko, człowiek podświadomie do takiego dąży :D

Co myślicie? :) Jest sens się bawić, czy mogę trafić jeszcze gorzej?
 

Attachments

  • 128361599_217490819958155_2386367753217006745_n.jpg
    128361599_217490819958155_2386367753217006745_n.jpg
    457 KB · Wyś: 38
Do góry